Poradna

Nenašli jste na webu odpověď?
Máte konkrétní dotaz?
Také na Vaše otázky rádi odpovíme.

Nenašli jste na webu odpověď?
Máte konkrétní dotaz?
Také na Vaše otázky rádi odpovíme.

Jméno:
E-mail:
Váš dotaz:

Radana , 14. 5. 2024

Dobrý den, dá se vyčistit i problém, začít věřit terapeutovi? Buď neduveruji nebo ho pak beru jako znameho a řeknu víc než bych měla. K lepšímu vnitřnímu stavu když to blokuje událost z dětství (strach), který mě v tom dětství zanechal a toxicita matky.

Dobrý den, paní Radano, terapií Metodou RUŠ lzevyřešitjakýkolivproblém, pokud jste rozhodnutá se jej opravdu zbavit. Také vaše nedůvěra v terapeuta má nějakou logickou příčinu, a ta se dá najít a vyčistit. A opět, pokud máte nepříjemný pocit z toho, že toho terapeutovi řeknete hodně, také i to lze vyřešit. Příčiny našich současných problémů nacházíme v dětství a během čištění zároveň pochopíte, proč se vám to v současnosti děje.Přeji ať se máte krásně,Monika, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Klára , 26. 7. 2023

Dobrý den, chystám se na individuální terapii metody RUŠ, mám problém otěhotnět, i když z fyziologického hlediska jsem já i manžel v pořádku. Už jsem za ta léta prošla terapiemi jako je kineziologie, regresí terapie, rodinné konstelace. Chtěla jsem se zeptat, zda mi metoda RUŠ ,může pomoci k lepšímu vnitřnímu stavu a možná pochopení k tomu, proč se mi to děje. Děkuji

Dobrý den, Kláro,Metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém. Také nemožnost otěhotnět má nějakou logickou příčinu, a ta se dá najít a vyčistit. Většinou nacházíme příčiny našich současných problémů v dětství, ve vztahu s rodiči. Během čištění se vám bude ulevovat a zároveň dojde k pochopení, proč jste se do této situace dostala.Nicméně, předpokládám, že situace vadí i vašemu manželovi, a proto doporučuji aby si případně i on na terapii vyřešil, co mu na tom vadí.Přeji ať jste brzy spokojená, Monika, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Pavla , 26. 3. 2023

Dobry den, na Vasich strankach pisete o certifikate na jeden rok po absolvovani T2 alebo predlzeni certifikatu opät na jeden rok po ukonceni T3. Ako mam tomu rozumiet? Neziskavam dlhodoby certifikat, ale stale iba casovo obmedzeny na jeden rok? Dakujem za Vasu odpoved.

Ano, je to tak. Platnost certifikátu si terapeuti obnovují každým rokem na kurzu T3.

Zobrazit odpověď

Jiřina , 4. 12. 2022

Dobrý den, mám za sebou jednu terapii RUŠ a vzhledem k mému rodiči mi to pomohlo. Mám ale i problémy s manželem. Chci se zeptat, zda RUŠ řeší i toto? Jestli jsem to správně pochopila, tak na terapii jsem se dozvěděla, že RUŠ řeší hlavně problémy vzniklé do 16 let věku. Tedy, když jsem manžela poznala až v dospělém životě, zda může také pomoci..? Děkuji.

Krásný den, pomocí RUŠ si můžete vyřešit i současné problémy, jen při čištění jdete vždy do dětství. Takže vám RUŠ při řešení problémů s manželem pomoci může.S milým pozdavem Lenka, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Veronika , 10. 6. 2022

Dobrý den, chtela bych se zeptat zda je pro mě vhodná metoda RUŠ. Bojuji s vtiravymi myslenkami, které se mě pořad vrací a potom mám úzkosti. Nedokážu už vypnout myšlení. Začalo mě to ve vztahu, kdy jsem moc přemýšlela. Potřebovala bych si to vše v sobě zpracovat, ale moc mi to nejde. Dostala jsem se z toho do deprese. Už nevím co s tím. Mohla by mě tato vaše metoda pomoci ? Dekuji. VD

Milá Veroniko,ano, Metoda RUŠ vám může pomoci. Funguje tak, že jde do příčiny současných problémů a trápení a tam odstraní/vyřeší to, co vás trápí a zatěžuje a v přirozeném důsledku současný problém už nevnímáte jako problém/neobtěžuje vás. Pro vás doporučujeme individuální terapii, terapeuta si můžete zvolit zde: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.S pozdravem Lenka, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Barbora , 11. 3. 2022

Dobrý den, uvažuji o této metodě, uzdravit svoji duši, vyřešit strachy. Měla jsem těžké dětství, ale většinu z něco si nepamatuji a nejsem schopna dostat se k počátku problému. Chtěla bych se zeptat, co mi doporučíte. Zda terapeuta nebo kurz a jestli je vůbec možné něco takového vyřešit pokud ty strachy mysl z dětství vytěsnila. Děkuji a přeji hezký den.

Milá Báro,děkujeme za dotaz. Nejprve vám doporučujeme zajít si na individuální terapii, kde se terapeut bude věnovat po celou dobu jen vám. I to, že si dětsví nepamatujete, má nějakou příčinu a lze s tím pomocí RUŠ pracovat. Terapeuta si můžete vybrat zde a objednat se: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. V momentě, kdy zjistíte, že vám RUŠ už jde, nacházíte příčiny problémů v dětství, vše se krásně čistí a vám se ulevuje, vřele doporučujeme se metodu naučit na kurzu R1, abyste si uměla pomoci sama, když je to potřeba. Přejeme krásné dny.

Zobrazit odpověď

Žaneta , 8. 3. 2022

Dobrý den. Už několikrát jsem narazila na tuto vaší metodu. Začala jsem se zabývat seberozvojem. Ale čím dál více zjišťuji,že si sama nedokážu pomoci,že mi bude k tomu pomoci někdo druhý. Jen se bojím,že jsem tak bolavá a nedůvěřivá, že se nedokážu otevřít cizímu člověku, že mi žádný terapeut nepomůže,opravdu si dokážete poradit s každým? Děkuji za odpověď Žaneta

Milá Žaneto,pokud se pro terapii RUŠ rozhodnete, je důležité své obavy a nedůvěru terapeutovi říci, zpracujete si je přednostně a s důvěrou se můžete pustit do další práce na sobě. Terapeuti jsou schopni a vyškoleni provést kohokoliv cestou ke změně k lepšímu, pokud je klient upřímný, spolupracuje a sám chce. Najdete je tady: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/..

Zobrazit odpověď

Miroslav Mišo , 16. 2. 2022

Dobry den, rad by som sa Vas spytal na postupnost kurzov, nakolko viem, ze treba dodrzat postup R1 -> R2 -> R3 atd, avsak ked pozeram na harmonogram, tak 3.3.2022 je R1, potom 7.4.2022 je R3 a potom 28.4.2022 je R2 a potom uz R3 nevidim :( To znamena, ze na R3 sa ani nedostanem prosim? (Viem, ze sa zucastnim R1 az T2 na 100%, preto sa pytam skor na casovy horizont a mozno nie uplne beznu otazku). Druha otazka by bola, ci je mozne sa uz teraz prihlasit na R2(este pred R1), aby som mal zarucene miesto? Vopred dakujem krasne za odpoved.

Dobrý den, posloupnost kurzů je třeba dodržet, neboť na sebe navazují a nelze žádný přeskočit. Začíná se tedy od R1. Mezi kurzy bývá rozestup minimálně 28 dní, účastníci dostanou práci i domů, aby jeli na další kurz připraveni a mohli pokračovat dál. Doporučujeme se soustředit vždy na ten kurz, který vás čeká. Přihlásit se na dlaší lze až po úspěšném absolvování předchozího. Další R3 budeme vypisovat v průběhu roku.

Zobrazit odpověď

Dana , 15. 2. 2022

Dobrý den, byla jsem 1 na této metodě a můj psychický stav je ještě horší než předtím. Můžete mi to prosím vysvětlit? Dekuji

Krásný den Dano, děkujeme za váš dotaz. Abychom vám mohli adekvátně poradit, potřebovali bychom znát více podrobností. Bylo vám hůře ihned po terapii? Nebo se váš stav zhoršil až nějaký čas po terapii? Konzultovala jste to se svým terapeutem/terapeutkou? Čistili jste něco následně, např. po telefonu? Rozhodně kontaktujte svého terapeuta a řekněte mu o tom. Pracoval s vámi, a ví, jak fungujete, co jste řešili atd. Mohlo se vám stát, že se následně něco zjitřilo, a je potřeba to jen dočistit. Během terapie problémy nevznikají, ale jitří se to, co už v sobě máte, a obvykle to mívá spojitost s tím, co je právě čistěno. Při terapii je potřeba říkat na rovinu hned vše, co se s vámi děje, třeba i to, co vám vadí přímo na terapeutovi, abyste společně s terapeutem RUŠ mohli dohledat příčinu a vyřešit ji. Co neřeknete, nemůžete zpracovat. Budeme rádi za zpětnou vazbu, jak to dopadlo.

Zobrazit odpověď

Františka , 15. 2. 2022

Prosím, robíte kurzy R1, R2, R3 aj niekde na Slovensku? Ďakujem.

Krásný den, Františko, v současné době děláme kurzy pouze v České republice, ale část účastníků jsou i naši slovenští sousedé. Pokud pro vás cestování není problém, rádi vás přivítáme u nás na hotelu Chytrov, kde kurzy probíhají.

Zobrazit odpověď

Radek , 1. 1. 2022

Dobrý den. Naše 17letá dcera má problémy s anorexií. Rád bych se zeptal, zda je metodou RUŠ možné pomoci jí a změnit její nahlížení na sebe samou. Děkuji. Radek S.

Milý Radku, ano, Metoda RUŠ může dceři pomoci, pokud ona sama uzná, že má problém, vadí jí to a chce s tím ona sama za sebe něco udělat a rozhodne se pro Metodu RUŠ (sama se na terapii objedná). Pokud problémy dcery trápí další členy rodiny, každý sám za sebe by si měl svůj problém zpracovat pomocí RUŠ, to by hodně pomohlo. Tato metoda je založena na tom, že pokud mi něco vadí, je to můj problém a jen já to mohu změnit. Seznam aktuálních terapeutů RUŠ najdete zde: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Monika , 8. 12. 2021

Dobrý den, mám dotaz jestli máte terapie nebo kurzy i v Angličtině. Děkuji za odpověď

Milá Moniko,terapie v angličtině někteří terapeuti provozují, stačí si je vyfiltrovat na našich stánkách: Terapeuti v angličtině. Je potřeba, aby se objednal dotyčný klient, který chce terapii podstoupit. Kurzy v angličtině zatím nemáme, pokud má někdo zájem, může napsat na metodarus.cz@gmail.com a my se mu ozveme v případě, že bychom kurz s překladem do angličtiny vypsali.

Zobrazit odpověď

Petra , 2. 12. 2021

Dobrý den, ráda bych se zúčastnila Ochutnávky metody RUŠ s natáčením, ale nenašla jsem termín kdy a kde se akce koná. Předem moc děkuji za odpověď Krásný den Petra

Krásný den,zatím nemáme vypsané termíny ochutnávek s Metodou RUŠ, vzhledem k současným opatřením je letos nepořádáme. Pokud bychom nějakou v příštím roce vypsali, objeví se na našem webu: https://metodarus.cz/cz/akce/14/.

Zobrazit odpověď

Jana , 13. 9. 2021

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, kdo z terapeutek a terapeutů z Prahy pracuje i s teenagery (16 let). Předem děkuji J.

Dobrý den,s teenagery pracují všichni naši terapeuti. Teenageři se dokonce dokáží na terapii přihlásit už i sami, musí totiž chtít hlavně oni. Odkaz na výběr terapeuta: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/Přejeme hezké dny a mějte se krásně,RUŠtým

Zobrazit odpověď

Ivana , 5. 8. 2021

Delate take terapie pres zoom nebo skype? dekuji, I.

Krásný den, ano, většina terapeutek a terapeutů je dělá. Domluvte se přímo s nimi. Jejeich seznam najdete: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Jarka , 22. 7. 2021

Čtu vaši knihu a zda se mi to příliš složité,existuje moznost zúčastnit se kurzu někde na ostravsku.Děkuji

Milá Jarko,veškeré kurzy se konají v Hotelu Chytrov blízko Dačic: Veškeré informace zde: www.chytrov.cz. Na kurz R1 se přihlásíte zde: https://metodarus.cz/cz/kurzy/13/.Ať se vám daří se Metodu RUŠ lehce a hravě naučit a žít spokojeně a šťastně. Za RUŠtým Lenka

Zobrazit odpověď

Bareš , 24. 3. 2021

V referencích jsem našel pouze klienty staršího věku. Moje otázka je zda tato metoda je vhodná i osmnáctiletou studentku gymnazia.

Dobrý den,ano, metoda je určena pro všechny bez rozdílu věku :-). Máme i kurzy pro děti, které to zvládají perfektně. Mrkněte třeba na příklad terapie s malou Josefí zdehttps://www.youtube.com/watch?v=hmwzPnFum3s&t=2316s. Mějte se krásně a ať se vám práce s Metodou RUŠ daří.

Zobrazit odpověď

Marie , 10. 3. 2021

Dobrý den. Vaši metodu jsem již jednou podstoupila-pomohla. Teď jsem se přestěhovala a hledám terapeuta okolí Semil, najdu? Děkuji

Krásný den,to nás těší, že máte s Metodou RUŠ dobré zkušenosti. V okolí Semil najdete terapeuty RUŠ v Jablonci, Liberci a Jičíně. Odkaz, kde je najdete, přikládám. Terapeuti z okolí SemilAť se daří.

Zobrazit odpověď

Zuzka , 9. 3. 2021

Dobrý den, viděla jsem rozhovor s panem Karlem a není mi jistá jedna věc. To že si my dospělí musíme vyřešit vlastní emoce a situace je samozřejmé - jsme na to intelektově a emočně připraveni. Jak si ale může dítě ve věku do 7 let vyřešit své "problémy", když je modelem svých rodičů, kteří si projektují své nedostatky na své dítě? A zároveň z vývojového hlediska, kdy dítě potřebuje vazbu s rodičem. Jak byste přistupovali k rodiči, který má narcistickou porocuhu osobnosti , který si projektuje své negativní emoce na dítě, které potřebuje bezpodmíněčnou lásku a péči ze strany rodiče? Jak si může tohle dítě vyřešit své negativa?

Pro Metodu RUŠ, ale především pro život, platí, že pokud někomu cokoli vadí (rozumějte: má u toho nepříjemné pocity), pak je to jeho problém.Pokud chce na terapii objednat maminka svoje dítě, vždy pracujeme nejprve s ní, dobré je i s  tatínkem, případně dalšími zainteresovaným příbuznými. Velice často platí, že dítě, jak píšete, pouze "zobrazuje" rodičům jejich negativní programy, a po jejich vyřešení u rodičů problémy dítěte samovolně zmizí. Teprve pokud přetrvají, pracujeme s dětmi.A další pohled na věc je ten, že dítě se rodí s nějakým nastavením, negace mohly vzniknout už v bříšku, a tedy pokud má z nějaké situace nepříjemné pocity ono, pak to opravdu může být jeho vlastní negace a i ono si ji může vyřešit. Zkušenosti máme s dětmi od cca 3 let.U vás konkrétně tedy doporučujeme začít pracovat u sebe – nejspíš vy nejste ten "narscista", ale váš muž, a tedy když vy vyřešíte, co vše vám na jeho chování vzhledem k dítěti vadí, je možné, že se vaše vztahy upraví. Pokud on sám si myslí, že má problém a chce na sobě zapracovat, můžete doporučit terapii i jemu. Ovšem Nenutit, netlačit - to bývá obvykle kontraproduktivní ;-).Doporučuji kouknout na starší video, kde Karel vysvětluje, jak fungujeme, na příkladu Evy a Adamy a jaho mlaskání.https://youtu.be/CfH0142l6b4

Zobrazit odpověď

Lída , 3. 3. 2021

Dobrý den,měla bych dotaz, zda jde metodou ruš pracovat u partnera s nechutí k sexu a intimnostem vůbec. Jsme spolu 10 let a milování je skoro vždy iniciované z mé strany a i běžně když se ho intimně dotýkám mám pocit že je napnutý chytá mě za ruce odmítá dotyky.Pochází z velmi nefunkční rodiny hlavně co se týká matky, přede mnou měl pouze tři partnerky v životě z toho jedno manželství také velmi nefunkční, vidím tímto směrem problém v dosavadním životě přestože si ve všech jiných směrech vztahu velice rozumíme a právě proto bych vztah nechtěla jen tak zahodit.

Krásný den,z vaší strany můžete pracovat sama se sebou, tedy s tím, co vám na tom, že partner odmítá intimnosti vadí a vyřešit to pomocí Metody RUŠ. Pokud by partner chtěl, velmi by mu RUŠ také pomohla, ale musí to být dobrovolné - tedy každý sám za sebe si uvědomovat, že má problém, chtít ho právě pomocí RUŠ vyřešit a něco pro to udělat.Doporučuji vám objednat se na terapii:https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.Přejeme vám, ať se daří, s pozdravem Lenka, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Danka , 24. 2. 2021

Dobrý deň Potrebujem veľmi súrne nájsť terapeuta RUS. Nakoľko mám podozrenie na manipuláciu a ovládanie môjho ja zo strany manžela. Mávam hrozne stavy a potrebujem sa ich co najrýchlejšie zbaviť. Preseknut to... Prosím Vás o pomoc. Ďakujem pekne

Krásný den, terapeuty RUŠ naleznete zde: https://metodarus.cz/sk/vyber-terapeuta/..Můžete si je vyfiltrovat podle bydliště. Spousta terapeutů pracuje nyní i on-line. Na termínu terapie se domluvte s tím/tou, kterého/rou si vyberete.Ať se vám daří, s pozdravem Lenka, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Pavlína , 29. 1. 2021

Dobrý den, mám na vás prosbu. Dostala jsem informace, jak si Metodu RUŠ dělat doma sama..... Ale.... stále nevím, když mám tedy nějaký problém např. strach, deprese, tak se nejdříve ptám co mi na tom vadí? A vyjde mi např. osamělost. S jakým pocitem jdu do toho děje kdy se mi to stalo? Je to ten strach či ta osamělost? Nějak se v tom plácám. Poslouchala jsem nejaká videa je toho hodně a málo času. Třeba si čistím RUŠkou až 12 h denně, prý je to normální, záleží, kolik bordelu tam mám. A i když mi vyjde na stupnici 0, tak i přesto se mi to zas objeví – prý to nemám dočištěné. Ale jak to teda vyčístit do hloubky , když čistím každý pocit, udělám kontrolu pak ten rituál nakonec zas mrknu na stupnici, jak se to vyčistilo a znova jdu do příběhu kde už nic není? Prosím napište mi co nejdříve. Nutně potřebuji odpověď, abych na tom mohla pracovat. Pavlína

Dobrý den Pavlíno. Jakou cestou se k vám „dostala informace“ jak čistit RUŠkou sama doma? To, co popisujete, nevypadá dobře. Musíte se napřed naučit správný postup, ne to zkoušet takto chaoticky. Vždyť my to učíme 2x pět dní, postupně, krok za krokem – a má to svůj význam... A ne, není normální čistit 12 hodin denně. Žádnou metodou, a RUŠkou už vůbec ne. Četla jste aspoň knihu? Doporučuji přečíst ji celou, podruhé už začít pracovat  – NEJPRVE VZTAHY. Někomu to jde podle knihy hezky, někomu složitějšímu hůř, ale jde to. A je to nejlevnější možná varianta. Úplně nejlepší je ovšem absolvovat kurzy, kde se naučíte správný postup pod odborným vedením.

Zobrazit odpověď

Marta , 5. 12. 2020

Ako to funguje pri narcistickej poruche osobnosti, manipulacii,ktoru som odhalila po 36 rokoch vztahu momentalne nie sme spolu. Je mi jasne ,ze by moj manzel musel najprv uznat, ze ma problem .Chcela by som vediet hlavne ake su vysledky.Aj ja by som potrebovala tuto metodu absolvovat ,ked som tak dlho dokazala s nim fungovat no to co robil som samorzejme povazovala za jeho povahu nie jeho poruchu.

Metoda RUŠ je nástrojem, kterým si můžeme vyřešit jakýkoliv problém. Předpokladem je, že si uvědomujeme, že problém máme a chceme to v sobě změnit. Každý sám za sebe. V takovém případě bývají výsledky skvělé – to, co klienta trápilo, už je pryč. Proto  pokud nás trápí to, že je jiný člověk takový, jaký je, je jen na nás, abychom si to v sobě vyřešili.

Zobrazit odpověď

Lukas , 6. 9. 2020

Dobrý den.Zajimalo by mě, zda se dá touto metodou vyřešit i problém s penězi nebo naopak nahodit prosperita ať už ve sportovním sázení a celkově změnit mé podvědomí na finanční hojnost.

Krásný den, ano, dá. Lze si nastavit cíl, např: „žiju v hojnosti“ atd. a cílenými kroky pomocí RUŠ odstranit překážky (vlasní bloky, přesvědčení), které nám brání hojnost mít, zažívat a cítit se tak.

Zobrazit odpověď

Michaela , 20. 5. 2020

Dobrý den, zkoumala jsem váš web a velice mě zaujal. Nikde jsem ale nenalezla ceník. Tedy, ceník terapií ano, ale co vše je potřeba absolvovat a kolik by stálo stát se přímo terapeutem RUŠ ?

Stát se RUŠterapeutem je delší proces. Musíte být sama hodně vyčištěná a hlavně to dobře umět. Napřed absolvujete tři základní kurzy ( 3*cca 17 500,- včetně ubytka a stravy, jsou pětidenní). Další práce na sobě je obvykle třeba i doma v mezidobí. Buď jen sama anebo s kolegy s kurzu. Existují i víkendová setkání a případně další kurzy pro seberozvoj. Kam nemusíte, je to možnost. Čím víc praxe, tím snadněji pak projdete těmi terapeutickými kurzy. Ty jsou dva a v rámci nich skládáte zkoušky, což se ne každému povede napoprvé (2*necelých 20 000 s ubytkem). A pak, když vás to baví a chcete pokračovat, čeká vás každý rok kvalifikace, ta je levnější necelých 17 000 (s ubytkem).

Zobrazit odpověď

kaja resova , 14. 5. 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat z hlediska investice času a peněz, zda doporučujete zúčastnit se spíš týdenních akcí (ruš1,2,3) nebo spíš prostředky věnovat individuální terapií? jednoduše, jestli se vyplatí spíš strávit s ruš týden nebo stejnou sumu věnovat do individuální terapie; co považujete za výhody a nevýhody? už jsem absolvovala 2 sezení, které krátkodobě pomohly, ale řekla bych, že se "věci" odkrývají jak vrstvy cibule a tak mi zase není dobře. díky za typ. k.

Krásný den, záleží na tom, co od Metody RUŠ očekáváte. Pokud se ji chcete naučit sama používat, tzn. mít ji vždy po ruce, když potřebujete, umět si pomoci sama, rozhodně doporučujeme kurzy. Pokud se učením nchcete zatěžovat a kdykoliv se něco zásadního vynoří, vyhovuje vám vyhledat pomoc, je vhodné si dojít na terapii. Záleží na vašich prioritách. Rozhodně vám přejeme spokojený život.

Zobrazit odpověď

Domi , 11. 2. 2020

Dobrý den. Říká se, že drogy násobí to, co je v nás, což musím potvrdit. Když tedy vyruším úplně všechny své negace, a budu naprosto šťastná a pak si dám pervitin, tak se mi znasobí to obrovské štěstí v ještě větší euforii? A neodpovídejte prosím že po vyčistění všech bloků nebudu mít potřebu si ho dát. Já se ptám na to, když budu už naprosto vyrušená a šťastná, pak se mi tedy můj stav znasobí? Děkuji.

Domi, vyzkoušejte to. Až budete mít vyrušené všechny negace a budete šťastná - a dejte nám vědět ;-). Vzhledem k tomu, že drogy neužíváme, nemůžeme vám dát praktickou odpověď. Nicméně od účastníků kurzů s takovou zkušeností víme, že Metodou RUŠ lze dosáhnou lepších/vyšších/hlubších stavů, než s drogami. A hlavně trvalých.Pocity euforie ovšem nejsou konečným cílem, tím je hluboký vnitřní klid a pocit bytí. To je víc, než jakákoli euforie a když to zažijete, věřte, že už měnit nechcete.

Zobrazit odpověď

Hana , 19. 1. 2020

Dobrý den, každou zimu řeším u své dcery (nyní 8 let) velmi silnou dlouhodobou rýmu, která způsobuje záněty průdušek a středouší. Jsem přesvědčena, že to nějak souvisí se mnou, či snad s tím, co jsem si prožila v těhotenství (?), ona ale ještě není sama zralá na metodu RUŠ. Mohu já sama prací na sobě nějak ovlivnit tento její zdravotní problém? Strašně mě to trápí. Děkuji.

Milá Hani, přesně tak, pokud rýma dcerky trápí vás, je na vás, abyste si to vyřešila. Doporučuji si zajít na terapii RUŠ. Terapeuty najdete zde: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Renata , 17. 1. 2020

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda se dá terapie RUŠ provádět i v těhotenství, jde mi o to, jestli to nemůže negativně ovlivnit plod. Děkuji

Krásný den, ano, terapii lze provádět i v těhotenství. Je důležité o tom před terapií říci terapeutce/terapeutovi, zná speciální šetrný postup před započetím práce s nastávajícími maminkami. Také je důležité zvolit si certifikovaného terapeuta, kterého najdete na oficiálním  webu RUŠ: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Katka , 9. 12. 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem se ruší úrazy v dětství. V knize píšete, že se nemá přijímat pocit, ale myšlenka společně s emocí. Pokud je však ve vzpomínce pouze bolest, nebo strach, jak přijmout takovouto situaci? Děkuji

Dobrý den, paní Katko, děkujeme za váš zájem o Metodu RUŠ. Ano, pocity, ať už emoce (př. strach) nebo fyzické pocity (př. bolest) nepřijímáme. Metoda RUŠ vychází z toho, že všem těmto pocitům předchází myšlenka, která je jejich příčinou. A tu zpracováváme. Postupujte dle návodu v knize a procházejte událost z dětství (úraz) v přítomném čase. Zpracováváte/čistíte myšlenky, které vás budou při vzpomínce (na bolest, úraz, strach) napadat. Pokud by vám to samotné nešlo, doporučujeme individuální terapii u certifikovaného terapeuta Metody RUŠ. Seznam naleznete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/Přejeme úspěšné čištění a štaštný život :-).

Zobrazit odpověď

Lenka , 4. 11. 2019

Dobrý den, můj tříletý vnouček dává najevo svou frustraci sebepoškozováním. Dokáže tlouct velmi silně hlavou o zeď, má i hodinové záchvaty vzteku, který nakonec obrací na sebe. Je podezření na lehčí formu autismu, vnouček ještě nekomunikuje příliš slovy, diagnóza nebyla lékaři oficiálně stanovena. Podle RUŠ by mu mohla pomoci dcera tím, že si "vyčistí" strach, který při těchto projevech zažívá? A poté i my ostatní zúčastnění? Děkuji, Lenka

Milá Lenko, děkujeme za váš dotaz ohledně Metody RUŠ. Přesně tak jak to píšete, to je. Metoda RUŠ je založena na principu, že komu to vadí, toho je to problém a jen on si ho může vyřešit. Píšete, že jeho maminka má strach, který při jeho projevech zažívá a je důležité, aby si nepříjemné pocity ohledně problémů dítěte zpracovala nejdříve ona (ideálně oba rodiče a následně vy jako babička.) Tím vnoučkovi (a i sobě) pomůžete nejvíce. Někdy se po vyčištění rodičů dítě samovolně jakoby zázrakem uzdraví. Doporučujeme se objednat na individuální terapii k jednomu z našich certifikovaných terapeutů. Přejeme vnoučkovi, vám i celé rodině krásné a šťastné vztahy.

Zobrazit odpověď

Martina , 26. 9. 2019

Dobrý den, může pomoci metoda RUŠ s hraniční poruchou osobnosti?

Krásný den, pokud to tomu s poruchou osobnosti vadí, může si to pomocí Metody RUŠ vyřešit. Pokud to vadí někomu blízkému, je na něm, aby si vyřešil, co mu na tom vadí. Doporučuji si zajít na terapii RUŠ: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Mějte se krásně,  RUŠtým 

Zobrazit odpověď

Karolína , 1. 9. 2019

Dobrý den, zaujala mě metoda RUŠ a velmi se ztotožňuji s heslem: "Co mi vadí, je můj problém". Nicméně mám dotaz ohledně vnímání hranic v tomto kontextu. Pokud budu například s partnerem, který často pije, bude mi to vadit, přístup že "to mi vadí, je to můj problém" mě dává před volbu "zůstaň a akceptuj to, anebo odejdi", zároveň ale odnímá odpovědnost z jeho strany, aby to jakkoliv řešil... Můžete mi k tomu dát, prosím, nějaký komentář? Předem děkuji.

Dobrý den, Karolíno, děkujeme za váš dotaz, těší nás váš zájem o Metodu RUŠ.Metoda RUŠ vychází z toho, že každý z nás má odpovědnost za svůj život a za sebe, tedy jen sebe může změnit/vyčistit. V případě, který popisujete (ale i v jakémkoliv podobném) tedy nestojíte před volbou "zůstan a akceptuj to, anebo odejdi", ale před rozhodnutímzměnit ve svém životě to, co vám nevyhovuje/vadí a žít život plnohodnotný, resp. vyčistit si tzv. bloky, které nám v tom brání. Naše okolí nám často předvádí právě to, co máme v sobě nevyřešené. Po vyčištění těchto bloků Metodou RUŠ a správně nastaveném záměru, s co nejvyšší laťkou - Př. "žiju štastný a plnohodnotný život", mohou nastat dvě situace. Okolí vám to přestane předvádět (partner přestane pít, odejde, vy odejdete, cokoliv.....) a nebo vám to přestane vadit/přestanete se tím zabývat. Pokud mám odpovědět kompletně, ano - druhého člověka nelze přimět převzít odpovědnost za svůj život, pokud on nechce. Nicméně vy se můžete rozhodnout v jakémkoliv okamžiku, jaký váš život bude. Přejeme milé dny, za RUŠtým Nora

Zobrazit odpověď

Lea , 16. 6. 2019

Dobry den preji, da se metodou Rus zbavit nadoru. Maminka metodu nezna proto sama si o pomoc nerekne. Muzu oslovit nektereho terapeuta? Mate s tim Pozitvni vysledky?? Dekuji Lea

Milá Leo,Metoda RUŠ je založena na principu „co mi vadí, je můj problém a jen já si ho mohu vyřešit“. Jestliže tedy maminka bude chtít na sobě pracovat Metodou RUŠ a uzdravit se, může se sama objednat na terapii a problém si vyřešit. Nikdo ji, byť v dobrém úmyslu nemůže do terapie nutit nebo jí objednávat, pokud ona nechce sama. Jestli nemoc maminky trápí a zatěžuje vás, pomůžete jí nejvíc, když si to vyřešíte sama v sobě, třeba na terapii RUŠ: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Kateřina , 13. 6. 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je pomocí této metody možno dosáhnout 100%cetního sebevědomí, sebejistoty a naprosté volnosti ve vyjadřování. Mám za sebou dvě sezení u terapeutky a na tom druhém mi bylo zděleno že tohoto dosáhnu pouze skrze své cíle za kterými si musím jít. Ale já vnitřně cítím že na to ještě nemám, zajímalo by mě jestli je to možné a nebo jestli mám pokračovat v terapiích třeba u nového terapeuta. Děkuji za odpověd.

Milá Katko, dosáhnout toho můžete. Pomocí RUŠ cíleně odstraňujete bloky, které vám v tom zatím brání. Záleží na vašem vnitřním rozhodnutí, záměru. když budete mít 100% sebevědomí, sebejistotu a volnost ve vyjadřování, budete šťastná? Tento cíl/záměr je důležité si správně nastavit, tak, aby s vámi souzněl aby to bylo to, po čem bytostně toužíte, abyste byla šťastná, volná, svobodná..., prostě abyste se cítila tak, jak chcete vy sama. Samozřejmě cíl, který si nastavíte, můžete kdykoliv libovolně měnit. Pokud cítíte, že na to nemáte, i to lze pomocí RUŠ vyřešit. Jste na cestě, doporučujeme pokračovat. Jakého terapeuta a jaký způsob zvolíte, to už je na vás. Ať se daří.

Zobrazit odpověď

pavel , 26. 3. 2019

Dobrý den, je terapie Ruš vhodná pro lidi trpící OCD ? Děkuji za odpověď.

Milý Pavle, děkujeme vám za vaší otázku. Terapie Metodou RUŠ je hodná i pro lidi trpící OCD. Jakékoli nepříjemné pocity, strachy, úzkosti, lze touto metodou vyřešit a to natrvalo. Důležité je, aby ten koho se to týká, chtěl sám svůj problém vyřešit. 

Zobrazit odpověď

Marie , 14. 3. 2019

Dobrý den, obrana proti manipulaci, jak se zbavit vlivu manipulátora..... řeší toto metoda RUŠ nebo prosim o doporučení na ktereho psychologa nebo psychoterapeuta se obrátit. Dekuji Marie

Dobrý den Marie,Metodou RUŠ lze vyřešit i jakýkoliv problém, i ten, který vás trápí. S pomocí terapeuta/terapeutky metody RUŠ najdete a zpracujete příčinu problému a přirozeným důsledkem bude, že už vás problém nebude dále zatěžovat. Doporučujeme vám individuální terapii, viz https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Vybírat můžete i podle lokality, např. do kolonky "Výběr města" zadat město nebo jinou spádovou oblast, která je vám nejblíže. Přejeme ideální výběr a rychlé vyřešení toho, co vás zatěžuje.

Zobrazit odpověď

Vladimíra , 5. 3. 2019

Dobrý den, mám otázku ohledně pocitu knedlíku v krku (psychický problém). Začalo to 2x otřepáním se. Doktorka mi řekla, že to je nejspíš tetanie, vyšetření EEG bylo negativní (protože jsem brala hořčík). Následně jsem chytla nějakého streptokoka typu G a zůstal knedlík v krku. Pak následovalo několik vyšetření (ORL, gastro). Pak na neurologii mi nasadili první AD, kteté nezabraly a skončila jsem na psychyatrii (nespala jsem skoro týden i po lécích na spaní. Teď docházím ke své psychiatričce a beru již druhé AD a knedlík sice menší ale je. Dá se to nějak vyřešit vaši metodou, případně na koho se můžu obrátit. Jsem z Ludgeřovic. Děkuji předem, Šenkeříková

Dobrý den, paní Šenkeříková, děkujeme za dotaz. Metodou RUŠ lze řešit i jakýkoliv zdravotní problém, který vás zatěžuje. Dle vašeho popisu doporučujeme individuální terapii. Obrátit se můžete na kteroukoliv/kteréhokoliv certifikovanou/éhoho terapeutku/a na našem webu https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/ Vybírat můžete i podle lokality, např. do kolonky "Výběr města" zadat Opavu nebo jinou spádovou oblast, která je vám nejblíže. Přejeme ideální výběr a rychlé vyřešení toho, co vás zatěžuje :-) Za RUŠtým Nora

Zobrazit odpověď

Aleš , 28. 2. 2019

Dobrý den, absolvoval jsem již několik individuálních terapií metody RUŠ a pořídil jsem si domů také knihu metody Ruš, snažím se rušit, jak to jen jde. Ale nemůžu se zbavit (ačkoliv jsem už kvůli tomuto problému na Rušce už byl) pocitů úzkosti, které mám například při cvičení nebo když mám jít do práce. Vydedukoval jsem, že jde o strach, že něco nezvládnu. Nemůžu ale přijít na příčinnou událost a nedokážu si na nic vzpomenout (kde to začalo atd. - vím jen, že tyto strachy už mám od základní školy). Je to snad jediná negace, která mě v životě silně omezuje a nevím, jak si s tím mám poradit. Na individuální terapii se evidetně nevyřešila příčinná událost a úzkostný stav se mi znova vrátil. Poradili byste mi od čeho se "odpíchnout" a nebo jakým způsobem si vyřešit negace, které mi zbržďují úplné dočištění těchto stavů (nemůžu si vzpomenout, nejde to, atd..) - když si nemohu vzpomenout na přičinné události. Začal jsem navštvěvovat i normální terapie u psychologa, ale terapie Ruš mi příjde nejúčinnější a už mi dost pomohla. Děkuji.

Dobrý den, Aleši, jsme rádi, že vám Metoda RUŠ pomáhá. Nepíšete, nebo z textu není uplně zřejmý důvod nevyřešení příčinné údálosti při terapii. Pokud čistíte sám a jde vám to hůře, doporučila bych vám obrátit se právě na terapeuta, u kterého jste již byl. Zná vás, ví, jak jste fungoval při terapii, co jste zpracovávali a může na to pří dalším čištění navázat. Ze stejného důvodu vám může nejlépe on pomoci dohledat příčinu, proč se váš problém zase objevil. Někdy jsou to dva tři bloky a stačí, aby vás navedl po telefonu - pokud jste snadno u ostatních programů nacházel spojitost s dětstvím a negace odcházely rychle.Pokud se vám i při terapii pracovalo obtížněji, tak doporučuji ještě osobní setkání.Při terapii je potřeba říkat na rovinu hned vše, co se s vámi děje, abyste společně s terapeutem RUŠ mohli dohledat příčinu a vyřešit ji. Co neřeknete, nemůžete zpracovat.Doporučuji si také předem promyslet svůj záměr, co chcete, jaký je cíl, kam vás má terapie v životě "posunout". Čím vyšší cíl si dáte, tím lépe to při terapii odsýpá. Anebo si můžete vybrat jiného terapeuta, pokud chcete v práci na sobě pokračovat.Rozhodnutí je ovšem jenom na vás.Přeji vám, abyste co nejdříve našel pro vás to ideální řešení :-)Za RUŠtým Nora

Zobrazit odpověď

Dita , 15. 2. 2019

Dobry den. Kolik stoji u vas terapie anebo je hrazena VZP?DEKUJI

Krásný den, cenu terapie si určuje každý terapeut sám, najdete jí zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Po rozkliknutí konkrétního terapeuta se vám objeví i jeho cena. Sezení je až čtyřhodinové a VZP ani žádnou zdravotní pojišťovnou hrazeno není – jedná se o metodu osobního rozvoje.

Zobrazit odpověď

Anna , 10. 2. 2019

Ve velmi nedávné době jsem "náhodou" našla tyto webové stránky. Koupila jsem si knihu, sama jsem si s ní neporadila, i když mne ona i videonahrávky z kurzů zaujaly. Absolvovala jsem individuální terapii u jednoho z certifikovaných terapeutů RUŠ. Terapie i kvalita dnů po ní mne stále znovu vracejí na webové stránky RUŠ k pročítání všech informací i termínů R1. Mám však technický dotaz. Nevlastním řidičský průkaz. Nastudovala jsem trasu z Rožnova p.R. do Dačice a Volfířova, snad by se dala realizovat vlakem a busem. Jak nejblíž je možno dostat se k vám busem? Kde vystoupit? Je mi 62, nejsem fyzicky zdatná a potřebovala bych vědět, jak daleko půjdu pěšky. Děkuji za odpověď.

Milá Anno, buď můžete jet na kurz veřejnou dopravou (nejbližší zastávka autobusu se jmenuje Volfířov-Brandlín-Chytrov) a je cca půl km od hotelu, v létě se dá jít přes louku a to je blíže. Spojení tam je (viz IDOS).Týden před kurzem budete mít zpřístupněn seznam účastníků vč. kontaktu na ně a města, kde bydlí a sama se s někým můžete domluvit na spolujízdě autem, účastníci této služby hojně využívají.

Zobrazit odpověď

Luděk , 27. 1. 2019

Dobrý den, rád bych se zúčastnil únorového kurzu R1 (28.2.-5. 3. 2019), mám ale velmi špatný sluch. Nosím naslouchátka na obě uši. Mám ztrátu sluchu pře 80%. Mohu se i za těchto okolností zúčastnit kurzu? Děkuji Vám za odpověď.

Milý Luďku, to, že nedoslýcháte nemusí být překážkou vaší účasti na kurzu pokud: jste schopen sledovat výuku, rozumíte normální řeči, běžně komunikujete a při práci ve dvojici dokážete slyšet a zapisovat, co druhý, sedící naproti vám, říká. Při výkladu lektora na to znovu upozorněte a kdybyste něčemu nerozuměl, nebojte se požádat o zopakování. Vyberte si místo blíž nebo naproti lektorům (pokud odezíráte) - jak vám to bude nejvíce vyhovovat. Špatný sluch je možné také vyřešit Metodou RUŠ. Vyřešení zdravotního problému se vyučuje na následném Základním kurz - R2 anebo můžete absolvovat ještě před kurzem terapii RUŠ.S pozdravem Lenka, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Helena , 5. 1. 2019

Dobrý den, můj syn od malička nemusí zvířata,nyní jsme si domů pořídili psa a syn (17let)k němu nemá žádný vztah,ba naopak.Jsem z toho nešťastná,jak se k němu chová.Myslite,ze tato metoda by mohla jeho vztah ke zvířatům změnit?

Principem Metody RUŠ je, že co mi vadí, to je můj problém. Jestliže jste vy nešťastná ze vztahu vašeho syna ke zvířatům, je na místě, abyste si to vyřešila vy sama. V tom vám Metoda RUŠ může pomoci. Pokud synovi vadí to, že nemusí zvířata a rozhodne se to vyřešit, Metoda RUŠ mu také pomůže. Je to však na něm, pokud to jemu nevadí, je s tím v pohodě, pak nemá co řešit.

Zobrazit odpověď

Radoslava , 26. 11. 2018

Dobrý deň,je možné nájsť terapeuta RUŠ aj na Slovensku.Prípadne začať s terapiou podľa vašej knihy?Ďakujem

Dobrý den, seznam terapeutů na Slovensku najdete na našich stránkách: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/, do filtru států si zadáte Slovensko. Spoustě lidem vyhovuje čistit podle knihy, někteří raději vyhledají vedení terapeuta, je to na každém, co mu více vyhovuje.

Zobrazit odpověď

Adéla Vichrová , 26. 11. 2018

Jednou jsem už v podobné situaci jako je teď byla. A šla jsem na kineziologii, která mi ale ještě víc ublížila, nemůže se to samé stát při této metodě? Myslím tím individuální sezení.

Dobrý den, pomocí RUŠ si vyřešíte problém, který vás zatěžuje, a to věcně a logicky, v příčině, tzn. tam, kde ve vás problém vznikl. Pokud máte obavy, že si terapií ublížíte, rozhodně je vyřešte na terapii přednostně, informujte o tom terapeuta/terapeutku, pokud se na terapii jít rozhodnete. Více informací o terapii RUŠ se dočtete zde: https://www.metodarus.cz/cz/terapie/rus-terapie/424/.

Zobrazit odpověď

Jaroslava , 20. 10. 2018

Dobrý den. Byla jsem u terapeuta RUŠ . Bylo to úžasné. Hned jsem si koupila knihu. Přečetla jsem ji dvakrát. Teď sama na sobě pracuji, dočišťuji co kde najdu. Je to skvělé. Mám však dotaz. Jak je to prosím s fyzickými nepříjemnými pocity. Když se jich chci zbavit mám je rovněž přijmout a co dál. nemáte nějaký tahák ? Děkuji za odpověď. Je mi už 70 let a na školení zrovna nemám.

Dobrý den paní Jaroslavo,máme radost, že se vám terapie líbila a dále na sobě pracujete podle knihy. Fyzické pocity, jelikož vznikají po myšlence, se nepříjmají. Vždy hledejte negaci, která je s tím pocitem spojená, ptejte se, co vám na tom nejvíc vadí, a nalezenou negaci následně zpracujte běžným způsobem. Tahák pro vyřešní vztahu, problému a události si můžete stáhout zde: https://metodarus.cz/cz/kniha-tahak/, heslo je: tahacek. Přejeme šťastny a spokojeny život, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Jana Vítková , 25. 9. 2018

Doslechla jsem se o chystané přednášce v Brně v Masarykově onkologickém ústavu 11.10.2018. Nikde mezi akcemi jsem ale tento termín nenašla. Jsem onkologický pacient a ráda bych se přednášky zúčastnila. Uskuteční se přednáška? Když ano, mohu se jí zúčastnit a co mám pro to udělat? Děkuji za odpověď. Jana vítková

Hezký den,přednáška v Brně se uskuteční 3. 10. 2018 v Mahenově knihovně, zde více info a i kontakt kde se můžete přihlásit a zarezervovat si místo: https://metodarus.cz/cz/prednaska-o-metode-rus/2196/ .Těšíme se na společný čas, s pozdravem RUŠtým

Zobrazit odpověď

Monika , 12. 9. 2018

Dobrý den, provází mě myšlenky Je mi smutno, chci domů za maminkou, Já už tu nechcu zůstat, Že na mě zapoměli, Že už ji nikdy neuvidím, že mě tu nechali....cítím se při těchto myšlenkách jako dítě, ale jak si dát dobrý záměr abych to vyčistila a jak čistit např. Já už tu nechcu zůstat, Chci domů za maminkou, děkuji za odpověď

Hezký den,předpokládám, že čtete knihu Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak a pracujete dle taháku a čistíte vztah s maminkou? Záměr, např. mám krásný vztah s maminkou, mám ji ráda, miluju ji, dle vašich slov, aby vás to rozsvítilo a bylo to nejvyšší reálné. A vypsané jednotlivé negace čistíte, zpracováváte- přijímáte v dětství a představujete si maminku v té situaci, nebo jen maminku v dětství.Když byste chtěla ještě radu, informaci, pište, volejte, srdečně RUŠtým

Zobrazit odpověď

Monika , 28. 8. 2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se to čistí, když něco říkám já? Jako svůj vlastní výrok? Opakuji to nebo jak je to v tomto případě. děkuji

Dobrý den Moniko,ano, je to tak, jak píšete. Pokud zpracovávám svůj vlastní výrok z dětství, opakuju ho (bez slova přijímám) stejně jako jakýkoliv jiný výrok. Krásné dny, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Martina , 3. 8. 2018

Dobrý den, od kolika let je Ruš vhodná pro děti a je potřeba vyhledat terapeuta se specializací? (pro děti) Jsem 3 roky po rozvodu, bylo to těžké období, dcerce je 6 let a je velmi citlivá, pomůže Ruš aby neměla v budoucnu z tohoto bloky a negace? Děkuji.

Milá Martino, děti mohou pracovat  Metodou RUŠ od věku, kdy umí souvisle mluvit. Velmi rychle se zbavují negací. Je tu jeden předpoklad: dcerka musí sama chtít (uvědomovat si, že má problémy a chtít je sama vyřešit). Nelze nikoho do terapie nutit, ani po dobrém. Nejprve však doporučujeme terapii RUŠ vám (vy se ptáte, nejspíš vám není jedno, že je dcerka citlivá...). Tím, že se vyčistíte vy, pomůete dcerce nejvíce a ona se pak může sama za sebe rozhodnout, zda terapii také podstoupí.

Zobrazit odpověď

maya , 2. 8. 2018

Da se pres RUS lecit alkholizmus??

Ano dá, pokud to dotyčnému vadí, vnímá alkoholismus jako problém a chce ho vyřešit. Doporučujeme terapii RUŠ. RUŠtým

Zobrazit odpověď

Tina , 31. 7. 2018

Dobrý den, pracuji s knihou a čistím si vztahy s rodiči. Můj vztah s biologickým otcem, který zmizel jen co jsem se narodila, mi sice vyčistit šel, ale stále se mi vrací jedna negace, která má původ u něj a zasahuje vlastně do všech ostatních vztahů, jak s matkou tak s partnery. Je v pořádku se k otci vracet a čistit tuto negaci i vícekrát, kdykoli se znovu objeví při čištění dalších vztahů? Kolikrát je to 'v pohodě' a kdy je lepší vyhledat odborníka..? Děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Tino,nepíšete, zdali ta negace s otcem je vyčištěná (tedy máte z ní už neutrální pocit), nebo je to s ním stále nepříjemné. Pokud negace nejde vyčistit standardním příjmáním, je potřeba použít techniku schody, případně pak techniku událost příčinná ve vztahu (tedy událost, kdy jste to poprvé zažila a vadilo vám to), pokud ani schody nestačí. Pokud tato negace opravdu vznikla s tatínkem a vyčistíte ji s ním tak, že máte neutrální pocit, budete mít neutrální pocit i ze všemi ostatními osobami, se kterými to stejné zažíváte. Neměla byste se k ní tedy opakovaně vracit při čištění dalších vztahů. S přáním milých dní RUŠtým

Zobrazit odpověď

Anet , 27. 7. 2018

Dobry den, mam problem. Pred nejakym casem jsem byla v tezke situaci u kartarky. Dnes nechci, aby me to, co mi rekla ovlivnovalo, mam pocit, ze si to co rekla jedine pritahnu do zivota. Da se tato slova, ktera vyslovila dostat pomoci rusky z me hlavy? Dekuji

Kráný den, slova kartářky po terapii RUŠ sice nezmizí z vaší hlavy (budete si je pamatovat), ale vy z toho, co vám řekla, nebudete mít sebemenší nepříjemné pocity a nebudete se jimi zabývat ani nechat ovlivňovat. Budete v klidu a s vědomím, že svůj život si tvoříte vy sama. RUŠku vřele doporučujeme.

Zobrazit odpověď

Iva , 19. 7. 2018

Dobrý den, snažím se pracovat s knihou od pana Nejedlého. Jeho myšlenky jsou vážně úžasné a pokaždé mě zaplaví velké nadšení. Jenom mě zajímá jedna věc. Jsem zamilovaná do jednoho kluka, ale neřekla jsem mu to z obavy, jestli by on chtěl mě. Našel si přítelkyni ale já mám stále pocit, že je on ten pravý. Něco málo mi na něm ještě vadí, ale jinak mě silně přitahuje a moc věcí se mi na něm líbí. Může to být ten ideální partner? To by se s tou dívkou jako rozešel kvůli mně? Stále mám velký strach, že by mě nechtěl. A také nechápu tu věc, proč po vyčištění pro nás není ideální kdokoliv, když nám už nic nevadí. Děkuji moc.

Milá Ivo, máme radost, že se vám kniha líbí a přejeme, ať vám jde čištění podle ní lehce, rychle a snadno. Jestli je ten či onen váš ideální partner, poznáte po vyčištění bloků/negací, které vás drží ve strachu, obavách, lpění, chtění atd. Když máte toto téma vyčištěno, tak prostě VÍTE, že máte ideálního partnera, že je a v ideální čas přijde a ono se tak stane, vstoupí vám do života. Může i nemusí to být tento konkrétní. Když víte, tak nepochybujete, prostě to víte. To je i odpověď na druhou otázku, nejde jen o to, aby vám na partnerovi nic nevadilo, ale aby vám s ním bylo dobře, byli jste propojeni, milovala jste a cítila se milována, a to plně, bezpodmínečně.

Zobrazit odpověď

Martina , 19. 7. 2018

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi terapeutem a asistentem? Děkuji Martina

Krásný den, oba jsou zároveň terapeuti, asistent k tomu ještě asistuje na kurzech Metody RUŠ.S pozdravem RUŠtým

Zobrazit odpověď

Zuzana , 7. 7. 2018

Dobrý den, absolvovala jsem jednu terapii Metodou RUŠ. Během terapie jsem hodně plakala. Vyčistila jsem si některé negace ale měla jsem problém si na spoustu situací z dětství vzpomenout. Dále když už jsem se na tu situaci vzpoměla tak jsem měla problém říct co na té situaci je nejhorší, protože mám pocit že ta celá situace je pro mě to nejhorší, neumím věcně říct co je tam to nejhorší, s tím mám problem. Po terapii se mi částečně ulevilo, ale bolela mě dost hlava a byla jsem na jednu stranu celkově vyčerpáná. Druhý den jsem měla pocit že se více pozoruji a přicházely mně situace, které mi byly nepříjemné a tím zjišťuji kolik negaci ještě nemám v sobě vyřešených. Také se mi pak doma začaly vybavovat situace z dětství, které mi byly nepříjemné, na které jsem si při terapii ani nevzpomnela. Všechny si je píšu na papír. Co s tím? Děkuji za odpověď.

Milá Zuzko, doporučujeme vám vše konzultovat s vaší terapeutkou/terapeutem, u které/kterého jste byla. Je možné, že budete potřebovat ještě jedno sezení a situace z dětství si dočistit. Problém, že si nevzpomínáte na situace z dětství a máte potíže pojmenovat to nejhorší, lze také vyřešit v příčině pomocí RUŠ, aby vám už čištění šlo snadno a lehce. Jak toto půjde, máte možnost se rozhodnout pro kurz, případně práci s knihou a Metodu RUŠ se postupně naučit sama.

Zobrazit odpověď

Andrea , 21. 6. 2018

Dobrý den, chtěla jsem vyzkoušet metodu RUŠ. Kamarádka mi doporučila paní, která se touto metodou zaobírá a prošla kurzem v roce 2009, ale na Vašich stránkách v seznamu terapeutů není. Nevím zda ji mohu důvěřovat. Děkuji Andrea

Dobrý den paní Andreo,děkujem za váš dotaz i zájem o Metodu RUŠ. Je to skutečně tak, že certifikovaní terapeuté, kteří si svoji kvalifikaci každoročně obnovují, jsou uvedeni mezi terapeuty na stránkách www.metodarus.cz. Pokud jste zmiňovanou paní na stránkách nenašla, znamená to, že si kvalifikaci neobnovila, nezná tedy nejnovější, nejrychlejší a nejefektivnější techniky a postupy a za výsledek takovéto terapie nemůžeme ručit. Za posledních pár let prošla Metoda RUŠ velkým vývojem a pokud byla paní na kurzu v roce 2009, tyto novinky znát nebude. Pokud máte o terapii zájem, rozhodně doporučujeme vybrat si certifikovaného terapeuta/terapeutku.Krásný den a co nejdříve spokojený život, srdečně RUŠtým

Zobrazit odpověď

Hana Kolomazníková , 3. 6. 2018

Dobrý den, chci si koupit vaši knihu, případně zkusit vaši terapii, ale přiznám se, že jsem také zvažovala terapii kineziologickou. Jedná se o vztahové problémy. Chtěla bych se zeptat na rozdíl mezi oběma metodami, jak zvolit, která by pro mě a pro manžela byla vhodnější. Děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Hanko, děkujeme za váš dotaz. Metoda RUŠ je technika logické práce s lidským podvědomím, která pracuje přímo s pocity (emocemi, fyzickými pocity). Funguje na principu vyhledání a zpracování negativních programů, které máme uložené v podvědomí a znepříjemňují nám náš současný život. Terapeut vede klienta jasně cílenými otázkami k příčinám jeho současných problémů, dochází k pochopení souvislostí a zpracování všech nepříjemných emocí. Na zpracování vztahů je Metoda RUŠ výborná. Kineziologie pracuje spíše než s pocity se svalovými reakcemi, takže když bych měla tyto dvě metody porovnat, RUŠka se mi jeví jako přímočařejší, vědomější, pravděpodobně i efektivnější. Klient vždy přesně ví, co zpracovává a jak, a jaké pocity u něj daná věc vyvolává. Pokud byste se rozhodla pro terapii Metodou RUŠ, vyberte si certifikovaného terapeuta přímo na našich stránkách. Přejeme krásné dny a co nejdříve spokojený život :-). Srdečně zdraví RUŠtým

Zobrazit odpověď

Petr , 2. 6. 2018

Dobrý den, jak vyřešit ruškou nesnášenlivost horka ? Letnní vedra jsou pro mé velkým utrpením a přes noc si musím několikrát dávat ledovou sprchu abych vůbec usnul. Přes den je to ještě horší a kdybych na sebe neměl v práci puštěný celý den větrák, tak by to se mnou asi praštilo. Léto je pro mě zcela zbytečná část života, kterou si musím akorát protrpět. Přitom ještě v 25 letech jsem měl léto moc rád.

Dobrý den pane Petře, děkujeme za váš dotaz. Metodou RUŠ lze tento problém řešit technikou vyřešení konkrétního problému, obtíže vám může působit například program typu "musím to přetrpět". Doporučujeme terapii u certifikovaného terapeuta, který vám pomůže nalézt a ostranit příčinu problému. Se srdečným pozdravem, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Monika , 28. 5. 2018

Dobrý den, mám spoustu problému, ale nevím kde začít. Mám problém být sama, strach být sama. Nejlepší asi bude začít čištění od maminky. Jak si ale dát nejlepší a nejvyšší záměr? Lze čištění zvládnout i samostatně dle knihy? Beru antidepresiva. děkuji za odpověď a přeji pěkný den

Milá Moniko, děkujeme za váš dotaz. Máte pravdu v tom, že pokud má člověk spoustu problémů, je ideální začít čištěním vztahů s rodiči, ve většině případů s maminkou. A ano, čištění lze zvládnout i samostatně podle knihy, jsou lidé, kteří pracují pouze tak. Na druhou stranu ve vašem případě bych vám spíše doporučila absolvovat alespoň jednu terapii, na ní uvidíte prakticky, jak to všechno funguje, naučíte se orientovat se sama v sobě a ve svých pocitech a dále pak už podle knihy budete pokračovat efektivněji. Terapeut Vám rovněž pomůže nastavit co nejlepší záměr. Ze zkušenosti víme, že lidé jsou schopni Metodou RUŠ pracovat i při braní antidepresiv, většinou i tak cítí změny v pocitech a bloky se čistí. Přejeme vám co nejdříve šťastný a spokojený život, Srdečně, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Petr , 18. 5. 2018

Dobrý den, máme v rodině dívku, 25 let, která se jako malá opařila vodou a následkem šoku přestala plynule mluvit. Dívka velice silně zadrhává a je problém říci byť jediné slovo. Paradoxem je, že chodí zpívat do sboru, kde bez problému zpívá a nezadrhává, mluvit však nedokáže a společensky jí to velice omezuje. Chtěl jsem zkusit nejprve dotaz, zda je možnost nějak pomoc. Předem děkuji za informaci

Krásný den, pokud dívka v rodině své zadrhávání vnímá jako problém (vadí jí to) a chce ho vyřešit, Metoda RUŠ je účiným nástrojem. Nejlépe na individuální terapii. Je však potřeba, aby se svobodně rozhodla a objednala  sama. V opačném případě doporučuji terapii RUŠ těm rodinným příslušníkům, kterým toto vadí, je jim dívky líto atd. Zásadou Metody RUŠ je: Co mi vadí, je můj problém a jen já ho mohu vyřešit.

Zobrazit odpověď

Simona , 11. 4. 2018

Dobrý den, jak prosím poznám rozdíl mezi situací, kdy nejsem s ideálním partnerem a kdy v sobě ještě nemám vyřešené negace/bloky? Konkrétně můj partner mi nevěnuje dostatek pozornosti a nechce se mnou trávit čas. Tak nevím, jestli není ideální, nebo v sobě mám nevyřešené problémy a pokud je vyřeším, ideálním se stane. Moc děkuji za odpověď.

Hezký den,děkujeme za krásný dotaz :). Ano, můžou být vlastně správné obě varianty. Partner vám ukazuje vaše bloky a když si je vyřešíte, tak vám buď nebudou vadit, či partner vám je už nebude předvádět, dáte mu svobodu. A nebo se také stane, že zjistíte, že není ideální.Jestliže ale cítíte a víte, že je to ten pravý partner, tak čistíte to, co vám na něm vadí.Doporučujeme jít na terapii a tam toto téma zpracovat, ať máte jasno, a nebo pracovat dle knihy či jet na kurz a naučit se Metodu sama, abyste si uměla pomoci vy doma či kdekoliv :).Srdečně RUŠtým

Zobrazit odpověď

Katy , 5. 4. 2018

Dobrý den,mam atopicky ekzém,který se mi po porodu syna (1,5 let) velmi zhoršil a trvalo delší dobu než to bylo zas dobré.Nyni jsem v podobné situaci,ekzem je strašný kůže vysušená,nejde promazat.Bude metoda účinná,i kdyz se pravděpodobně jedna o hormonální změny v mem těle, jelikož jsem opět těhotná?Můžu podstoupit terapii i jako těhotná?Koncim první trimestr.Dekuji za odpověď

Milá Katy,podle principů Metody RUŠ je ekzém pouze projev, důsledek. Při terapii si vyčistíte příčinu, která způsobuje ve vašem případě ekzém. Těhotenství je v pořádku, jen to sdělte terapeutovi/terapeutce, kterého/kterou si můžete zvolit zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Krásné dny.

Zobrazit odpověď

Jolča , 27. 2. 2018

Dobrý den, mela bych dotaz ohledně introverze a extroverze. Pracuje Metoda RUS s tímto nejak? Lze "předělat" introverta v extroverta a naopak? Lze takto zmenit cloveka z podstaty?Nebo když se vyruší všechny problémy je člověk automaticky extrovert? Děkuji moc za odpověď.

Milá Jolčo, každý jsme originál. Pomocí RUŠ se zpracovává to, co mi vadí. Pokud mi tedy vadí, že jsem introvert, mohu na tom pracovat a vyřešit si své vnitřní bloky, které mi toto způsobují. Pokud jsem s tím v pohodě, v klidu, je to v pořádku. Cílem je žít šťastný a spokojený život, ať už je člověk jakýkoliv. Metoda RUŠ je dobrým nástrojem na vyčištění myšlenek, které nám v tom brání.

Zobrazit odpověď

Petr , 25. 2. 2018

Dobrý den, mám dotaz. Mám nějaké problémy, ale co mě trápí asi nejvíce je hubnutí a červenání ve společnosti (spojené asi se sebedůvěrou). Nevím jestli je pro mě vhodnější pochopit a řešit problémy skrze knihu, nebo si najít nějakého terapeuta. Slyšel jsem, že hodně záleží na kvalitě přímo konkrétního terapeuta a na internetu nejsou třeba uplně doporučení na daného terapeuta. Tak nevím, jestli by pro mě nakonec nebyla vhodnější kniha? Děkuji za odpověď.

Milý Petře, jestli si vyberete knihu nebo terapeuta, je na vás. S knihou se pracuje postupně, krok po kroku, nejprve si řešíte vztahy a až pak se učíte vyřešit si konkrétní problém. Na terapii byste si vyřešil rovnou to, co vás trápí/zatěžuje. Pokud se rozhodnete pro terapii, vybírejte z certifikovaných terapeutů Metody RUŠ, které naleznete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. U nich máte jistotu, že mají obnovenou kvalifikaci a že jsou to přímo žáci Karla Nejedlého - autora Metody RUŠ.

Zobrazit odpověď

Lucie , 23. 2. 2018

Dobrý den, trápím se celou řadou svých vlastních problémů, které se už léta snažím řešit pomocí psychoterapeutů, ale marně. Věřím právě tomu, co mě zaujalo na RUŠ metodě, že nejdůležitější je, najít příčinu problému a začít u ní. Tam někde hluboko, kde celý problém vznikl. O tyto alternativní metody jsem se začala více zajímat poměrně před nedávnem. Jako první mě zaujala regresní terapie, ale když jsem se o ní snažila najít víc, narazila jsem na RUŠ metodu a vzhledem k tomu, že jsem si nebyla jistá, zda chci rozkrýt něco ze svých minulých životů, došla jsem k závěru, že RUŠka pro mě bude to pravé. Navíc znám osobně 2 lidi, kteří prošli vaším kurzem a jsou pro mě důkazem, že vaše metoda funguje. Na jednu věc ale stále musím myslet. Když se mluví o minulých životech, principem je, že člověk se rodí do takového prostředí, kde si má dále zpracovávat témata, která si řeší třeba už po dlouhou řadu minulých životů. Stále se tam klade důraz na to, že je proces velmi dlouhý, pomalý, ale každý z těch krůčků, o které se na své cestě člověk pomalu posouvá, je velmi důležitý pro následující rozvoj a sebepoznání. A pak mi teda pořád vrtá hlavou, že právě vaše metoda je jakási rychlá zkratka, která podle všeho dokáže vyřešit něco, co by za normálních okolností mohlo trvat několik lidských životů. Já vlastně ani nevím, co mi na tom vadí nebo proč nad tím pořád přemýšlím, ale nemůžu si pomoct … a nevím, jak lépe to vysvětlit. Vím, že pan Nejedlý dříve dělal právě regresní terapii a tak si říkám, že třeba i na tuhle mou otázku/pochybnost má RUŠka odpověď;o) Opravdu velmi chci své problémy vyřešit a vkládám velkou důvěru a naději ve vaši terapii. Vím, že kladete důraz na to, že člověk musí být rozhodnutý problém vyřešit. A tak se právě trochu bojím, aby tenhleten červík, který ve mně hlodá, nebyl nakonec tím zádrhelem, proč by se to nemělo podařit. Jestli to neubírá na „opravdovosti“ a pevnosti mého rozhodnutí. Mám už domluvený termín s terapeutkou a už se nemůžu dočkat, protože vím, že jen když si vyřeším své problémy, ve kterých se neustále patlám, budu moct tuto zbytečně vynaloženou energii věnovat spokojenému životu se svou rodinou. Moc vás prosím, dokázal/a byste nějak rozehnat tuto mou poslední pochybnost ohledně „snadné a rychlé“ RUŠ metody? Děkuju mockrát a přeju hodně spokojených „uživatelů“ vaší metody!

Milá Lucie,děkujeme za váš dotaz, přirozeností každého člověka, tedy i vás je žít smysluplný, vědomý a přítomný život. To, co nám v tom brání, jsou naše myšlenky, kterým jsme v minulosti přiřadili negativní význam a rozhodli se, že je něco v našem životě špatně. V jazyce RUŠ se tomu říká negace/negativní programy (myšlenka doprovázená negativním pocitem). I podle nich se náš život odvíjí. Je jen na nás, jak rychle se odvážíme jít do hloubky a tyto námi vytvořené negativní programy si zpracovat, nechat je rozpustit. Pomocí RUŠ na tom pracujete vědomě, rozpouštíte jednu negaci po druhé a tím se blížíte k přirozenosti člověka - životu v lásce, harmonii, šťastnému životu. Po vyčištění příčiny již negativně neprožíváte/nežijete důsledky - současné problémy, co vás tak trápily a zatěžovaly. Na terapii o tomto terapeutce řekněte a zpracujte přednostně, pod jejím vedením naleznete příčinu a rovnou své obavy vyřešíte.

Zobrazit odpověď

Petra , 14. 2. 2018

Zdravím Vás, mohu si touto metodou vyléčit autoimunitní nemoc štítné žlázy? Zjistili mi ji před 9lety. Zkoušela jsem různé alternativy, ale bez větších výsledků. Beru Euthyrox 75 a mám uzlíky na šž. Pokud to jde, tak máte zkušenosti za jak dlouho? Děkuji moc! P

Hezký den,jestliže se opravdu rozhodnete, že se této nemoci a problémů zbavíte, tak ano. Metoda RUŠ je vymyšlena a roky prověřována, aby vás dovedla k tomu, co vy chcete. Doporučujeme vybrat terapeuta/terapeutku u které cítíte/víte, že vám v tom pomůže a provede terapií/terapiemi. Srdečně RUŠtým

Zobrazit odpověď

Petr , 4. 2. 2018

Dobrý den, mám problémy v rodině, je mi 20 let a naši mě pořád mají za někoho, kdo se o sebe nedokáže postarat. Jít někam večer s někým je pro mě něco nepředstavitelného nebo aspoň se bojím jim to říci, že mě zase budou vyslýchat (kam, proč, kde, jak dlouho...) a nejlépe se ještě hlásit telefonem. Sestra mi nadává v jednom kuse, ale jen, když jsou naši doma - jinak je jak vyměněná. Musím s nimi jezdit všude, jinak je zle - i když nemohu, tak jet musím a své věci pak dělám po večerech nebo hodně brzo ráno. Vše co dělala babička (10,5 roku nežije) a děda (2 roky nežije) jsem musel na sebe převzít já. Už nedokážu unést celý ten tlak z jejich strany a už jsem několikrát měl sebevražedné sklony, naštěstí jsem se o nic nikdy nepokusil. Teď jsem si našel přítele - ten mi dokopal, abych se začal léčit, ale mám strach, že mi nechá, když se skoro nemůžeme vidět. Několikrát jsem zkusil kineziologii One brain, ale bez úspěchu - sami mi řekli, že mi nepomohou, tak je aspoň nepatrná šance, že mi metoda ruš pomůže? Já chci jen začít žít, jako šťastný člověk. Moc Vás pozdravuji a děkuji za radu.

Pokud jste rozhodnutý, jak jste psal, žít jako šťastný člověk, Metoda RUŠ vám pomůže. Rozhodně doporučujeme zajít si nejprve na terapii https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/ a pak sám uvidíte, co dál, další možností je naučit se Metodu RUŠ praktikovat na kurzu (R1 - R3) nebo můžete pracovat sám podle naší knihy.Pomocí RUŠ se dostanete k jádru - příčině vašich problémů s rodiči, zpracujete a vyčistíte si je a nebude důvod zažívat je jako důsledky v současném životě.

Zobrazit odpověď

Dana , 31. 1. 2018

Dobrý den,jak se mohu zbavit závislosti (konkrétně kouření)?Pochopila jsem správně z knihy,že bych si měla vyčistit událost příčinou a neměla bych čistit událost současnou.Mě ale vadí teď,že kouřím,že si ničím zdraví atd. Nechápu příčinu svého kouření,prostě jsem jako holka začala kouřit a v té době jsem z toho neměla žádné negativní pocity.Teď mám strach,že mi to bude chybět,teď chci přestat,teď mám na sebe vztek,že kouřím, teď mi to působí zdravotní potíže atd. Tak proč si nemůžu vyčistit současný problém? Nerozumím tomu. Jinak, Vám chci Karle poděkovat,že jste přišel na metodu RUŠ.Moc mi pomohla s panickou poruchou a s tím souvisejícímy záchvaty,které jsem si vyčistila s pomocí terapeuta,ke kterému ale již nemohu chodit,protože peníze které k to mu potřebuji,utrácím právě za cigarety :-( . Děkuji a srdečně zdravím, Dana N.

Hezký den,děkujeme za krásný dotaz:) První co mně k tomu napadá, že se se svým terapeutem můžete domluvit na formě např. splátek. Že přijdete na terapii, vyřešíte si kouření a po terapii nebudete potřebovat cigarety, takže ušetříte peníze, které terapeutovi vrátíte. Stačí se zeptat, jestli je k tomu váš terapeut ochotný přistoupit a jestliže máte tak silný záměr/tak silné nastavení, že opravdu chcete přestat kouřit.A k tomu začátku: když byste si vyčistila událost současnou, tak zaprve nevytáhnete kořeny, nevyčistíte příčinu a problém se vám jednou vrátí. Na chvíli by vám to mohlo pomoci, ale ne navždy. A také událost současná slouží ke kontrole, jestli je problém vyřešený.Máme velkou radost, že jste se zbavila panické poruchy a záchvatů. A děkujeme za zpětnou vazbu.Přejeme úspěšné vyřešení a srdečné pozdravy posíláme,  RUŠtým

Zobrazit odpověď

Stanislava , 29. 1. 2018

Dobrý den, daly by se Metodou RUŠ odstranit moje psychické problémy? Užívám léky na deprese, mívám dost často pocity úzkosti, někdy mi dělá problém vyjít ven z domu, mívám i pocity viny, pokud na mě nekdo něco chce a já mu řeknu, že to nejde, že nemohu. Ráda bych se toho všeho konečně zbavila. děkuji.

Je skvělé, že se chcete svých obtíží zbavit. To je důležitý první krok. Deprese, úzkosti, pocity viny a vše co popisujete, je vyřešitelné. I vy můžete žít spokojený a šťastný život. Druhý krok pro vás je terapie, protože užíváte antidepresiva. Terapeut se vám bude individuálně věnovat a budete řešit váš aktuální problém. Vyberte si terapeuta/terapetku, který vám bude sympatický, u kterého cítíte/víte, že vám pomůže, u kterého budete pravdivá/upřímná. Dalším krokem poté by mohl být kurz, na kterém se naučíte metodu používat sama a sama sobě si pomoci, pakliže budete chtít.

Zobrazit odpověď

Aneta , 18. 1. 2018

Dobrý den, můj bývalý partner si po našem rozchodu, ke kterému došlo před dvěma měsíci, našel novou přítelkyni. Já to ale nemůžu přenést přes srdce. Strašně žárlím a neustále se s ní srovnávám. Trápí mě to. pomůže mi kurz?

Milá Aneto, ve vašem případě doporučujeme nejprve individuální terapii, vyřešit si problém, co vás trápí, zklidnit se a teperve potom se soustředit na kurz, kde se Metodu RUŠ postupně během 3 základních kurzů naučíte používat.

Zobrazit odpověď

Karolína , 18. 1. 2018

Dobrý den, po neúspěšné léčbě na psychiatrii, bych ráda vyzkoušela metodu RUŠ na léčbu bulimie. Tak se chci zeptat, zda-li je potřeba vyhledat konkrétního terapeuta(popř.bych poprosila o nějaké tipy-nejlépe v Praze a okolí-směr východ/sever), který se zabývá přímo těmito nemocemi, nebo všichni terapeuti řeší stejné problémy?? Předem mockrát děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Se srdečným pozdravem Karolína K.

Milá Karolíno, těší náš váš zájem o Metodu RUŠ, pomocí ní si můžete svůj problém vyřešit, jestliže jste opravdu rozhodnutá. Každý terapeut vás provede vyřešením jakéhokoliv problému. Na našich stránkách https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/ můžete terapeuta z Prahy zvolit sama. Pokud chcete vyloženě někoho doporučit, pište na náš e-mail metodarus.cz@gmail.com. RUŠtým

Zobrazit odpověď

Martina , 8. 1. 2018

Dobrý den, poznala jsem se asi před 2 lety s člověkem, do kterého jsme se spolu zamilovali. Oba jsme odešli od partnerů. Začali žít společně, nicméně bývalá partnerka mého pritele nám teď velmi do všeho zasahuje - stále jej kontaktuje a pod. Je to již velmi dlouho a nás to vzdálilo. Náš vztah je na pokraji. Partner chce odejít, aby byl sám, vztahuje vše na sebe a myslí si, že odchod je jediným řešením. Říká, že je vše kvůli němu a on se musí napravit. Obávám se, že náš vztah tím ale skončí. Je možné, že jej Vaše metoda zastaví a on bude schopen řešit své problémy i mi po boku? Případně, pokud by odešel, pomoci mu opět se vrátit k tomu, co spolu máme? Děkuji

Zdravím vás srdečně, ano naše Metoda může pomoci, ale člověku, který sám za sebe se rozhodne zbavit svých potíží a začne je aktivně řešit a vyřeší je. Chápeme, že vás to trápí, nicméně píšete vy. To znamená, že doporučujeme, abyste si vy vyřešila, například metodou RUŠ, co vás v partnerství a v životě zatěžuje, z čeho máte nepříjemné pocity. A jakmile vy v sobě ucítíte klid, svobodu a lásku, může se přítel inspirovat/změnit. Ale musí to chtít on sám za sebe.

Zobrazit odpověď

Paulie , 27. 12. 2017

Mám syna nemocného který trpí svalovou atrofie mám strach s jeho smrti, nechci to vidět

Terapie RUŠ vám může pomoci od vašich strachů a nepříjemných pocitů spojených s nemocí vašeho syna, doporučujeme objednat se na individuální terapii zde na našich stránkách: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Ondrej , 16. 12. 2017

Dobrý deň, je absolvovanie základného kurzu RUŠ vekovo limitované ? Môže sa ho zúčastniť moja 16 ročná dcéra ?

Hezký den, dcera, jestliže ona na kurz sama chce, tak se musí přihlásit, odsouhlasit souhlasy při přihlášení a na kurz musí jet se svým zákonným zástupcem. Buď s vámi nebo maminkou. Ale i rodinný zástupce jede na kurz jako účastník a pracuje dle Metody RUŠ. Toto pravidlo platí na všechny kurzy, dokud není dítě dospělé.Srdečně RUŠtým

Zobrazit odpověď

Zofie , 1. 12. 2017

Dobrý den, žijí s muzem který se ke me v některých hadkach chová hrubé / agresivně, jsem přesvědčena ze i za tuto cenu chci v jinak skvělém vztahu setrvat, a proto bych rada s tímto problémem něco udělala. Dozvěděla jsem se o teorii, se kterou mohu souhlasit, a to, ze partner ve svém chování zrcadlí me podvědomí ( to co ja postačuji či me na mé osobně vadí). Muže mi metoda RUS nějak s tímto pomoci? Dekuji Ž.

Milá Žofie, Metoda RUŠ vám může pomoci, pokud jste rozhodnutá problém vyřešit. Funguje tak, že si vyřešíte to, co vás trápí na tom, že se partner k vám chová hrubě. Odhalíte a vyčistíte příčinu toho, proč se vám toto děje. Výsledek vaší změny může být takový, že buď se svým chováním přestane a pokud ne, vy budete umět tuto situaci řešit s nadhledem a učiníte jasné kroky k tomu, aby se tak nedělo. Doporučujeme si problém vyřešit na individuální terapii.

Zobrazit odpověď

Monika , 29. 11. 2017

Mam 14rocneho syna.trpi uzkostno-panickou poruchou pocitom upchateho nosa a nasledne ma pocit ze sa zadusi.citala som o rus terapii.moze pomoct aj v takomto pripade?lieky pomahaju len velmi malo.vdaka za odpoved

Metoda RUŠ je založena na pricipu, že komu to vadí, toho je to problém a jen on si ho může vyřešit. Pokud syna trápí jeho stav a rozhodne se problém vyřešit, je terapie RUŠ pro něj a může mu pomoci. Pokud to trápí a zatěžuje vás, je důležité, aby si nepříjemné pocity ohledně problémů dítěte zpracovali nejdříve ideálně oba rodiče nebo alespoň vy, jako matka. Tím synovi (a i sobě) pomůžete nejvíce a pokud by opravdu chtěl, může následně terapii RUŠ absolvovat i on. Někdy se po vyčištění rodičů dítě samovolně jakoby zázrakem uzdraví. Pamatujte, že tlačení kohokoliv do terapie, byť v dobrém nefunguje.

Zobrazit odpověď

Blanka , 28. 11. 2017

Dobry den.Chtela bych se zaptat,zda-li je mozne uskutecnit terapii na dalku,pres skype. Dekuji:)

Dobrý den, někteří terapeuti terapie přes skype dělají, ale lepší je osobní kontakt, obzvláště napoprvé, pokud jste ještě s Metodou RUŠ nepracovala. Rozhodně doporučujeme na terapii přijít.

Zobrazit odpověď

Petr , 20. 11. 2017

Dobrý den, lze metodou ruš vyřešit psychické bloky, jež mi postupně omezily funkce fyzického těla. Paralizující tréma, následná nemožnost veřejně mluvit, nemožnost erekce, neschopnost se vymočit na veřejných toaletách. Nemohu doposud svobodně žít, mohu žít jen ve velmi úzkých mantinelech a věcí které mi dělají radost a jsem v nich opravdu dobrý se zříkám. Objevil se již někdo s takovýmito problémy? A podařilo se je úspěšně vyřešit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,vaše problémy pomocí metody RUŠ jdou vyřešit. Jestliže se VY rozhodnete, že své problémy vyřešíte, tak se tak stane. I vy můžete žít šťastnější- šťastný život. Jako každý člověk. Metoda RUŠ je vymyšlena a propracována tak, že se díky ní můžete zbavit jakéhokoliv problému.Každý člověk je jiný a každý člověk má své specifické problémy, neduhy, zátěže. Každý jej pojmenuje jinak a cítí něco jiného. Jestliže se rozhodnete, půjdete na terapii a řeknete takto upřímně a pravdivě terapeutovi/terapeutce co vás trápí, tak můžete z terapie odcházet jako "nový člověk". Bez těchto problémů.Přejeme úspěšné vyřešení vašich obtíží, srdečně RUŠtým

Zobrazit odpověď

Katerina , 8. 11. 2017

Dobry den, mam zajem o puziti metody RUS na vyreseni vlastnich problemu , s pomoci zkuseneho terapeuta . Lze metodu RUS take uspesne pouzit pres Skype?

Krásný den,je skvělé, že jste se rozhodla. Na první terapii rozhodně doporučujeme osobní kontakt, aby vás terapeut po celou dobu viděl a sledoval, jak reagujete. Aby viděl, jak čistíte, jak vám to funguje, případně poradil, vysvětlil, atd.Práce přes skype je už lepší pro další terapii/terapie a pro RUŠáčky, kteří už mají zkušenosti s čištěním.Mějte se krásně a přejeme úspěšné vyřešení vašich problémů a šťastný život, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Rena , 31. 10. 2017

Dobrý den, na upozornění psycholožky na možnost této metody pročítám vaše www. a velice mne tato metoda zaujala. Jsem rozhodnuta podstoupit terapii. Jen jsem asi stále nepochopila, jak to funguje, když problémů mám několik. Dám příklad - budu mít nějaké zdr. problémy, pak problémy ve vztahu s rodiči, problémy s pocity viny, problémy s nadměrným sebeobětováním se, problémy se strachem, stres a deprese... Musí se tento každý problém řešit zvlášť při více sezeních s terapeutem (pokaždé jeden problém)? Nebo terapeut odhalí příčinu, zjistí např. že vše spolu souvisí a odstraním své problémy najednou? Moc děkuji za odpověď, přeji hodně spokojených a vyléčených lidiček a krásné dny celému týmu RUŠ. Rena

Klientům rozhodnutým vyřešit svůj problém/problémy Metoda velmi rychle pomůže. K vaší otázce. Vaše současné problémy jsou už jen důsledky toho, co jste si pomyslela negativního/pro co jste se rozhodla, že tak je, že budete žít, v příčině, nejčastěji v dětství, ve vztahu s rodiči. Přes pocity, které zažíváte nyní, se najde příčina a často se stává, že více současných problémů má jednu příčinu. Může jich však být i více, každý jsme originál. Někomu stačí jedna terapie, někdo jich potřebuje více, jiný se rozhodne, že se Metodu RUŠ naučí sám, je to individuání. 

Zobrazit odpověď

Bětka , 28. 10. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dá se pomocí knihy pracovat na odstranění psychických bloků a problému nebo to lze jen přes terapii či kurz? Děkuji moc za odpověď :)

Hezký den,děkujeme za dotaz. Máme zprávy, že lidé pracují podle knihy a že jim čištění funguje. V knize je postup detailně vysvětlen. Uvidíte na sobě. Když by vám práce s knihou nešla, můžete oslovit terapeuta/terapeutku a prožít si vedení při terapii. Srdečně, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Andrea , 25. 10. 2017

Dobrý den, mám problém s nadváhou, vyzkoušela jsem několik odborníků a výsledek byl vždy stejný, není problém v tom co jím, protože jím zdravě a spíš méně - problém je v hlavě, "Váš mozek se rozhodl, že potřebuje např. 20kg nadváhy", stres, apod. Myslíte, že by mi pomohla v tomto případě také terapie pomocí Metody RUŠ. Mám vrozenou vadu a nohou a každé kg navíc mi činí velké problémy s pohybem a váha se stále zvyšuje. Děkuji za odpověď. Andrea

Milá Andreo,pokud jste rozhodnutá to, co vás trápí, vyřešit, terapie RUŠ vám rozhodně pomůže. Pomocí RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, kam patří i trápení a problémy s nadváhou. Seznam terapeutů naleznete zde: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Miluna , 12. 10. 2017

V rodině máme problém se zadrháváním u potomka, měl by přijít potomek, kterému tento problém myslím vadí nebo já jako rodič?? Děkuji za odpověď.

Rozhodně přijďte na terapii RUŠ nejprve vy, ideálně oba rodiče, případně další dospělí v rodině, kterým to vadí. Až, když si problém vyřešíte vy, a potomek by pořád zadrhával, vadilo by mu to a chtěl by na sobě pracovat pomocí RUŠ, může přijít on. Děti mohou používat Metodu RUŠ od doby, kdy souvisle mluví a jsou schopné odpovídat na otázky.

Zobrazit odpověď

Marie , 12. 10. 2017

Musím být na první kurz Metody RUŠ nějak připravená? Mám si nastudovat knihu nebo jít na před kurzem terapii?

Metodika práce a postup výuky na kurzu R1 je odzkoušený na mnoha lidech a funguje i na naprosté neználky Metody a dokonce i na pochybovače a rozumbrady. Opravdu nepočítáme s tím, že všichni účastníci byli na terapii nebo přečetli a pochopili knihu. Pokud lidi dělají, co se jim říká a postupně čistí podle daných návodů a kroků, pochopí, co a proč a jak děláme. Na kurzech postupujeme krok za krokem, teprve po praktickém vyzkoušení jednotlivého kroku postupujeme k další teorii. Nemusíte se tedy nijak připravovat, "stačí" být rozhodnutá učit se, a odhodlaná pustit se do "práce" na sobě naplno. Držíme palce, ať se vám daří na kurzu i v životě. RUŠtým

Zobrazit odpověď

Petr , 4. 10. 2017

Můžu být během kurzu v půstu? Jsem na něj zvyklý, vím, že to zvládnu.

Rozhodně ne, nevíme jak budete reagovat na čištění a celkově na RUŠku. Vaše reakce může být nestandardní. Naříklad snížené či naopak zvýšené vnímání a prožívání emocí, omezená schopnost přijímat informace, přemíra energie, mdloby, brzké vstávání nebo nespaní v noci = rušení kolegů. Čistíme hlavu a tělo odlehčujeme bezmasou stravou, ale přílišný detox může být na obtíž člověku samotnému i celému kolektivu. Na kurz přijeďte až budete normálně jíst.Děkujeme za spolupráci, hezké dny, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Lenka , 1. 10. 2017

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi regresní terapií a Metodou RUŠ ? Děkuji za odpověď.

Metodou RUŠ na rozdíl od regrese pracujete sama se sebou jen v tomto životě - hledáte příčinu vašich současných problémů nejčastěji v dětství, ve vztahu s rodiči nebo jinými důležitými osobami vašeho dětství. Následně tyto "negace" čistíte a kontrolujete, následuje kontrola v současnosti.

Zobrazit odpověď

Renáta , 12. 9. 2017

Dobrý deň Chcem sa spýtať rada by som išla na metodu ruš 1 ale je obsadená teraz dá sa isť aj na metodu ruš 2 a neisť na metodu ruš 1 a keby by som mohla ak odošlem dnes peniaze nemusia prísť v štvrtok môžem to zaplatiť aj u vás osobne Ďakujem

Krásný den, rozhodně není možné přeskočit kurz RUŠ 1. Na RUŠ 2 se můžete přihlásit až po úspěšném absolvování RUŠ 1 (je tam minimální odstup 28 dní), z důvodu práce na sobě doma a dělání testů před kurzem RUŠ 2.

Zobrazit odpověď

Klara , 9. 9. 2017

Dobrý den, po nemožnosti početí se mi rozjely příšerné psychostavy - každodenní úzkost a deprese. Momenátlně řeším, zda se nejedná taktéž o infekční onemocnění. Moc se s tím nedá fungovat. Je Vaše terapie vhodná? Určitě podvědomě leží důvod - nemožnost mít děti a je pravda, že jsem se tím dost trápila. Ale stavy jsou nyní již k nevydržení. Zatím čekám na krevní rozbory případně nasazení ATB (antidepresiva zatím vynechávám, jde to ale velmi těžce).

Milá Kláro, rozhodně doporučujeme zajít si na individuální terapii k certifikovanému terapeutovi Metody RUŠ, najdete na našich stránkách zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Pod vedením terapeuta/terapeutka, kterého si zvolíte, naleznete a vyčistíte příčinu vašeho problému.

Zobrazit odpověď

Veronika , 29. 8. 2017

Dobrý den, ráda bych si vyřešila jeden problém ohledně sexuality a sebevědomí..je lepší se zůčastnit nejdříve sezení s terapeutem a potom kurzu nebo je možné jet rovnou na kurz? Předem děkuji za odpověď.

Příjemný den,uvažujete správně, doporučujeme zajít nejdříve na individuální terapii a tam vyřešit aktuální problém/problémy. Na kurzu poté budete soustředěná na to, abyste se správně a dobře metodu naučila používat ve vašem životě.Se srdečným pozdravem RUŠtým

Zobrazit odpověď

WENDY , 28. 8. 2017

Dobrý den jsem z Č.B. mam zajem o terapii ruš. Mam pocit že celý můj život je katastrofa co si pamatuji můj první problem vznikl už ve 4 letech.Dale se postupne přidavali. Může mi pomoc tato terapie když je toho tolik je mi39 let.Dekuji

Dobrý den přeji,ano, určitě vám terapie RUŠ pomůže, jestliže jste rozhodnutá aktivně vyřešit svůj problém/problémy. Se srdečným pozdravem RUŠtým

Zobrazit odpověď

Eva , 27. 8. 2017

Dobrý den,chtěla by jsem se zeptat jestli je vhodná Metoda RUŠ i pro ženy s hormonální nerovnováhou? Antikoncepci jsem vysadila po 10 letech a začly se mi objevovat nepříjemné stavy jako pocity úzkosti, paniky, deprese, které se mi ale objevují průběžně během cyklu (většinou týden před a po menstruaci). Hodně mi to znepříjemňuje život, nejsem 14 dní v měsíci ve své kůži a mám že všeho strach. Nechci už brat antikoncepci ani jiné hormony, ale tyto stavy mě moc omezují. Může Metoda RUŠ pomoci i na tyto hormonální výkyvy? Moc děkuji za odpověď.

Milá Evo, Metoda RUŠ vám pomoci může, vaše stavy mají nějakou příčinu, která se nalezne a vyčistí to nepříjemné. Doporučuji objednat se na terapii RUŠ.

Zobrazit odpověď

Terka , 23. 8. 2017

Dobrý den, slyšela jsem, že někteří lidé, kteří prošli Metodou RUŠ se znovu zablokovaly. Nedokázaly si ten stav udržet, reagovaly na některé postaru. Ukáže mi terapeut nějaké techniky nebo rady, aby se to nestalo?

Milá Terko, máte-li z tohoto obavy, řekněte o nich svému terapeutovi a vyčistíte jejich příčiny. To, co popisujete, se může stát lidem nerozhodnutým svůj problém vyřešit (to musíte udělat vy sama) nebo mají v sobě programy typu " opakuje se to, nikdy to neskončí, vrátí se to" atd. Vše se dá na terapii vyřešit tak, aby bylo hotovo jednou provždy.

Zobrazit odpověď

irena , 22. 8. 2017

Mohu metodou ruš řešit na dálku svého syna-konkrétně oči-šedý zákal vrozený,jeho problémy,nebo jen sama sebe?

Milá Ireno, vy sama můžete pomocí RUŠ řešit a vyřešit všechno, co vám vadí, pokud je to nemoc syna, tak i to. Doporučuji zajít si na terapii RUŠ a problém vyřešit. Synovi by terapie RUŠ pomohla také, pokud ho šedý zákal trápí a chtěl by to řešit, přednostně je lépe, když se nejprve vyčistí rodiče dítěte.

Zobrazit odpověď

Lucie , 21. 8. 2017

Dobrý den. Ještě s touto metodou nemám osobní zkušenost, nicméně mě velice zaujala. Píšete, že se jí dají odstranit i zdravotní komplikace. Jsou to třeba i skvrny na sklivci oka ? Popřípadě dioptrie? Děkuji za Váš čas. Lucie

Hezký den,metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, pakliže se k tomu rozhodnete. Máme několik případů, odložení brýlí, zlepšení zraku, dioptrií. Záleží na vás co doopravdy chcete a na vaší aktivní práci. Buď můžete jít na terapii a tam si vyřešit nejaktuálnější problém/problémy. Nebo jet na kurz a zde se naučit metodu, abyste si uměla pomoci sama. Nebo si můžete objednat knihu RUŠ a pracovat dle knihy.Šťastný a zdravý život přejeme, RUŠtým  

Zobrazit odpověď

Alena , 18. 8. 2017

Dobrý den, mám dotaz ke kurzům. Je možné se ubytovat s malým vychovaným psem? Vydrží během dne sám na pokoji, aniž by udělal nějakou neplechu... Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,jde o to, že kurz je velmi intenzivní od ráno do večera, takže je mnohem lepší i pro vás, abyste na sebe měla opravdu čas. Program začíná v 8 hod a končí zhruba ve 23hod. Přes den máte hodinu čas po obědě. Takže doporučujeme pejska nechat pohlídat.Krásné dny přejeme, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Pavel , 9. 8. 2017

Děkuji za možnost dotázat se a Vaši práci a ochotu. Koupil jsem si knihu a uvažuji o kurzu. Leží mi ale na srdci dvě věci. Jako první strach, co když si třeba vyčistím strach z vyhození z práce a svoji lenost a jako následek polevím v práci a skončím třeba na ulici? Nebo se třeba budu chovat výstředně na ulici po vyčištění mého chování. Druhou věcí a rozhodně důležitější je to, že chovám velkou náklonnost k jedné ženě, ale neodvážil jsem se jí to říct. Pokud si tohle vyčistím, co se stane? Bude mít také zájem, nebude ale nebude mi to vadit a nebo náklonnost zmizí? Jako poslední ještě, omlouvám se, teď jsem si vzpomněl. Pan Nejedlý říkal, že každý jsme nějaký, co to určuje, proč? Myslím, pokud si vyčistíme všechny negace, tak každý má stále jiné touhy, čím je to určeno a jaký je smysl života? Jenom to být šťastný? Moc děkuji za Váš čas, ještě jednou. Zdraví a štěstí přeje Pavel

Milý Pavle, princip je jednoduchý. Po vyčištění vašich bloků postupně přestanete nazírat na svět pod těmito bloky (negacemi), budete VĚDĚT, co dělat a budete štastný a spokojený. Např. u práce - budete mít takovou, která vás bude těšit, naplňovat a kde budete šťastný, pokud si to tak zadáte a vyčistíte vše, co vám v tom brání. Chovat se na ulici můžete jak chcete, záleží na vašem rozhodnutí. A u té ženy - ať se stane cokoliv (nemůžete nutit nikoho jiného, RUŠkou pracujete pouze sám se sebou), budete k ní mít krásný vztah plný lásky a pochopení, prostý lpění a závislosti. Pořád budete svéprávná bytost, která se nějak rozhoduje, a to způsobuje vaši originalitu. I vy sám určujete, co je smyslem vašeho života. Pokud si zadáte "být šťastný" a bude to skutečný cíl, pravdivý a váš, tak toho docílíte. Touhy a sny jsou v pořádku, jestliže u nich máte příjemné pocity. A ty nepříjemné se právě řeší RUŠkou.

Zobrazit odpověď

Natálie , 31. 7. 2017

Dobrý den, dá se terapii vyléčit i zadrhávání a koktání? Bohužel nikdo z rodiny mi nedokáže říci kdy přesně a jak to začalo. Zkusila jsem i logopeda, částečně se to zlepšilo, ale ve stresu začínám zase koktat (běžně zadrhávám). Prý to u mě není nic strašného, ale mně to opravdu vadí. Zvláště po nástupu na VŠ. A další dotaz... Píšete, že sezení trvá 3 - 4 hodiny. Jak to funguje? Přijdu tam s problémem a když se to podaří (dejme tomu) za hodinku vyčistit, tak se soustředíme na další věci, které chci vyčistit? Podaří se vždy problém odstranit (nezávisle na potřebném množství času)? Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne. :)

Hezký den, na terapii přijdete s problémem, který vás zatěžuje. Terapeut vás povede cíleně a v příčině- v dětství, budete zpracovávat. V současnosti si nemusíte pamatovat kdy vám to začalo. Kontrola vyčištění proběhne na terapii.  Problém se bude řešit tak dlouho, dokud vám bude vadit. Může se vyřešit na jedné terapii, a když budete mít čas pokračujete dalšími nepříjemnostmi.    Krásné léto, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Iveta , 25. 7. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné se objednat k panu Karlu Nejedlému osobně. Také kolik stojí hodina sezení. Děkuji za odpověď Iveta

Krásný den, Karel Nejedlý v současnosti na terapie nepřijímá. Objednat se můžete k některému z jeho žáků - terapeutovi RUŠ: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Cenu si nastavuje každý terapeut sám, pohybuje se za terapii (trvá 3 - 4 hodiny) mezi 2 500 - 5 000 Kč.

Zobrazit odpověď

Petra Bartečková , 24. 7. 2017

Dobrý den chtěla bych se zeptat lze Metodou RUŠ vyruši Tourettův syndrom?Už jsme zkusili kde co. Budu moc ráda za odpověd. Krásný den Bartečková

Milá Petro, Metoda RUŠ je založena na tom, že co mi vadí, je můj problém a jen já si ho mohu vyřešit. Píšete - už jsme zkusili kde co. Jedná se o vás nebo o blízkého, dítě? Doporučuji terapii tomu, kdo má s touto skutečností problém, komu to vadí. V případě onemocnění dítěte je nejlepší, když se vyčistí oba rodiče, problém dítěte často samovolně vymizí. Jinak, pokud někdo má tento syndrom, vadí mu to a rozhodne se svůj problém vyřešit, pak ano, Metoda RUŠ mu rozhodně může pomoci. Doporučuji objednat se na individuální terapii.

Zobrazit odpověď

Martina , 19. 7. 2017

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat je terapie určena i pro děti,jestli ano tak od jakého věku. Mám totiž 7 dceru která nechce chodit kakat do WC. Ukakava do kalhot. Je možné s ni pracovat metodou ruš.

Hezký den paní Martino,  s dětmi je možné pracovat, ale musí to samy chtít. Když to dceři vadí a chce to řešit, může jít na terapii.  Jestli to nechce řešit ona, ale vy z toho máte nepříjemné pocity a vadí to vám, tak doporučujeme nejdříve, abyste si to vyřešila vy. Spadne z vás tento problém a často se "úplně sám vyřeší i u dítěte". Minimálně vám to přestane vadit a přestanete to řešit. 

Zobrazit odpověď

Ivana , 17. 7. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se plánuje vypsat kurz "Oči"a jestli vůbec někdy tento kurz proběhl. Děkuji

Milá Ivano,  kurz proběhl. V současné době vlastně není ani potřeba, protože jak si vyřešit zdravotní problém se učí na základním kurzu RUŠ 2.  A také jde o to, že zdravotní problémy často odcházejí i s čištěním základních vztahů, které se probírají na kurzu RUŠ 1.

Zobrazit odpověď

Lucie , 14. 7. 2017

Dobrý den, jsem člověk, který si neustále na něco stěžuje a hrozně se všeho bojí... Je to hodně obtěžující, až stresující a sice se s tím snažím bojovat, ale zatím bez úspěchu. Bohužel nemůžu navštívit Vaše kurzy, neboť se mi před půl rokem narodilo miminko, o které se 24h starám a tak by mě zajímalo, zda je možné navštívit pouze terapeuta bez absolvování kurzu??? Předem děkuji za odp. Pěkný den.

Krásný den, terapie je pro vás ideální, tam si vyřešíte váš problém. Vyšetřete si 4 h času pro sebe. Seznam terapeutů najdete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Kurz je pro ty, co se chtějí metodu RUŠ naučit, pokud máte zájem, můžete si počkat, až miminko povyroste.

Zobrazit odpověď

MisaT , 13. 7. 2017

Dobrý den, jsou v seznamu terapeutů úplně všichni ? Nemohu v něm najít jednu paní, která RUŠ také dělá. Nebo jsou tito terapeuti tzv. "nejčerstvější" z posledních 1-2 let, paní absolvovala dříve a proto už v seznamu není ? Nebo paní není certifikovaná od Vás ? (na požádání napíšu jméno a město).

Hezký den Míšo, ano máte pravdu, paní si asi neprodloužila certifikát, proto není uvedena na našich stránkách. Certifikovaní terapeuti si certifikát každoročně prodlužují na kvalifikačním kurzu Metody RUŠ.

Zobrazit odpověď

Míša , 12. 7. 2017

Dobrý den, měla bych zájem o kurz. Před měsícem jsem ale vysadila antidepresiva. Je to problém?

Krásný den přejeme, v tomto případě je potřeba si před kurzem zajít na terapii k terapeutovi, který posoudí, jestli se kurzu můžete už zúčastnit, aby byl pro vás přínosem a ne zátěží. Jsou to: Barbora Daňhová, Miloslav Štrunc, Jan Roneš, Otto Rusek, Martina Abrahámová nebo Kristína Kohoutová. Kontakty na ně najdete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Karel , 12. 7. 2017

Dobrý den, už nějakou dobu uvažuji o nějaké pomoci Metodou RUŠ. Dostal jsem se do stádia vyhoření. Dá se říci, že mě baví moc málo věcí kolem sebe a vyhledávám uspokojení večer u televize. Jsem v rozvodovém řízení, neboť manželka se svým vlastním přičiněním a studiem zdokonalila a duševně posunula ode mne dál. Čili nemám moc šťastné období života. Nemám vlastně žádný životní cíl. Chci se však někam posunout a zeptat se tedy, zda je Metoda RUŠ pro mne, v tomto období vůbec vhodná? Děkuji za odpověď

Milý Karle, dobrý den, ano, jestliže jste rozhodnutý žít šťastný život a zbavit se těchto nepříjemných pocitů, tak směle do RUŠky:)

Zobrazit odpověď

Tery , 11. 7. 2017

Dobrý den, mám trichotillomanii už asi 25 let a nemůžu se jí zbavit. Zvykla jsem si s ní žít, ale chtěla bych vědět, proč ji mám a když to půjde, tak se jí zbavit. Jde to? Na kurzy nemůžu, protože mám psychofarmaka. Děkuji Tery

Milá Tery, jestliže jste rozhodnutá se tohoto problému zbavit, tak si vyberte na našich stránkách terapeuta/terapeutku a zpracujete tuto zátěž na terapii a také pochopíte příčiny a souvislosti. Pomocí metody RUŠ jde vyřešit jakýkoliv problém, i tento váš.

Zobrazit odpověď

M. , 10. 7. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda má pro mě terapie touto metodou smysl, nebo jestli mi může nějak pomoct. Častokrát myslím na smrt. Ne že bych si něco udělala, spíš je to panický strach a úzkost z ní. Nevím proč mi tyto myšlenky neustále leží v hlavě. Děkuji

Hezký den, určitě se pomocí Metody RUŠ můžete zbavit těchto nepříjemných myšlenek. Respektive zatěžujících pocitů a emocí z nich. Pochopíte proč je máte v hlavě a zpracujete příčinu. Uleví se vám a můžete žít radostný a spokojený život.

Zobrazit odpověď

andrea , 28. 6. 2017

Dobry den, chtela by jsem se zeptat jestli se metodou rus da vylecit anxiety . Ma 9 leta dcera ma strach a pocit ze zvraceni . Vzdy jak to na ni prijde ma bolesti briska a hlavicky , da se to vylecit metodou rus? predem dekuju

Hezký den Andreo,ano, i tyto nepříjemné tělesné projevy a pocity se dají vyřešit. Jestliže je dcera vyřešit chce, může to s terapeutem zpracovat a zbavit se problému.Jestliže ji to netrápí a vy z toho máte nepříjemné pocity, tak doporučujeme terapii vám. Zpracujete tento problém, uleví se vám a často i dceři. Vyberte si terapeuta/terapeutku z našich stránek, domluvte se s ním/ní, napište /zavolejte mu/ji a zeptejte se na vše co vás zajímá, srdečné pozdravy Adéla za RUŠtým

Zobrazit odpověď

Helena , 27. 6. 2017

Dobrý den, Já i moje sestra jsme absolvovaly individuální terapii. Sestra pokračuje nyní s jinou terapeutkou, je to už celkem minimálně páté nebo šesté sezení a výsledek u ní je mizivý. Všechny terapeutky nám řekly, že "toho tam máme moc", což je asi pravda, ale já jsem už relativně v pohodě a ona se ne a ne hnout z místa. Moje otázka zní: Je možné, že když někdo neumí (a není zvyklý) prožívat emoce, že vše žene přes rozum, že tato metoda pak na něj nezabírá? Nebo je možné, že když už vyčerpal všechny vzpomínky, že tam přesto má něco, co vytěsnila natolik, že si na to nemůže vzpomenout? A ani si nevzpomene? Terapeutky doporučovaly kurz, ale v její situaci (strach a odstup od lidí) to by asi nebylo pro ni úplně ono. Poradil byste nám? Děkuji .

Hezký den paní Heleno,cílem a záměrem každého certifikovaného terapeuta metody RUŠ je, aby klient odcházel bez problému se kterým přišel. A také to, aby se to podařilo v co nejmenším počtu terapií. Je zvláštní, že sestra byla na tolika terapiích a skoro žádný výsledek. Doporučujeme se podívat na stránky www.metodarus.cz a vybrat certifikovaného kvalitního terapeuta, který sestře pomůže s problémem. Jestliže ona chce a je rozhodnuta svobodně za sebe, že své problémy chce vyřešit a zbavit se jich. Je důležité být upřímný před svým terapeutem a říkat mu pravdu tak jak to v sobě máte a na co zrovna myslíte, i tělesné pocity říkat. A dále je nejdůležitější si procítit záměr co opravdu v životě chcete a s terapeutem ho nastavit tak, aby terapie úspěšná byla. Také po terapii když se něco zjitří zavolat svému terapeutovi a případně dočistit přes telefon.Můžete také zavolat na naše asistentská čísla uvedena na stránkách v kontaktech a doporučíme vám lektory, kteří metodu již vyučují.Píšete vy za sestru, tak by také bylo pro vás důležité zpracovat vaše nepříjemné pocity, že setře nebylo pomoženo a tak dále.Metoda RUŠ je pro všechny, kteří aktivně řeší své problémy a chtějí se svých problémů zbavit:)

Zobrazit odpověď

Jiři , 27. 6. 2017

Dobry den, chtěl jsem se zeptat jestli pracujete s lidmi co berou antidepresiva? Když jsem se dočetl že nesmí klienti brát psychofarmaka. díky

Dobrý den, ano, lidé, kteří jsou na psychofarmakách, se mohou objednat na individuální terapii. Jen pro ně není vhodný kurz, je velmi intenzivní a tito lidé potřebují individuální péči. Pokud by se i přesto kurzu zúčastnit chtěl, chtěl by metodu RUŠ umět, je nejprve nutné jít na terapii k lektorovi RUŠ, který je schopen posoudit, jestli může na kurz jet. Jejich seznam zašleme na požádání e-mailem. RUŠtým

Zobrazit odpověď

T. , 27. 6. 2017

Dobrý den, čtu si tady diskuze a otázky a odpovědi a hodně lidí se tu zmiňuje o kurzu a o vyřešení jejich problému. Mám problém s intimním životem u stálého partnera, nebaví mne od určité chvíle, jinak život s ním mne baví a chtěla bych se této překážky zbavit, protože způsobuje daleko víc problémů a stresuje mne to a nevím jak dál. Je možné touto metodou tomuto nějak pomoci? A ideálně pouhou terapií nebo je lepší celý kurz? Díky

Krásný den, potíže, co popisujete, se dají pomocí RUŠ vyřešit. Doporučujeme indivduální terapii na vyřešení vašeho problému. Kurz je vhodný v případě, že se chcete metodu naučit používat sama, jsou k tomu určeny tři základní kurzy R1, R2 a R3. RUŠtým

Zobrazit odpověď

Karotka , 19. 6. 2017

Prosí Vás o vysvětlení co je ochutnávka Metody RUŠ, kdy se koná, kde se koná, kolik stojí a jak se zúčastnit. Děkuji za odpověd.

Ochutnávka metody RUŠ je seminář doplněný praktickou ukázkou, kde si každý může metodu RUŠ vyzkoušet na sobě. Pořádají se na základě pozvání, organizují je pořadatelé (většinou asistenti a terapeuti RUŠ) a Karel Nejedlý přijede na pozvání. Proto není pevný termín, místo ani cena. Pokud se nějaká vypíše, přihlašujete se vždy u konkrétního pořadatele. Termíny akcí naleznete na našich stránkách, více o ochutnávce zde: https://www.metodarus.cz/cz/ochutnavka-metody-rus/1030/.

Zobrazit odpověď

vašek , 17. 6. 2017

dobrý den užívám dlouho tlumící léky, a mám pocit, že vůbec nevím kde jsou moje emoce, bude to fungovat...

Dobrý den, pokud jste skutečně rozhodnutý svůj život zlepšit, být šťastný atd., doporučujeme terapii RUŠ. Může probíhat pomaleji než bez léků, ale zkušenosti máme, že to jde také. Ať se daří!

Zobrazit odpověď

Jana , 15. 6. 2017

DObrý den, chtěla bych se zeptat zda se Metoda RUŠ podobá metodě EFT , nebo jaký rozdíl v těchto metodách je? Děkuji

Krásný den, s metodou EFT nemáme zkušenosti, víme jen, že sezení provází ťukání na určitá místa na těle. U metody RUŠ se nic takového neděje. Zásadou metody RUŠ je: co mi vadí, je můj problém a jen já si ho mohu vyřešit. Nacházejí se příčiny současných problémů všeho druhu, nejčastěji ve vztazích s rodiči/v dětství. Příčiny problémů - negace (naše vlastní myšlenky, spojené s nepříjemnou emocí či nepříjemným tělesným pocitem) vědomě rozpouštíme/čistíme. Vše se dále kontroluje, následuje kontrola v současnosti, zda nám to nyní již nevadí a kontrola do budoucna. RUŠ je univerzální rychlá metoda, funguje těm, kdo se rozhodli žít šťastně/spokojeně a sami převzít zodpovědnost za kvalitu svého života. To se pak dá vyřešit jakýkoliv problém. Mějte milé dny, RUŠtým

Zobrazit odpověď

Jana Kopecká , 12. 6. 2017

Dobrý den, chci se zeptat, jak to na kurzu probíhá – budu se muset svěřovat všem? Je to něco jako skupinová terapie? Od malička mi dělá potíže mluvit před cizími lidmi, když mě poslouchají a všichni se soustředí na mě. Budu vděčná za odpověď. Díky.

Na kurzu se naučíte pracovat sama se sebou a ve dvojicích. Skupinovou terapii neprovádíme. Nicméně, účastníci se navzájem představují a v průběhu kurzu podávají zpětnou vazbu, co jim jde a nejde, ptají se…. Vy sama máte možnost se rozhodnout, kolik a co řeknete. Skvělá zpráva pro vás je, že vaše strachy mluvit před cizími lidmi se dají pomocí metody RUŠ natrvalo odstranit. Můžete ještě před kurzem absolvovat individuální terapii u některého z certifikovaných terapeutů metody RUŠ.

Zobrazit odpověď

Pavlína Říhová , 12. 6. 2017

Dobrý den, uvažuji o tom, objednat se na terapii Metodou RUŠ a chci se zeptat, jestli se nejedná o hypnózu? Svěřit se do cizích rukou a nemít nad sebou kontrolu, to v žádném případě nechci. Díky za brzkou odpověď.

Krásný den, v žádném případě se o hypnózu nejedná. Klient je při plném vědomí a má zavřené oči, aby se mohl lépe soustředit na své pocity.

Zobrazit odpověď

Petr , 12. 6. 2017

Dobrý den, jsem zoufalý. Má závislost na alkoholu naši rodinu dohnala až k rozvodu, manželka mne téměř připravila o kontakt s dětmi. Rozhodl jsem se mou závislost řešit. Na internetu jsem našel vaši metodu, je prý na všechny problémy. Je i pro mne? Dokážete mi pomoci? Chci se toho zbavit. Mám za sebou jednu odvykací kůru, ale těžko to zvládám a celý den se musím držet, abych si nic nedal. Dlouho to nevydržím a bojím se, že tomu zase podlehnu. S penězi problém nemám, jsem úspěšný podnikatel. Pomůžete mi? Díky

Pomocí metody RUŠ se závislosti na alkoholu zbavíte, pokud jste pevně rozhodnutý svůj problém vyřešit. Vaše závislost má nějakou příčinu nebo příčiny ve vašich vztazích v dětství, ty se dají nalézt a odstranit, takže do budoucna už vás nebudu zatěžovat.

Zobrazit odpověď

Alena , 12. 6. 2017

Dobrý den, moje dospělá dcera byla na nějakém sezení, kde jí vtloukli do hlavy, že za všechny její problémy v osobním životě mohu já a ona mi ztropila scénu a od té doby se mnou přestala komunikovat. Jedná se o něco podobného? Hledám, kdo jí to způsobil, a narazila jsem na vás. Jsem z toho zoufalá a nechápu to. Celý život jsem pro ni obětovala a teď tohle. Co mi na to řeknete?

Sezení, na kterém byla vaše dcera, se rozhodně netýkalo Metody RUŠ – jejímž základem je pravidlo: Každý je zodpovědný za svůj život. Hledání viníků není konstruktivní a lidi ještě více svazuje, zbavuje zodpovědnosti a činí nešťastnými. Princip metod RUŠ je takový, že co komu vadí, je jeho problém a jen on sám si ho může – pokud se rozhodne – vyřešit. Ano, pracuje se se vztahy a situacemi v dětství, ale výsledek po terapii by měl být, že klient rodičům odpustí a miluje je takové, jací byli a jsou. Konečným výsledkem je pak šťastný život ve všech oblastech a skvělé vztahy. I vy si můžete, pokud chcete, vyřešit svůj smutek a zoufalství z toho, co se s vaší dcerou stalo, třeba právě metodou RUŠ. Důsledkem bude, že budete mít pro dceru více pochopení a nebudete se cítit jako oběť.

Zobrazit odpověď

Jirka , 11. 6. 2017

Chtel bych odstranit huhnani docela me to stve jak se nekdo pta co kdyz mluvim neni mi tim huhnanim rozumet a proto se stanim a uzaviram do sebe tak bych chtel pomoc a normalne zit a ne byt sam dekuji

Milý Jiří, doporučujeme terapii RUŠ - výběr terapeutů naleznete na našem webu https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Pomocí RUŠ můžete odstranit vše, co vám vadí na vašem huhňání. Žít můžete normálně a dokonce i šťastně! Ať se daří.

Zobrazit odpověď

V. , 11. 6. 2017

Dobrý den, mám jeden problém. Jsem nejspíš homosexuál, – líbí se mi kluci. Je mi osmnáct let a nikdo to zatím neví. Chodil jsem s holkou a nebylo to ono. Mám hrozný strach to někomu říct a už vůbec ne rodičům – ty by to zabilo a určitě by se se mnou přestali bavit. Pořád na to musím myslet, proč to potkalo zrovna mě a že jsem divnej. Ale do toho kluka jsem zamilovanej jako ještě do nikoho. Jde to nějak odrušit tou vaší metodou, aby se mi líbily holky? Prosím odpovězte co nejdřív. V.

Metodou RUŠ můžete vyřešit každý váš problém, tedy všechno, co vám vadí na tom, že se vám líbí kluci, strach to říci komukoliv včetně rodičů, pocit, že jste nějaký divný atd.. Výsledkem terapie bude to, že se cítíte v pohodě a nemáte problém, ať už bude vaše orientace jakákoliv. Budete svobodný a šťastný takový, jaký jste.

Zobrazit odpověď

Vlaďka , 11. 6. 2017

Dobrý den, prosím o informaci, zda je na kurzu RUŠ 1 možné ubytování na pokojích pro jednu osobu. Mám strach spát s někým cizím na pokoji – dělá mi to velké potíže. Děkuji a s pozdravem Vlaďka

Samostatné ubytování není možné, jednak jsou pokoje v hotelu minimálně dvoulůžkové (až šesti) a pak - a to hlavně - vzhledem k povaze kurzu je potřeba, aby nikdo nebyl sám, aby každý měl "po ruce" někoho, kdyby mu nebylo dobře. Při čištění se může vynořit ledacos. Nemusí, ale kdyby náhodou... :-) Pokud s tím máte nějaký problém nebo starost, doporučuji vyřešit to před kurzem na individuální terapii, abyste byla na kurzu v co největší pohodě a mohl/a se naplno a bez překážek soustředit na učení se a praktikování základů metody.

Zobrazit odpověď

Ondřej , 11. 6. 2017

​Dobrý den, zvažujeme s přítelkyní vyzkoušet metodu RUŠ. Chápu ochutnávku dobře jako kratší variantu 4hod. terapie, kterou podstoupím dobrovolně před ostatními lidmi, kteří také přišli na ochutnávku?

Ochutnávka metody je spíše přednáška. Kromě obecných principů fungování člověka vysvětlujeme stručně základní pravidla čištění negací a postup vyřešení vztahu. Vy si pak postup můžete vyzkoušet sám na sobě. Pracujete vy, nikoliv terapeut. A každý z účastníků dělá totéž (pokud chce).

Zobrazit odpověď

Petr , 10. 6. 2017

Dobrý den, na kurz RUŠ 1 jsem se hlásil ve chvíli, kdy tam byla dvě volná místa a teď mi přišel mail, že jsem náhradník. Můžete mi to vysvětlit?

Funguje to tak: Ve chvíli, kdy se přihlásíte na kurz, jste vedený jako zájemce a přijde vám mail s informacemi o záloze. Je v něm i instrukce: "Přihláška je závazná po uhrazení zálohy. V případě velkého zájmu o uvedený termín je pro zařazení do kurzu rozhodující datum a čas připsání zálohy na náš účet." Volná místa na webu jsou volná do té chvíle, dokud neevidujeme 32 zaplacených záloh. Rezervovat místa nejsme schopni, často je přihlášených i 50 a zálohy posílají postupně a někteří ji třeba nepošlou vůbec. Zájem o kurzy je opravdu velký a vypsaných kurzů hodně :-). Další došlé zálohy (tedy lidi, co je posílají) evidujeme jako náhradníky, 6-8 podle typu kurzu, a mají šanci se do kurzu dostat, pokud se uvolní místo (pokud někdo ze zařazených do kurzu nemůže z jakéhokoliv důvodu jet). Stalo se tedy to, že volná místa, která jste viděl v době přihlašování na kurz, obsadili ti, kteří poslali zálohu před vámi. Náhradníkům i zájemcům doporučujeme zajistit si místo v dalším termínu. Pokud mají zálohu zaplacenou, a nezapomenou to napsat do poznámky při přihlášení, zařazujeme je do toho dalšího termínu hned. Pokud ne, zase čekáme na zálohu.

Zobrazit odpověď

Hana , 10. 6. 2017

Hello, is it possible to attend the course over Skype or remotely? I live abroad. 

Dobrý den, nikoliv, nedá. Na kurzu metody RUŠ se totiž nejen učíte teoreticky, ale i praktikujete s jinými lidmi a pod osobním dohledem lektorů a asistentů - to na dálku není možné. Je potřeba přijet do Čech :-). Jezdí k nám na kurzy lidé z celé Evropy. Nicméně individuální terapie přes skype možná je - pokud to máte k terapeutovi opravdu daleko (zahraničí). Přesto i v takovém případě doporučujeme raději osobní přímý kontakt, užitek je větší.

Zobrazit odpověď

Eva , 10. 6. 2017

Dobrý den, bydlím blízko místa konání kurzu, mohu na kurz každý den dojíždět?

Opravdu není možné být ubytován jinde, věřte, že s tím máme bohaté zkušenosti. Pokud s tím máte nějaké starosti, můžete se nejprve objednat na individuální terapii a tam to s pomocí terapeuta přednostně zpracovat/vyřešit, abyste si kurz mohla užít naplno se vším všudy.

Zobrazit odpověď

Tereza , 10. 6. 2017

Do kdy je potřeba poslat zálohu?

Zálohu je třeba poslat převodem co nejdřív po přihlášení, protože teprve její přijetí na náš účet je chvílí, kdy vás zařadíme do kurzu, a datum a čas přijetí platby na náš účet rozhoduje o vašem zařazení, nebo pozici náhradníka, nebo nezařazení do kurzu.

Zobrazit odpověď

Tomáš , 9. 6. 2017

V případě, že se nemůžu zúčastnit kurzu, bude mi účtován nějaký storno poplatek?

Storno poplatek při odhlášení 7 a méně dnů před kurzem je 1000,- Kč (40 euro), tři dny před kurzem pak 4000,- (150 euro).

Zobrazit odpověď

Jana P. , 9. 6. 2017

Dobrý den, chci objednat na terapii šestiletého syna, můžete mi doporučit terapeuta, který pracuje s dětmi?

Nucení kohokoliv do terapie a šťastného života nefunguje, byť je mu teprve šest. RUŠ je jednoduchá metoda, dokáže pomoci s jakýmkoliv problémem, ovšem základní zádsada je "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše, co mi vadí, musím zpracovat (vyřešit). Já v sobě. Vy jste ta, kdo píše, kterou to všechno trápí (mrzí, je líto, máte se synem starosti), tedy jste to vy, kdo by měl začít u sebe a svoje problémy vyřešit. Terapie RUŠ vám opravdu může pomoci. Když budete šťastná a spokojená, budete působit i na svoje okolí. Mít šťastnou maminku je to nejvíc, co můžete pro svého syna udělat a jak mu pomoci. Máme zkušenosti, že když se vyčistí maminka (raději oba rodiče), zvlášť u hodně malých dětí problémy spontánně vymizí. Bez jakékoliv jejich terapie. A kdyby přece jenom jeho problémy přetrvávaly, pak můžete na terapii objednat i jeho. Ovšem zase platí, že je si vědomý, že má problém/y a chce je SÁM vyřešit.

Zobrazit odpověď

Pavla , 9. 6. 2017

Zdravím, chtěla bych vyzkoušet Metodu RUŠ. Můžete mi někoho v mém okolí doporučit? Jak se to cenově pohybuje? Jak dlouho trvá jedna terapie?

Doporučuji vám, abyste se rozhodla vyřešit to, co vás trápí, ne to jen vyzkoušet! Terapeuty najdete na našich stránkách tady:  https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Terapeuti mají ceny za terapie různě vysoké, pohybují většinou od 2 000,-Kč až třeba 5 000,-Kč. Terapie trvá 3 až 4 hodiny.

Zobrazit odpověď

Olina , 8. 6. 2017

Dobrý den, mám dítě, kterému jsou 2 roky a 4 měsíce. Zvažuji účast na kurzu, nicméně zatím by to byl pro dítě problém. Bydlím blízko, je možné na kurz dojíždět? Jaký je časový rozvrh kurzu - v kolik se ráno začíná a v kolik se večer končí?

Není možné se zúčastnit kurzu s malým dítětem. Vzhledem ke koncepci výuky a skupinové práci, je nutné být na kurzu po celou dobu, je to podmínka absolvování kurzu. Časový program je velice intenzivní, od 8:00 do 22:00 (i déle) s přestávkami na jídlo. Je potřeba se účastnit všeho, abyste měla z kurzu co největší zisk. Doporučujeme všem maminkám, ať přijedou, až děťátko vydrží těch pět dnů doma s tatínkem, babičkou, někým jiným blízkým, kdo se o něj postará. (A maminka až to zvládne taky.) :-) Abyste se mohla naprosto a úplně a zcela soustředit sama na sebe....Takže když počkáte pár měsíců, tak to půjde. Je to individuální, co maminka a děťátko.... Pokud potřebujete vyřešit své problémy akutně, doporučujeme Vám individuální terapii.

Zobrazit odpověď

Jan , 8. 6. 2017

Ahoj Ruš týme, mám jednu  velkou prosbu, mohla by jet  na  kurz místo mne za moje peníze  moje  manželka?!  Moc  bych  o to prosil, ukazuje se, že to  bude pro ni mnohem užitečnější a potřebnější a stojí o to!

Dobrý den, tato varianta možná není, pokud byste vy na kurz nejel, evidujeme na tento termín ještě 8 dalších náhradníků, kteří se přihlásili před vaší paní. Nebylo by to vůči nim v pořádku. Pokud manželka o kurz stojí, doporučujeme jí se přihlásit na další termín, tam jí vaši zálohu převést můžeme.

Zobrazit odpověď

Jitka , 7. 6. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zúčastnit terapie, ale mám 3 malinké děti a z toho 3 měsíčního kojence. Terapie má trvání 4 hodiny a 1 terapie stojí např. 2900,- Miminko kojím co 3 hodiny a tím pádem bych na celou terapii neměla dost času a pohody nebo bych zaplatila 2900,- za pouhé 2 hodiny, když budu mít terapeuta v místě a nezabrala by mi moc času cesta. Můžu kojence vzít s sebou?Otázka jestli pak budu mít na terapii klid. Nebo si vybrat terapeuta, který uvádí cenu za hodinu a jít za ním např pro začátek přímo jen na 2 hodiny 2x? Děkuji.

Jako nejlepší řešení se jeví vzít si někoho sebou (např. manžela, babičku), kdo se o miminko postará a uprostřed terapie udělat krátkou pauzu na kojení. Jde o to, abyste se mohla plně soustředit na sebe a na vyřešení svého problému. Dopředu se neví přesně, jak dlouho bude terapie trvat, limit je 4 hodiny, po této době klesá pozornost jak klienta, tak terapeuta. Domluvte se se svým terapeutem/terapeutkou, kterého si zvolíte. Odkaz přikládám. https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Jana , 7. 6. 2017

Dobrý den, po posledních třech náročných letech /odcházení rodičů, vyklízení RD rodičů/ jsem ve fázi absolutní nechuti k jakékoli činnosti, což mi vadí především v zaměstnání. Pracuji jako účetní a dříve mne práce nabíjela novou energií - v současné době se však musím moc přemáhat, abych ráno vůbec vstala. Nedokážu se soustředit, jsem pořád hodně unavená, vše mne rozčiluje. V minulosti /cca před 9 lety jsem prožila těžkou depresi vyvolanou krizovou osobní situací a léčenou antidepresivy/. Dnes mám obavy, aby se tento stav nevrátil - bohužel nevím, co s tím. Prosím o kontakt na nějakého terapeuta, pokud by mi dokázal pomoci. Velice děkuji Přeji všem krásné dny Jana K.

Krásný den, váš problém je řešitelný pomocí metody RUŠ, pokud jste rozhodnutá ho vyřešit. Seznam terapeutů naleznete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Zvolit si můžete podle místa bydliště i sympatií, pomoci vám může každý z nich.

Zobrazit odpověď

Milena , 1. 6. 2017

Dobrý den, je možné touto metodou řešit ANOREXII a nízké sebevědomí vč. některých "zlozvyků"

Krásný den, ano, tyto problémy lze pomocí Metody RUŠ vyřešit u toho, komu to vadí, má s tím problém a je rozhodnutý ho vyřešit.

Zobrazit odpověď

Miroslava , 9. 5. 2017

Dobrý den, jsem pořád ve stresu, nedokážu se uvolnit a odpočívat. Nedaří se mi zhubnout, i když se snažím zdravě stravovat a cvičit. Pomůže mi terapie RUŠ?

Milá Miroslavo,terapie RUŠ pomůže každému, kdo se skutečně rozhodne žít šťastně, klidně, vyrovnaně, zdravě...., takže i vám, pokud to tak máte. Pod vedením terapeuta naleznete příčiny vašich problémů, vyčistíte je a problém vyřešíte jednou provždy. Zvolit si terapeuta můžete zde: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

jan , 4. 5. 2017

Rad by som sa opytal, ci je v poriadku, ked si vytiahnem negacie a cistim ich, tak pocitujem zasklby tela, niekedy ruky, niekedy nohy, niekedy mi tuhne cele telo........a ked stale opakujem, tak ten svalovy krc zmizne

Milý Jane, ano, toto se při přijímání může stát, jak se čistíte, projevuje se to různě na emoční nebo tělesné rovině. Důležité je opakovat tak dlouho, dokud se cokoliv mění, aby se negace zcela vyčistila. Ověříte to také při následné kontrole.

Zobrazit odpověď

Dana , 29. 4. 2017

Dobrý den, mám takovou věc. Prohlížím vaše stránky, i knihu jsem si koupila a čtu. Taky jsem se již objednala na terapii. Ale dočetla jsem se, že po terapiích často lidé opouští své partnery. Z toho mám strach, protože mám manžela, se kterým jsem již 12 let a po všech těch partnerech, alkoholicích, apod.. mám nyní ideální vztah, plný porozumění, úcty, vzájemné pomoci, lásky, důvěry... i když manžel velmi těžce onemocněl, máme velkou spoustu společných zájmů a koníčků, skvěle se doplňujem, rozumíme si úžasně, stále stejně, snad možná čím dál víc. Jsem šťastná v tomto směru a nechci to měnit. Nechci to měnit. Mám z terapie proto strach i když mám co čistit. Rodiče... vleklé finanční problémy... to je to co chci čistit. Dá se vyčistit jen toto?

Milá Dano, až půjdete na terapii, řekněte o svém strachu terapeutovi, vyřešíte přednostně tento strach a dál vás už trápit nebude. Při terapii řešíte jen to negativní, co vás zatěžuje, pokud máte s manželem ideální a harmonický vztah a chcete v něm setrvat, není důvod, proč byste ho opouštěla. Všechna rozhodnutí o svém životě činíte pouze vy sama. Na terapii vyčistíte jen ty problémy, které chcete vyřešit a které vás zatěžují.

Zobrazit odpověď

Petr , 25. 4. 2017

Dobrý den, trpím těžkým syndromem spánkové apnoe (zástava dýchání ve spánku), musím prakticky stále spát s přetlakovým přístrojem. Velmi rád bych se zúčastil kurzu!!! Dá se v rámci kurzu zajistit i samostatné ubytování a absolvovat kurz? měli by jste i pro mě řešení? Mám totiž velké obavy, že v obou případech bych byl spolubydlícím na obtíž - buď byť jemný hluk při provozu přístroje nebo pokud ho nepoužívám, tak silné chrápání... A k tomu i ten další dotaz, na který asi znám odpověď :-) - může to RUŠka zlepšit? PS. Stačí mi fakt postel, zásuvka a samostatný kamrlík, ostatní se vyladí:-)

Dobrý den Petře, samostatné ubytování není možné, vzhledem k povaze kurzu je potřeba, aby nikdo nebyl sám, aby každý měl "po ruce" někoho, kdyby mu nebylo dobře. Při čištění se může vynořit ledacos. Nemusí, ale kdyby náhodou... :-)Pokud s tím máte nějaký problém nebo starost, doporučuji vyřešit to před kurzem na individuální terapii.Certifikované terapeuty najdete na www.metodarus.cz

Zobrazit odpověď

Dana , 23. 4. 2017

Dobrý den, dá se touto metodou zlepšit stav pacienta s Spinální muskulární atrofii druheho typu??Jde o zenu 21 let, již na vozíku, ruce zatím ještě pohyblivé. Děkuji za odpověď.

Hezký den Dano, zlepšit se dá vždy všechno, záleží co od toho čeká ten dotyčný klient. Co chce v životě, co chce od terapie. Minimálně se dá zlepšit, že ji tento stav nebude vadit, nebude s tím bojovat, přijme to jak to je. Odpustí sobě či čemukoliv/komukoliv, že se to stalo a že to tak je. A pak jde o to, jestli se rozhodne jít ještě dál a výš a být v životě šťastná. To jde i na vozíku.

Zobrazit odpověď

Terka , 19. 4. 2017

Chtěla bych se zeptat, zdali pokud chci například ovládat telekinezi, tak se to skutečně naučím po použití této metody, nebo se smířím s tím, že se to nikdy nenaučím. A druhá věc je, že pokud má někdo třeba střevní parazity, tak opustí jeho tělo a zhynou, nebo co se přesně stane? Přestanou člověku škodit, nebo si na ně "zvykne" i na obtíže jimi způsobené? Moc děkuji.

Milý den, zásadní princip metody RUŠ je: co mi vadí, je můj problém a jen já ho mohu vyřešit. Takže se může v podstatě stát cokoliv, ale vy s tím budete naprosto v pohodě a nad věcí a budete zažívat že VÍTE, že takto je to v pořádku a budete se umět konstruktivně rozhodnout, jak postupovat dále. Budete šťastná, ať už budou předměty létat vzduchem nebo ne:-) Pak už nic nebude bránit uskutečnění vašeho přání (dokud tam má člověk chtění, lpění, těžko se uskutečňuje). S parazity je to tak, že po vyčištění tohoto problému se stane to, co je pro vás prospěšné. Vám vadit nebudou a v pravý čas odejdou nebo se rozhodnete si pomoci léky a už je nemít - vše bude v pořádku. Rozhodně vás už nic zatěžovat nebude. Takto to funguje u všech problémů a zátěží - princip je jednoduchý.

Zobrazit odpověď

Mandarinka , 22. 3. 2017

Chtěla bych se zeptat, jak dlouho trvá jedna terapie za 2900 Kč. Pomohla by mi při mém problému... Mám diagnostikovaný atopický ekzém kolem očí, trápím se s tím již 2 roky a stále se to jen horší, kožní mi nedovedou pomoci, řeší to kortikoidy, ale také to nepomáhá zcela....začínalo to na jednom oku, dnes to mám kolem obou, velice to svědí a pálí a znepříjemňuje mi to opravdu život. Děkuji za odpověď.

Milý den, jedna terapie RUŠ trvá až čtyři hodiny. Vyřešíte si příčinu vašeho problému, to znamená, že pokud se pro to rozhodnete a zapracujete na tom pod vedením terapeuta, budete zdravá a nebude vás ekzém už trápit. A hlavně, bude to pryč už natrvalo. Někdy je potřeba sezení více, někdy stačí jedna terapie a problém je vyřešen.

Zobrazit odpověď

Dasa , 22. 3. 2017

Dobry den,pokud hledam smysl zivota,chci zmenu,plno veci mi vadi,nemam se rada,chovam se jak decko,nechci mit zadnou zodpovednost..... Mam jit k terapeutovi,nebo kurz?co je lepsi kdyz si myslim,ze zivot je na nic?

Dobrý den,v tomto případě doporučuji nejprve terapeuta. Vyřešíte si tam zásadní problémy a pak vám nic nebude bránit přihlásit se na kurz, kde se metodu naučíte používat sama na sobě, postupně, po jednotlivých krocích. V případě, že berete nějaké léky proti depresím, je před kurzem nutné navštívit garantovaného terapeuta. Pokud je to váš případ, pište na náš e-mail, poradíme vám, kteří to jsou.

Zobrazit odpověď

Miroslav , 22. 3. 2017

Dobrý den.Před 2mi měsíci jsem prodělal operaci,TEP kyčle. Po fyzické stránce je stav v ok,ale psychicky jsem šel hodně dolů.Občas trpím depresemi,pocity,že jsem pro rodinu zbytečný.Někdy bych se nejraději doslova vypařil ze světa.Mám dojem,že mě dohání minulost.Chtěl bych tento stav řešit,protože mé pocity,negace přenáším i na mé blízké,ženu a děti. Doporučujete mne osobní terapii nebo raději kurz? Děkuji a s pozdravem. Miroslav.

Krásný den,osobně doporučuji nejprve si zajít na terapii, vyřešit si to, co vás nejvíce zatěžuje a pak se přihásit na kurz, kde se v klidu naučíte metodu RUŠ používat a dále si pomáhat sám. Nejlépe je absolvovat postupně všechny 3 základní kurzy, během nichž se naučíte všechny techniky RUŠ a vyřešíte si všechny oblasti života.

Zobrazit odpověď

Hana , 16. 3. 2017

Je možné a pomocí metody RUS zhubnout?

Dobrý den,ano, pomocí metody RUŠ lze řešit problémy s nadváhou. Princip metody je založen na tom, že co mi vadí, je můj problém.Po vyřešení příčiny problému se ve svém těle budete cítit skvěle, budete se mít ráda taková, jaká jste a budete šťastná!Tělo se samo upraví do takové podoby, jaká je pro vás ideální. Vše půjde hladce, přirozeně a bez nucení.

Zobrazit odpověď

Romana , 9. 3. 2017

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vašich terapeutů má osobní zkušenost s panickými ataky a jejich odstraněním pomocí vaší metody. Děkuji za odpověď.

Metodou RUŠ se dá vyřešit jakýkoliv problém, pakliže se pro to rozhodnete. Dají se zpracovat jakékoliv zdravotní, psychické, tělesné potíže. Můžete se podívat na ostatní otázky a odpovědi či do rubriky "vaše příběhy" jestli tam nenajdete obdobný dotaz a téma. Máte možnost jít na terapii a tam toto téma zpracovat a nebo jet na kurz a naučit se metodu sama, abyste si mohla pomoci kdykoliv s čímkoliv.

Zobrazit odpověď

Martina , 2. 3. 2017

Dobrý den, mám 13letého syna, který v sedmi letech po rozvodu začal koktat. Dalo by se to touhle metodou vyléčit? Děkuji za odpověď, Martina

Ano, Metodou RUŠ by se koktání vašeho syna dalo vyřešit. Teď jde o to, jestli to vašemu synovi vadí a chce přijít na terapii on, nebo mu to nevadí. V takovém případě vám doporučíme, abyste si toto téma vyřešila přednostně vy - jako rodič. Protože metoda RUŠ je založena na principu: co mě vadí, je můj problém. Pakliže si koktání syna vyřešíte, tak buď vám to nebude vadit, nebo se i koktání zlepší, případně zcela vymizí.

Zobrazit odpověď

Pavla , 28. 2. 2017

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli si negativní programy můžu říkat jen v hlavě a nemusím je říkat nahlas, nebo je to účinnější říkat nahlas. Děkuji za odpověď. Pavla

Milá Pavli, opakujte si je nahlas. Všichni tak čistíme. Vidíte a slyšíte rozdíl. Až budete profík a třeba terapeut:) a budete mít zkušenosti, tak to půjde i v duchu. Ale chce to praxi.

Zobrazit odpověď

Terka , 23. 2. 2017

Dobry den. Mam za sebou jednu terapii RUŠ a nyní se snažim podle knihy od Karla Nejedlého znovu vyčistit vztah s rodiči a v obou případech mi to dělalo problém. Nemám problém s tim vytahat si negace, ale mám problém je poté u čistěni procitit. Dokazu si predsvavit konkretni situaci, v ktere se dana situace odehravala, ale necitim u toho nic a kdyz to stale opakuji, tak se nic nemění. Citim se porad stejne. Nevíte, čim by to mohlo být? Diky moc za odpoved, Terka.

Milá Terezko, Mohlo se stát toto: buď to, co jste řekla, nebyla negace (myšlenka zabarvená negativně - vlastně vám to nevadilo) nebo zněla trochu jinak (je důležité přijímat jí v takovém znění, v jakém jste si ji myslela či říkala jako dítě - jednoduše, dětsky). Dále to mohlo být tím, že se ze začátku těžko orientujete ve svých pocitech, což se někdy stává. V tom případě se zeptejte sama sebe, jak se cítíte od -10 do +10 na začátku a na konci opakování. Pokud je tam pozitivní změna, negace se čistí, časem začnete vnímat své pocity. Třetí varianta může být, že jste si v dětství prožívání pocitů vědomě zablokovala, z důvodu ochrany sama sebe atd. (např. "tohle nesnesu, nechci nic cítit" atd., proto dnes necítíte změny pocitů. Tento blok lze vyčistit pomocí terapie metodou RUŠ. Při terapii je důležité s terapeutem komunikovat, ihned mu říci, když nic necítíte a přednostně vyčistit. Jeho cílem je vám s vaším problémeme pomoci co nejlépe. Také se před terapií zaměřte spolu s terapeutem na váš cíl - záměr, co opravdu chcete, chcete vyřešit problém, být šťastná?? Pokud ne, co vám v tom brání? A přednostně vyčistit. Doporučila bych vám, abyste se znovu obrátila na terapeuta u kterého jste byla. On s vámi pracoval, ví jak čistíte. Ozvěte se jemu, rád vám pomůže - poradí či vytáhne negace. Rád vás navede abyste měla z čištění dobrý pocit.

Zobrazit odpověď

Jitka , 21. 2. 2017

Dobrý den, chci se obrátit na terapeuta v Plzni a zajímalo by mě dle čeho vybírat. Jak si mám vyložit, že každý terapeut si účtuje jinou cenu? Je vyšší cena signálem větších zkušeností, znalostí, delší prací terapeuta nebo si každý volí sumu dle jeho uvážení? Beru lehká antidepresiva několik let, zkoušela jsem je vysadit, ale musela jsem se zpět k nim vrátit. Stále si myslím, že to zvládnu bez nich. Snažím se na sobě pracovat, jsem otevřená, chci se posunout dále a chci vyzkoušet metodu RUŠ. Děkuji za odpověď. Jitka

Milá Jitko, děkujeme za váš zájem o metodu RUŠ a váš dotaz. Ano, každý terapeut si volí svoji cenu sám a je to i podle zkušeností a i podle toho jestli dělá jen terapie, nebo má i svoji práci k tomu. Radila bych ale hlavně volit dle sympatií, zkontaktujte terapeutky a domluvte se s nimi, popovídejte si a vyberte si, abyste se na terapii cítila příjemně a uvolněně. Všechny vám umějí a chtějí pomoci, abyste odcházela bez problému se kterým tam přijdete. Záleží na síle vašeho rozhodnutí, které máte.

Zobrazit odpověď

Lenka , 18. 2. 2017

Dobrý den, můj přítel je nyní po rozvodu a věnuje se metodě ruš, aby se zbavil negativních vlivů z minula. Snaží se vyřešit vztah se všemi lidmi, které kdy poznal (rodina, partnerky, přátelé). Najednou vyplavávají na povrch věci z celého jeho života, na které už dávno zapomněl. Nyní se na mě dívá jako na někoho, s kým neví, jestli chce být, protože mu prý připomínám všechny jeho partnerky (jejich dobré vlastnosti, ale tím pádem se mu připomínají ty špatné zážitky s nimi) a navíc se bojí,že ho začnu podvádět jako jeho exmanželka. Předtím byl náš vztah krásný, chystali jsme se založit rodinu a nyní si ani tímto není jistý a izoloval se,abych ho nerozptylovala. Je tento stav jen přechodné období, než tuto metodu dokončí a srovná se s minulostí? Nebo může vést i k naprostému zničení předtím krásného vztahu? Děkuji. Lenka

Milá Lenko, zdravíme vás srdečně a děkujeme za dotaz.​Může se stát, že váš přítel potřebuje jen čas a prostor. Taky se může stát, že vyčištěním vztahů některé věci ve svém životě přehodnotí. To je čistě na něm, na jeho rozhodnutí a záměru. Metoda RUŠ je jen prostředkem k vyřešení problémů.  Metoda RUŠ by mohla pomoci i Vám, Lenko, protože píšete vy a ne on, vy z toho máte nepříjemné pocity a emoce. Bylo by nejlepší, abyste si vy přednostně vyřešila tuto aktuální zátěž a zbavila se těchto strachů a pochybností. Metoda RUŠ je totiž založena na tom, že to co mně vadí, je můj problém. A jsem to jedině já, kdo ho může v sobě vyřešit. Potom se často uděje změna i navenek a ve vztazích s jinými lidmi. 

Zobrazit odpověď

Dana , 18. 2. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se kurzu současně mohou zúčastnit manželé. Zda je to podle vás vhodné či nikoli. Zda to dle Vašich zkušeností doporučujete. Děkuji

Milá Dano, děkujeme za váš zájem o Metodu RUŠ a i dotaz. Je to přímo ku prospěchu, jestliže se rozhodnete jet spolu s manželem na kurz. Okamžitě uvidíte rozdíl. Manželé na kurzy běžně jezdí a pochvalují si to:)

Zobrazit odpověď

Miroslav , 17. 2. 2017

Vážení, náhodou jsem se dozvěděl o terapii RUŠ a přijde mi to zajímavé. Chtěl bych se ale zeptat, jestli děláte pouze psychoterapie, nebo je doplňujete i fyzioterapií či jinou terapií? Děkuji za odpověď!

Hezký večer Miroslave, terapie RUŠ je vědomá práce s lidským podvědomím, je to rozhovor, kdy terapeut se vás ptá co vás trápí a přes nepříjemné pocity se dobíráte k příčinám současných problémů, které nsledně čistíte a kontrolujete. S jinýma technikama nekombinujeme a jestliže terapeut nabízí jiné metody, tak si vybíráte, na jakou jdete. Ale většina terapeutů pracuje jen s RUŠkou. Je účinná, rychlá a efektivní.

Zobrazit odpověď

Veronika , 16. 2. 2017

Dobrý den, našla jsem na Vašich stránkách informaci, že absolvování kurzu není vhodné pro lidi psychicky labilní a osoby, které berou antidepresiva... jak ale teď pomoci, protože právě po rozchodu, rozvodu, ztrátě někoho, zradě....je psychika velice labilní a mnoho lidí skončí na antidepresivech..a potřebuje se vyrovnat právě s tímto...Je tedy možná tato metoda alespon u terapeuta? děkuji Veronika

Milá Veroniko, srdečně vás zdravíme. Ano, máte pravdu, doporučujeme nejdříve individuální terapii a tam vyčistit přednostně aktuální téma, které vás zatěžuje a trápí. Je to proto, abyste byla schopna na kurzu vnímat výuku a čistit základní vztahy (máma, táta, jejich vztah...atd).

Zobrazit odpověď

Barbora , 5. 2. 2017

Dobry den. Vylecili ste prosim Vy, nebo nektery z Vasich terapeutu, male dite - z Detske mozgove obrny? vrozena vada. Dekuji

​Dobrý den, nemáme informaci o tom, že by někdo z terapeutů řešil konkrétně dětskou mozkovou obrnu. Metoda RUŠ vám ale určitě může pomoci. Nedokážeme zaručit, že se dítě s mozkovou obrnou pomocí metody RUŠ zcela uzdraví. Když použiju trošku drsný příměr - amputovaná končetina ani chybějící orgán člověku zázrakem nedorostou. Ale člověk i s takovým postižením může žít šťastný a spokojený život. Základní zásada metody RUŠ je: "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše co mi vadí, musím zpracovat (vyřešit) já v sobě.Vy jste ta, co píše, kterou to všechno trápí (bolí, mrzí, je jí líto, má starosti), tedy jste to Vy, kdo by měl začít u sebe a svoje problémy (např. týkající se postižení vašeho dítěte) si vyřešit. Terapie RUŠ vám opravdu může pomoci. Když budete šťastná a spokojená, budete působit i na svoje okolí. Mít šťastnou maminku je to nejvíc, co můžete pro své dítě udělat a jak mu pomoci. Máme zkušenosti, že když se vyčistí maminka (raději oba rodiče), zvlášť u hodně malých dětí některé problémy spontánně vymizí nebo se výrazně zlepší. Bez jakékoliv jejich terapie. Celkový výsledek ale záleží na typu nemoci/postižení a také na rozhodnutí člověka problém vyřešit.

Zobrazit odpověď

Misa , 31. 1. 2017

Dobrý den, nemohu najít na stránkách aktuální taháky, poradíte mi jak na to? Děkuji. Moc fandím lidem, kteří mají odvahu a mění své životy ve šťastné a děkuji všem vám, kteří jim pomáháte.

Dobrý den, pokud máte na našich stránkách registraci (jste absolventem kurzu), najdete taháky po přihlášení ve složce Dokumenty. Pokud pracujete podle knihy, najdete taháky tady: https://metodarus.cz/cz/kniha-tahak/Heslo je "tahacek".

Zobrazit odpověď

Evča , 29. 1. 2017

Dobrý den, chci se zeptat, zda je ještě přítomen na kurzech R1 Karel Nejedlý? Děkuji za odpověď.

Milý den,Karel Nejedlý na kurzech RUŠ 1 není přítomen, v některých případech přijede na návštěvu (ne vždy). V současnosti lektoruje od RUŠ 3 výše. Na RUŠ 2 někdy ano, někdy jsou přítomni jiní lektoři.

Zobrazit odpověď

Zina , 16. 1. 2017

Dobrý den, moje dcera ( 26 let ) trpí astmatem, alergií, autoimunitním onemocněním štítné žlázy a padáním vlasů. po přečtení vašich stránek jsem nabyla dojmu, že za její nemoci může moje velmi problémové těhotenství, spojené s velkým psychickým náporem. Měly bychom podstoupit terapii obě? Může jí to pomoci i v případě padání vlasů, kdy nezabrala ani léčba kmenovými buňkami? Obávám se, že mi neodpustí, že za její problémy mohu já, i když neúmyslně. Jak vybrat správně terapeuta? Nemyslím jen dle místa bydliště. Děkuji velmi za odpověď

Milý den,zdravotní problémy vaší dcery je možné metodou RUŠ vyřešit za předpokladu, že ona sama chce tyto potíže takovým způsobem řešit a vyřešit. Do terapie nelze nikoho tlačit (ani s těmi nejlepšími úmysly). Příčina dceřiných problémů může, ale i nemusí být tam, kde vy popisujete. Pokud máte obavy, že vám dcera neodpustí, viníte se za její potíže a bojíte se o ni, doporučujeme terapii  zejména vám. Terapeuta si vyberte takového, u kterého nejvíce vnímáte, že právě on vám pomůže. Po rozkliknutí jsou na webu i informace o něm, můžete si vše v klidu pročíst a zvolit toho pro vás nejvhodnějšího.

Zobrazit odpověď

Lenka , 13. 1. 2017

Dobrý den,nenašla jsem tu žádnou otázku ani odpověd,která by se týkala lidí,kteří věří v Boha. Já jsem sice nevěřící, ale zajímá mne to z toho důvodu, že okolo sebe mám dost takových lidí, jak na to třeba koukají, jak to vnímají? Přeci jen chodí ke zpovědi a tam by se měli všeho zbavit, žádné špatné myšlenky nemít, odpouštějí, milují bližního svého atd... Podstoupil někdo věřící Váš kurz? Pořád nerozumím tomu, jak metoda funguje, proto tato otázka. Děkuji za odpověd Lenka

Milá Lenko, při práci s Metodou RUŠ se respektuje osobní víra každého z nás. Po zpracování vztahu s rodiči, osobami v našem dětství a sebou samými se zpracovává vztah s tím, v koho každý věří - každý řeší to své (Bohem, Vesmírem, Ježíšem....) Cílem je mít nádherný vztah se vším a všemi a pomocí RUŠky vědomě odstraňujeme vše, co nám v tom brání. Nikdo a nic nebrání lidem praktikujícím Metodu RUŠ chodit ke zpovědi, do kostela, kamkoliv... pokud se pomocí zpovědi věřící skutečně zbaví špatných myšlenek, je to přeci výborné. Mezi účastníky kurzu jsou jak věřící, tak nevěřící. O tom, jak Metoda funguje, se můžete dozvědět více zde: https://www.metodarus.cz/cz/metoda-rus/12/o-metode-rus/407/.

Zobrazit odpověď

Věra , 11. 1. 2017

Dobrý den, je možná konzultace s panem Nejedlým?

Krásný den,pokud máte na pana Nejedlého nějaký dotaz, pište prosím na metodarus.cz@gmail.com, jestliže myslíte terapii, Karel Nejedlý v současnosti na terapie nepřijímá, terapeuta si můžete zvolit zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Klára , 9. 1. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s knížkou Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak. Knížka vyjde na pár stovek a vlastně si mohu všechny problémy vyčistit sama. Pokud jdu k terapeutovi, stojí mě sezení 10x víc a není třeba čas na všechno. A nebo pak musím znovu, s dalším problémem. Opravdu zvládnu podle knížky bez jakékoliv předchozí zkušenosti (kurz,terapie) sama plnohodnotně vyčistit své problémy? Nebo by bylo lepší, kdybych alespon jednou terapeuta navštívila, abych viděla, jak to funguje v praxi? A třeba s tím nezásadnějším problémem mi pomohl on? Děkuji moc za odpověď. Nyní nemohu do 5 denního kurzu,mám malé dítě. Mějte se krásně.

Milá Klárko,jsme potěšeni vaším zájmem o metodu RUŠ. Knížka byla napsaná tak, aby byla srozumitelná pokud možno pro všechny. Ze zkušenosti víme, že někdo se podle ní naučí metodu RUŠ sám a používá jí, někdo potřebuje vedení na kurzu nebo vyřešit nějaký akutní problém, s nímž si sám neví rady, na terapii. Každý jsme originál. Rozhodně doporučujeme si knihu koupit a dát se do toho. Pokud máte akutní problém nebo obavy, jak vám praktikování RUŠ podle knihy půjde, můžete se objednat předtím na terapii. Je to na vás.

Zobrazit odpověď

Klára , 7. 1. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se touto metodou dá vyléčit bipolární porucha? Děkuji za odpověď. S přáním krásného dne Klára

Milá Kláro, ano, metodou RUŠ lže vyřešit i bipolární poruchu. Tento problém má konkrétní příčinu, která se cíleně nalezne, vyčistí, zkontroluje. V přirozeném důsledku vymizí i problém - nemoc. Předpokladem je, aby ten, kdo bipolární poruchu má, vnímal toto jako problém a rozhodl se ho řešit. Doporučujeme absolvovat individuální terapii, seznam terapeutů naleznete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Marie , 2. 1. 2017

Dobrý den, chtěla bych zkusit na svoje vleklé fyzické i psychické problémy metodu RUŠ. Velice mě oslovil článek v časopise. Je možné tuto metodu absolvovat v Brně a poradíte zkušeného terapeuta? Moc děkuji za informaci.

Krásný den, paní Marie,velice nás těší Váš zájem o metodu RUŠ. V Brně máme několik kvalitních zkušených terapeutek - koukněte, prosím, na www.metodarus.cz, "výběr terapeuta", zadejte si město Brno a vyberte si terapeutku dle sympatií - prohlédněte si jejich stránky, nebo si je obvolejte a jaká Vám bude nejsympatičtější tak si s ní domluvte termín terapie. Budete spokojená. Metodou RUŠ se dá vyřešit jakýkoliv problém, pakliže se k tomu rozhodnete.

Zobrazit odpověď

Tomáš , 30. 12. 2016

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se Metodou RUŠ dá odstranit má přehnaná žárlivost na mou partnerku a zda jste tento problém už s někým řešili. Děkuji

Krásný den,problém se žárlivostí lze metodou RUŠ vyřešit, pokud se k tomu pevně rozhodnete. Vaše žárlivost má někde příčinu (nejčastěji v dětství, ve vztahu s rodiči, případně se sourozenci). Příčina problému se dá metodou RUŠ nalézt a vyčistit, výsledkem je, že už problém nemáte, jste se situací, s níž jste přišel, v pohodě. Doporučujeme objednat se na individuální terapii, výběr terapeutů naleznete na našich stránkách: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Jana , 28. 12. 2016

Dobrý den, chtěla bych jít na terapii a vybírám terapeuta. Jaký je prosím rozdíl mezi asistentem, lektorem a terapeutem? Děkuji za odpověď

Dobrý den, všichni zmínění jsou terapeuté. Lektoři ještě navíc spolu s asistenty vedou kurzy. Pokud tedy vybíráte terapeuta, kvalitně vám pomůžou všichni.

Zobrazit odpověď

Evca , 25. 12. 2016

Dobrý den. Dočetla jsem se, že většinu kurzů budete konat v místě Volfířov-Chytrov. Do tohoto místa je celkem obtížné se dostat, pokud nevlastním auto. Budou se ještě nějaké kurzy R1 konat ve Zvířeticích? Děkuji.

Dobrý den,momentálně máme naplánované všechny kurzy v místě Volfířov-Chytrov, ve Zvířeticích v blízké době kurz neplánujeme.Před začátkem kurzu mají vždy účastníci k dispozici seznam ostatních účastníků, aby si mohli domluvit dopravu a rádi toho využívají, věříme, že se vám podaří problém s dopravou vyřešit.

Zobrazit odpověď

Vladka , 23. 12. 2016

Dobrý den, již 29 let mě trápí zdravotní problém torcicollis. Dá se to touhle metodou zlepšit či odstranit? Setkali jste se již s tímhle problémem někdo a zkusili to řešit touhle metodou. Děkuji.

Dobrý den, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, nebo zdravotní problém. Také váš zdravotní problém má nějakou logickou příčinu, a ta se dá najít a vyčistit. Většinou nacházíme příčiny našich současných problémů v dětství, ve vztahu s rodiči. Během čištění se vám bude ulevovat a sekundárně se uzdravuje i tělo.​

Zobrazit odpověď

Jana , 9. 12. 2016

Dobrý den, je možné RUŠ metodou řešit i nádorové onemocnění?

Dobrý den, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, nebo zdravotní problém. Také nádorové onemocnění má nějakou logickou příčinu, a ta se dá najít a vyčistit. Většinou nacházíme příčiny našich současných problémů v dětství, ve vztahu s rodiči. Během čištění se vám bude ulevovat a sekundárně se uzdravuje i tělo.​

Zobrazit odpověď

Lenka , 3. 12. 2016

Dobrý den! Ráda bych věděla, proč není absolvování kurzu vhodné pro lidi léčící se antidepresivy. Děkuji za odpověď!

Krásný den,je to proto, že na kurzu je 32 účastníků a pozornost asistentů a lektorů je rovnoměrně rozdělená mezi všechny. Člověk, který bere antidepresiva, často reaguje pomaleji, potřebuje zvláštní péči a pozornost. Proto je u něho nejprve vhodná terapie u garantovaných terapeutů (velmi zkušených, kteří jsou schopni posoudit stav daného člověka po terapii a případně ho doporučit na kurz). Jsou to tito: Martina Abrahámová, Otto Rusek, Miloslav Štrunc, Barbora Daňhová, Kristina Kohoutová a Jan Roneš. Kontakt na ně naleznete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Monika , 19. 11. 2016

Dobrý den,rada bych se zeptala. Načetla jsem si o metodě Ruš v knize hodně. Chci na sobě pracovat sama, jenomže když už si řeknu, ze ted se do toho pustim, mám najednou velký strach, ze se to nedělá vytahovat spinu na druhé, rodiče a nemůžu se soustředit, strach ze delam něco, co se nemá. Vim, ze to je zas neg. program, ale vždy se stáhnu a nemůžu se uvolnit a pustit to všechno, chce se mi na záchod atd. utéct, citím vinu ze se to nedělá... Jak z toho ven? Děkuji moc

Dobrý den paní Moniko, děkujeme za váš mail. To, co píšete, jsou bloky/programy, které vám brání na sobě pracovat. Doporučujeme vyřešit si je přednostně u některého z našich terapeutů. Po jejich vyřešení budete moci pracovat sama pomocí knihy. Seznam terapeutů najdete tady: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/

Zobrazit odpověď

Dan , 10. 11. 2016

Zdravím, rád bych vyřešil svůj problém, ale mám trochu pochyby... Problém je zřejmě trochu složitější, ale obecně vystupování na veřejnosti, případně kontakt s cizími lidmi. Červenání při prezentaci a při situacích, kdy je na mně poutána pozornost (ne jen před skupinou "cizích" lidí, ale stačí oční kontakt s osobou, kterou znám, při konverzaci na "citlivější téma" jako např. sex apod...). Vše co jsem popsal je normální a vím, že "není co řešit"... vidím, že druhým tyto situace nedělají problémy, bohužel nevím, jak to vyřešit u sebe. No a konečně mé pochyby - jako největší problém cítím to červenání, pokud bych metodu vyzkoušel, bude výsledkem to, že červenání zmizí, nebo ho pouze nebudu vnímat/řešit, ale ostatní mi ho budou dál připomínat (červený jak rak, rajče apod...) Děkuji

Ano, Metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, nebo zdravotní problém, tedy i ten váš. Pomocí metody RUŠ je možné si zpracovat problémy tak, že se vyřeší/vyčistí v příčině jednou pro vždy a nebudou vás už zatěžovat. Výsledek závisí od toho, jaký bude váš záměr, váš cíl pro terapii. S tím vám pomůže terapeut, nebo se se záměrem naučíte pracovat na kurzu, nebo podle knihy, podle toho, co si vyberete. Výsledkem vždy je, že člověk v podobných situacích už nemá žádné nepříjemné pocity.

Zobrazit odpověď

Helča , 6. 11. 2016

Dobrý den, léčím se dlouhodobě s ďepresemi a úzkostmi, byla mi diagnostikována Schizoafektivní porucha osobnosti před 3 lety a užívám psychofarmaka, ale chtěla bych se naučit metodu RUŠ. Je možné absolvovat základní kurzy, pokud užívám léky? Nebo mohu vůbec absolvovat tuto terapii s terapeutem?? Mám velký zájem změnit svůj život k lepšímu..Díky za odpověď :-)

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Metoda RUŠ vám může pomoci vyřešit a navždy se zbavit vašich problémů. Při užívání psychofarmak je před přihlášením na kurz nutné absolvovat terapii u některého z našich certifikovaných terapeutů/lektorů metody RUŠ, který po terapii s Vámi buď dá doporučení, abyste mohla jet na kurz, popřípadě Vám doporučí ještě další individuální terapii. Je to proto, že kurz je velmi intenzivní a je třeba být ve stavu, kdy je člověk bdělý, koncentrovaný a připravený učit se a velmi intenzivně na sobě pracovat. Pokud tedy máte zájem terapii absolvovat, napište nám, kde bydlíte a my vám pošleme kontakt na terapeuta/lektora, který je u vás nejblíže.

Zobrazit odpověď

Peta , 30. 10. 2016

Dobrý deň, rada by som sa informovala, základné kurzy sa budúci rok-2017 budú konať aj na Slovensku? Bolo by to skvelé :o)

Dobrý deň, na Slovensku kurzy zatiaľ neplánujeme. Do Čiech k nám na každý kurz prichádza niekoľko účastníkov zo Slovenska (aj iných štátov), je potom možné si s účastníkmi dohodnúť spoločnú dopravu.

Zobrazit odpověď

Terez , 23. 10. 2016

Dobrý den. Nevím jak bych to popsala, ale mám jeden ,,problém". Na terapiích si nedokážu na nic vzpomenout, absolutně zazděné pocity, kolikrát se mi stává že až po čase si vzpomenu že ten konkrétní pocit jsem měla ještě dřív než jsem řekla na terapii. A ještě se mi stalo, že po terapii na které jsem byla asi před čtyřmi měsíci, pořád bych jen spala.. Myslíte že by se to mohlo RUŠkou časem zlepšit? :) Děkuji

Dobrý den, ano, i váš problém lze metodou RUŠ vyřešit. Pomocí metody RUŠ je možné si zpracovat problémy tak, že se vyřeší/vyčistí v příčině jednou pro vždy a nebudou vás už zatěžovat. Neuvádíte, jestli jste byla na terapii metodou RUŠ nebo na nějaké jiné. Pokud se jednalo o terapii RUŠ, je potřeba tento problém říct terapeutovi a při příští terapii jej vyřešit přednostně. Podobně jako jiné problémy, i tento vznikl někde v dětství, je potřeba najít příčinu a vyřešit/vyčistit v příčině.

Zobrazit odpověď

Vlasta Zmijová , 19. 10. 2016

Omlouvám se za dotaz, ale jsem důchodkyně a tak peníze u mne hrají velkou roli. Pokud bych zvolila metodu RUŠ k odstranění svých problémů, kolik zaplatím?

Dobrý den paní Vlasto, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Je několik možností, jak pomocí metody RUŠ pracovat. Můžete si koupit knihu a pracovat na sobě sama. Knihu si můžete objednat na našem webu tady: http://www.jatomamjinak.cz/  V knize je kromě teorie a vysvětlení principů jak fungujeme i podrobný návod, jak pracovat sám se sebou.Můžete také zvolit návštěvu terapeuta. Ceny terapií si určuje každý terapeut sám, ceny za 4hodinovou terapii se pohybují většinou v rozmezí 2.000 - 5.000 Kč. https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Další možností je přihlásit se na kurz, kde se naučíte pracovat sama se sebou i ve dvojici. Informace o kurzech najdete tady: https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/. Cena každého kurzu je 9.680 Kč za kurzovné plus aktuálních 4999 Kč za ubytování a stravu.

Zobrazit odpověď

Petra , 18. 10. 2016

Dobrý den, ráda bych zeptala na jeden dotaz. Mám fyzické problémy s nohami, špatnou nestabilitu a špatně mi pracují nervy. Předtím jsem však byla naprosto v pohodě až od zimy, kdy jsem byla na operaci jsem si o té mé nemoci začala číst a psychicky jsem se zhroutila. Od té doby na to pořád myslím a vnímám každý svůj krok a pohyb a samozřejmě si tím přivolávám zhoršení. Ráda bych se zeptala, zda je možné touto metodou najít příčinu této nemoci a vymazat tu příčinu, abych byla schopná se fyzicky zlepšit? Vím, že to mám vše psychické, i když doktoři říkají, že neexistuje lék, který by mi pomohl, já sama si říkám, že se z toho dostanu. Jen bych potřeba najít tu příčinu proč se mi to stalo a přestat na to již myslet. Pokud by mi tato metoda pomohla, je poté možné i fyzické zlepšení? Kdybych se pro tuto metodu rozhodla, jak bych měla postupovat prosím? Stačí si zavolat ke konkrétnímu terapeutovi? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Petro, ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, nebo zdravotní problém. Pomocí metody RUŠ je možné si zpracovat problémy tak, že se vyřeší/vyčistí v příčině jednou pro vždy a nebudou vás už zatěžovat. Pro terapii doporučujeme vybrat si terapeuta z našich stránek tady: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

ivana , 17. 10. 2016

Dobry den, prace o samote se mi moc nedari (zrejme nedobre formuluji sve vzpominky ci vyhrady), ale kvuli praci v zahranici nebudu mit vic nez rok cas na 15 dni (tedy tri petidenni kurzy). doporucujete mi presto praci ve skupine (actedy cekani), nebo radeji kratsi individualni konzultace s terapeutem behem predpokladane kratsi cesty do Cech koncem ledna? dekuji za odpoved I.

Dobrý den Ivano, během jednoho roku nemusíte stihnout všechny tři kurzy. Mezi jednotlivými kurzy může být prodleva až 1 rok. Pokud Vám to ani tak časově nevychází, doporučujeme domluvit si terapii v době vašeho pobytu v Čechách. Během terapie si můžete vyřešit problém, proč vám nejde pracovat o samotě, nejspíš v tom budou také nějaké programy z dětství. Terapeut vám s tím pomůže. Seznam terapeutů najdete na našich stránkách tady: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Emílie , 16. 10. 2016

Ahoj, zajímalo by mě prosím, zdali po vyčištění s touto metodou již nikdy nebudu pociťovat nepříjemné pocity? Popřípadě jenom na chvíli, ale po chvíli je vyčistím? Děkuji, Emílie

Dobrý den Emílie, to, co si jednou zpracujete/vyčistíte, už nebudete vnímat s negativními pocity. To znamená, pokud si zpracujete/vyčistíte vztah nebo situaci s maminkou - poté, co si vyčistíte, při příští myšlence na maminku nebo na tu situaci s ní, vaše pocity už nebudou negativní a to jednou provžy. Vzpomínky zůstanou, ale při myšlence na ně budou vaše pocity neutrální nebo pozitivní. Může se vám později zjitřit něco dalšího, co jste ještě nezpracovala. Potom je to zase potřeba zpracovat/vyčistit a nepříjemné pocity zmizí.

Zobrazit odpověď

Lenka , 12. 10. 2016

Dobrý den, dá se touto metodou řešit i chrápání? Přítel chrápe pořád, a nemůžu přijít na způsob, jak se vyspat, a žádné pomůcky zatím chrápání odstranit nepomohly, špunty do uší nestačí.... mam teda řešit svuj problem, ze mi vadi chrapani? Nebo to mame resit oba... dekuji za jakoukoli radu, Lenka

Dobrý den paní Lenko, děkujeme za váš dotaz, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Zásadou metody RUŠ je, že problém řeší ten, kdo problém pociťuje/komu to vadí. Tedy pokud vám vadí chrápání vašeho přítele a chcete se problému zbavit, je na vás, abyste si to vyřešila vy v sobě. Pokud vašemu příteli vadí, že chrápe, může si to vyřešit i on. To je ale čistě na něm, není dobré nikoho do ničeho nutit, ani do terapie, ani do šťastného života. Takže - doporučujeme - začněte u sebe. Když si problém s partnerovým chrápáním vyřešíte, to znamená přestane vás zatěžovat, trápit, přestane vám vadit, může se stát, že přítel chrápat přestane, nebo bude chrápat dál, ale vám už to nebude vadit a budete moct spát i při jeho chrápání. Můžete zvolit buďto individuální terapii u terapeuta, to je ve vašem případě asi nejrychlejší cesta k vyřešení problému. Nebo můžete postupovat podle knihy, či se přihlásit na kurz, kde se učí, jak pracovat sám se sebou. Veškeré informace najdete na našich stránkách www.metodarus.cz

Zobrazit odpověď

Gábina , 12. 10. 2016

Dobrý den, měla bych dotaz. V budoucnu bych ráda navštívila váš kurz, ale mám velké problémy s vybavováním si situací z minulosti a emocí. Chodila jsem několik let pravidelně i nepravidelně na kineziologii a bylo to pro mne čím dál větší utrpení, když jsem si nemohla nic vybavit a procíti, jako bych to všechno v sobě zamkla a nechtěla se k tomu již vracet. Dokáže si tato metoda s tímto poradit? Kurz přeci jen není zrovna nejlevnější a mám obavy, aby mi to skutečně pomohlo, protože bych si to moc přála.....Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den Gábino, pokud máte takovéto obavy, doporučujeme navštívit před kurzem nejdřív některého z terapeutů metody RUŠ a přednostně vyřešit tento problém, abyste se na kurzu mohla plně věnovat práci na sobě. Stačí, když teraputovi popíšete přesně to, co jste nám napsala do dotazu. Seznam terapeutů najdete na našich stránkách tady: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Monika , 9. 10. 2016

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda když beru antidepresiva, mohu pracovat sama na sobě podle knihy, nebo je lepší pracovat s terapeutem. Nevím, zda bych se mu dokázala plně otevřít. díky

Dobrý den paní Moniko, děkujeme za vaši otázku, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Při braní antidepresiv můžete pracovat sama na sobě podle knihy, uvidíte sama, jak vám to půjde. Braní antidepresiv může snižovat plné vnímání vlastních pocitů, proto může být obtížnější vyznat se ve vlastních pocitech a pracovat sám se sebou, ale také nemusí, je to velice individuální. Práce s terapeutem je efektivnější a rychlejší, terapeut vám pomůže rychle a účinně najít příčiny vašich problémů týkajících se braní antidepresiv a zpracovat je. Také vám může pomoci zpracovat vaše obavy s tím, že se nedokážete plně otevřít, když mu o svých obavách řeknete. Po absolvování terapie se vám bude snadněji pracovat s knihou. Rozhodnutí je ale jen na vás.

Zobrazit odpověď

Mirka , 5. 10. 2016

Dobry den, prosim aky je rozdiel medzi asistentom a terapeutom?

Dobrý den Mirko, děkujeme za dotaz, těší nás váš zájem o metodru RUŠ. Asistent i terapeut metody RUŠ provádí terapie. Asistent navíc ještě působí na kurzech jako pomocník lektorů a pomáhá účastníkům. Pro zjednodušení jsme to na webu u výběru terapeutů přestali uvádět, kdo je asistent a lektor, zjistíte, když rozkliknete "zobrazit na mapě".

Zobrazit odpověď

Míla , 4. 10. 2016

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně stravování, neboť mé zdraví není zcela ideální a metoda ruš by měla být schopná mé zdraví zlepšit. Nicméně mám také problém s tím, že mi chutná obecně ne zdravé jídlo, tudíž smažené, kolové nápoje a pečivo. Tedy můj dotaz zní, po terapii, popřípadě práci s knihou, budu jíst pořád "nezdravě" ale budu zdravá? Tudíž jídlo nebude mít vliv na mé zdraví, nebo mi dané jídlo přestane chutnat, nebo jak je to prosím? Protože například pití Coca Coly má špatný vliv na můj chrup, ale tento nápoj mi chutná a chci ho pít dále, tudíž je chyba v mé chuti a je skutečně nezdravý, nebo ho mohu pít klidně ve velké míře? Stejně jako třeba množství jídla, neboť se ráda hojně najím, ale podepisuje se to na mé postavě, tudíž mi chcete říct, že mohu sníst porci jako dospělý muž a být štíhlá jak proutek? Nebo na tohle ruš nemá vliv? A ještě s dovolením zmíním spánek, neboť jsem vytížená a spím tak 4-5 hodin, což se někdy snažím trochu dospat, nicméně obecně je opět tradováno, že se má spát alespoň těch 7 nebo 9 hodin. Některým lidem ty 4 hodiny stačí, nicméně já jsem unavená, tudíž mohu spát klidně jenom 3 hodiny, pokud budu chtít, nebo je minimum třeba ty 4 a méně racionálně nejde? A nebo je spaní přirozené a je to jako bych nechtěla třeba dýchat, tudíž se změní má vytíženost a přestane mi vadit a najdu čas na to spát těch 9 hodin? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den paní Mílo, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, nebo zdravotní problém. Pomocí metody RUŠ je možné si zpracovat problémy tak, že se vyřeší/vyčistí v příčině jednou pro vždy a nebudou vás už zatěžovat. Když si vyřešíte problém, nemáte v dané oblasti žádné nepříjemné pocity, a můžete se sama svobodně rozhodnout, jestli budete dál pít/jíst všechno jako dosud - už ale bez zatěžujících špatných pocitů, nebo změníte jídelníček - ale tentokrát s radostí, bez špatných pocitů a tlaku, že musíte. Co se týče spánku, je to podobné. Poté, co si vyčistíte vše nepříjemné spojené se spánkem, může se stát, že vám budou stačit 4 hodiny spánku a budete svěží, nebo najdete způsob, jak spát delší dobu. Výsledky čištění bývají různé, záleží především na vašem záměru - čeho chcete dosáhnout, počtu negací, které v sobě máte a efektivitě/nasazení, se kterým budete pracovat. Ovšem základem našeho života jsou vztahy, ty z dětství, s rodiči a sourozenci. Pracovat obvykle začínáme přávě vyřešením těchto vztahů. Pokud je zpracujete, pak se často stává, že vaše problémy zmizí spontánně, aniž byste je konkrétně řešila (více o tom v knize). K nastavení záměru i k vyčištění vašich problémů vám může efektivně pomoci individuální terapie, nebo účast na kurzu. Je na vás, co zvolíte. Potřebné informace najdete na našich stránkách www.metodarus.cz.

Zobrazit odpověď

Lucie , 30. 9. 2016

Dobrý podvečer, mám takovej problém. Před asi 5 měsíci si mě ve škole dobírala jedna holka. Říkala mi, že jsem tlustá a další takové narážky a já si to vzala k srdci. V té době jsem měla 54kg, hodně jsem sportovala tak jsem měla svalnaté tělo. Jenže mi to nedalo a začala sem se tlustá vidět, omezila jsem jídlo i sport a po 4 měsících jsem měla syndrom anorexie. Tělo sláblo ale pak jsem zase začala s pomocí jíst a cvičit-rýsovat. Ale tělo si předtím zvyklo nejíst a tak jsem začala mívat potíže se zažíváním, ukrutné bolesti břicha po každém jídle střídaly hnusné pocity a blbá nálada s nafouklým břichem. Trvalo to asi 4 měsíce než jsem zašla k doktorce, která mě poslala na gastroskopii a tam mi řekli, že se mi z dvanácterníku vrací šťávy do žaludku. Dostala jsem léky, ty špatné pocity, že jsem tlustá pominuly, ale to břicho se ne a ne uzdravit a já nad tím každý den přemýšlím a trápím se tím, že už se to nikdy nezlepší, a že už břicho nikdy nebude zdravé. Po každém jídle a celý den je břicho bolavé a nafouklé a já mám špatnou náladu, protože si toho všímám a připadám si tlustá, mám zkrátka nepříjemné pocity. Hodně lidí mi říká:,,Když si toho budeš všímat tak moc a kontrolovat to, tak nikdy šťastná nebudeš. Naopak musíš přijmout jak to je a nemyslet na to, jinak se to opravdu nikdy nezlepší.''Ale jak to mám přijmout, nestarat se o to? Zkoušela jsem najít si činost, která mě baví ale vždy na to začnu myslet a pak už to lepší není.... Prosím o radu jak ovládnout ty hnusné myšlenky, zbavit se jich a přijmout se taková jaká jsem. Budu Vám moc vděčná!

Dobrý den Lucie, děkujeme za váš dotaz i zájem o metodu RUŠ.  Pomocí metody RUŠ můžete svůj problém vyřešit. Máte několik možností. Můžete se objednat na terapii, kde vám pomůže zkušený terapeut, to by pro vás byl nejrychlejší způsob, jak svůj problém vyřešit. Nebo si můžete koupit knihu pana Nejedlého "Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak", kde jsou popsané principy i postupy, jak s metodou RUŠ pracovat. Všechny potřebné informace k obojímu najdete na našem webu www.metodarus.cz .

Zobrazit odpověď

Jana , 29. 9. 2016

Můj syn má 22 let, asi rok žije s přítelkyní. Po celou dobu se zdálo, že je šťastný, ale před nedávnem mi na naléhání přítelkyně sdělil, že za ten rok, co spolu žijí propadl hazardu a sází. Díky tomu si nabral půjčky, dluží spoustu peněz. V té chvíli potřeboval nutně zaplatit menší půjčky s mou přímluvou mu půjčili mí rodiče, ale byla jsem nucena lhát a říci, že částku potřebuje na zaplacení pokažené součástky v práci. Našel si další práci, chodí na brigády, ale nevěřím, že je z toho tak rychle ven. Chodí k psycholožce, a pobírá Bachovy bylinné kapky - on i jeho přítelkyně říkají, že je klidnější a pomáhají mu - kapky má ode mne. Je to hodný syn, jak říká jeho přítelkyně - skvělý, pozorný, milující partner......V práci úspěšný. Zajisté na toto má i vliv - jeho otec, s nímž jsem se rozvedla - je závislý a zadlužil se hraním na automatech. Syn sám říká - vím, že jsem nemocný, ale jak mu dál pomoci, aby do tohoto nespadl znovu ?

Dobrý den paní Jano, děkujeme za Váš mail i zájem o metodu RUŠ. RUŠ je jednoduchá metoda, ovšem základní zásada je "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše co mi vadí musím zpracovat (vyřešit). Já v sobě. Vy jste ta, co píše, kterou to všechno trápí (bolí, mrzí, je líto, má s tím starosti), tedy jste to Vy, kdo by měl začít u sebe a svoje problémy vyřešit, v sobě. Terapie RUŠ vám opravdu může pomoci. Doporučuji podívat se na video pana Nejedlého, kde tento princip vysvětluje: https://www.youtube.com/watch?v=CfH0142l6b4   . Vašemu synovi metoda RUŠ může také pomoci. Musí se ale on sám pro ní rozhodnout. Svobodně, bez tlaku a nucení. Všechny problémy, které v současnosti prožíváme, vznikly někde v dětství. Metoda RUŠ pomůže najít příčiny problémů, zpracovat je a trvale odstranit. Máte několik možností: buď se objednat na terapii, nebo se přihlásit na kurz, nebo si koupit knihu o metodě RUŠ. Veškeré informace najdete na našem webu https://www.metodarus.cz/cz/   .

Zobrazit odpověď

Milan , 25. 9. 2016

Dobrý den, mám asi problém s partnerkou ze začátku vztahu mě nejspíše nemilovala nebo aspon né tak jak jí, momentálně mi tvrdí, že mě miluje, jenže při jakém koliv problému si říkám že je se mnou ze zvyku a tím pádem, to vede k dalším problémům, protože to ve mě pořád někde je. Nebo tam jsou třeba maličkosti, které mě dřív ranili a možná proto mám tyto komplexy. Chtěl bych se zeptat, zda-li by mi metoda ruš, dokázala pomoci. Děkuji

Dobrý den pane Milane,ano, metodou RUŠ můžete svůj problém s partnerkou vyřešit, a to jednou provždy a natrvalo. Vyřešíte totiž příčinu problému, která vznikla ve vás ve vztazích v dětství (nejčastěji s rodiči). Přirozeným důsledkem odstranění  negativních příčin problémů je šťastný a spokojený život. Doporučujeme objednat se na terapii metodou RUŠ zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/ nebo se přihlásit na kurz, kde se metodu RUŠ naučíte sám používat: https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/.

Zobrazit odpověď

Kateřina , 20. 9. 2016

Dobrý den, chci se zeptat jak Metoda RUŠ funguje v praxi. Vyčistí nám naše emoce a pocity ohledně problému (programu) a ten posléze mizí z našeho života nebo problém máme v životě i nadále pouze nám už nevadí? Děkuji a přeji krásný den Kateřina

Milá Kateřino, Metoda RUŠ funguje tak, že se vyčistí/odstraní příčiny problémů, které nejčastěji vznikají v dětství ve vztahu s rodiči. Zůstane nám tedy vzpomínka na daný problém (program), ale nemáme už z něho nadále nepříjemné pocity. Ve většině případů problém vymizí (např. zdravotní problémy, problémy ve vztazích...), v některých případech daná věc přetrvává, jen my ji už jako problém nevnímáme (např. nemáme-li končetinu, už nám znovu nenaroste, ale jsme šťastní i tak).

Zobrazit odpověď

Arov , 20. 9. 2016

Zdravím, dostala jsem se do poněkud zapeklité situace a tak si dovolím se spoléhat na Vaši pomoc. Nebaví mě život, otravuje mě a raději bych nežila. Není to tak stále a občas mám naopak nálady plné nadšení a chutě, ale i v ten moment bych raději nežila kdyby byla možnost. Přijde mi život zbytečný a k ničemu. Tenhle problém jsem řešila pomocí knih, kterých jsem přečetla kvantum a vyzkoušela kvantum metod, nicméně bez většího úspěchu. Poté jsem si objednala knihu RUŠ a pracovala s ní, ale také bez většího úspěchu, načež jsem se objednala na terapii, která k mému překvapení měla také minimální výsledky a tak jsem když to přeženu vyhodila 2000,- které jelikož je mi 16, jsou hodně peněz. Spoléhala jsem na to, že mě terapeut povede a nemusí být žádná příprava, ale terapie na mě působila uspěchaně a byla jsem nervózní, navíc jsem na ni přišla s dobrou náladou a nadšením, že to bude konečně fungovat, ale už na druhý den zase mě štvalo to co před tím a to, co jsme čistili. Nejspíš jsme nějakou zásadní negaci opomenuli. Nynější stav mi rozhodně nevyhovuje ale nevím úplně co mám dělat, neboť já samotná nevím kde začít s čistěním, protože mám začít s tím, že nepociťuji zlepšení, zhoršení nebo sinusoidu? Že nevím co chci? Že se bojím neúspěchu, nebo že si nemohu na nic vzpomenout (vzpomínky z dětství, které potřebuji k čištění), tedy mám černo a nic mě nenapadá? Nebo že moc přemýšlím a to mě ubírá na soustředěnosti? Samotné se mi to moc nedaří, ale zároveň mám jít k terapeutovi? Ke zmíněnému mám obavu, aby to nedopadlo stejně zbytečně a v mém okolí jsou ještě dva, ale ani jeden se mi nelíbí a mám z něj negativní pocit, což nevím jestli bychom také vyčistili, asi ano, ale nemám v ně prostě důvěru a také se bojím, že vyhodím další peníze a zase mi to nepomůže. Moc děkuji za radu.

Dobrý den, v první řadě, pokud máte pocit, že vám terapie nepomohla, zavolejte prosím svému původnímu terapeutovi a proberte to s ním. On nebo ona ví, co jste čistili a může vás navést, jak dál, poradit, jak postupovat. To, že vám mnoho metod, které jste vyzkoušela nepomohlo, bude mít příčinu někde ve vás. Zamyslete se, co vlastně skutečně, opravdu ze srdce chcete. Chcete opravdu vaše problémy vyřešit nebo je pro vás lepší představa se toho všeho zbavit a nic neřešit? Jak uvádíte ve vašem mailu, otravuje vás život a raději byste nežila. Přijde vám zbytečný a k ničemu. Tamodtud bych začala, našla příčinu a vyčistila. Pak vám život, a vše s ním související, včetně terapií a řešení problémů bude připadat smysluplný a zábavný. Když  na sobě pracujete jakoukoliv metodou, co si předem říkáte? "To mi pomůže, zlepší se to" anebo: "To stejně nebude mít smysl, co když to nepomůže, bude to k ničemu"? Pokud tam tyto obavy jsou, je třeba to na začátku terapie, včetně zklamání z první terapie, na kterou jste přišla s nadšením, říci a přednostně vyčistit, aby terapie odsýpala a výborně šla. Co se týče výběru: ať si zvolíte původního terapeuta (určitě mu alespoň zavolejte) či jiného, je důležité mít k němu důvěru, zvolit si na webu takového, o kterém předem víte, že právě vám pomůže. Klidně i dojeďte kus cesty, až se opravdu rozhodnete své problémy vyřešit. Doporučuji nejprve terapii a poté klidně zkusit na sobě metodou RUŠ pracovat sama podle knihy.

Zobrazit odpověď

jana , 20. 9. 2016

dobrý den, chci se zeptat, zda mi RUŠ je možná vyčistit problém ohledně přehnaného, úzkostného strachu z nemocí a smrti... beru i antidepresiva, potřebuji se více zklidnit a tento problém vyřešit. 1- nejsem si jistá, zda se dokážu plně u terapeuta vypovídat... 2- navede me? 3- je předpoklad, že již při prvním sezení se mi uleví? 3- je metoda bezpečná, nemůže mi ublížit? 4- každý terapeut, který je na těchto stránkách uvedný je vhodný a dokáže pomoci, nebo vybírat ještě dle něčeho jiného, než jen místa bydliště ? děkuji moc :-) a pěkné dny

Krásný den, problém, který popisujete, lze metodou RUŠ vyřešit. Terapeut vás navede, nemusíte se předem připravovat. Co řeknete, záleží jen na vás, o čem terapeutovi nepovíte, to nevyčistíte, zůstane to ve vás a budete to žít dále. Pokud je klient skutečně rozhodnutý své  problémy řešit a vyřešit, úleva přichází již při první terapii. Metoda RUŠ je šetrná a bezpečná, pokud posloucháte pokyny terapeuta. Každý terapeut uvedený na webu metody RUŠ dokáže pomoci. Pokud však berete antidepresiva, doporučujeme garantovaného terapeuta/lektora, který je schopen mimo jiné posoudit, zda klient je schopen po terapii absolvovat kurz metody RUŠ (v případě, že se pro něj v budoucnu rozhodnete). Garantovaní terapeuti jsou tito:  Miloslav Štrunc, Otto Rusek, Martina Abrahámová, Krystína Kohoutová, Jan Roneš, Barbora Daňhová. Kontakty na ně nleznete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Jana , 20. 9. 2016

Dobry den, jeste bych se rada zeptala, zda je uspesna i metoda stejne dobre pres skype? Nebo lepe osobni ? Dekuji

Krásný den,preferujeme osobní kontakt. Terapie přes skype se praktikuje pouze ve výjimečných případech, např. z důvodu nemožnosti pohybu, postižení klienta, jeho pobytu v nemocnici, dlouhodobého pobytu daleko za hranicemi, atd. Pokud se můžete k terapeutovi dostavit, dojet, určitě to udělejte takto.

Zobrazit odpověď

Misha , 17. 9. 2016

Dobrý den, s Metodou RUŠ jsem se seznámil pomocí terapie a poté i přečtením knihy a prací s ní, nicméně ještě mám na mysli toto. Mám problém určit míru působení této metody, neboť pokud s ní jde vyléčit rakovina, změnit chování ostatních vůči mně, tak proč třeba není možné odstranit všechny negace za jednu terapii pokud tomu věřím (dle pana Nejedlého to tedy přesněji VÍM)? Tedy můžu vědět, že vyskočím z okna a nic se mi nestane? Mohu vypít jed a neotrávit se? Možná to zní hloupě, ale mám problém najít hranice funkčnosti této metody. Zároveň druhý problém, jak mám změnit DOUFÁM,VĚŘÍM na VÍM? Děkuji moc za Váš čas i brzkou odpověď.

Krásný den, ještě bych upřesnila - metodou RUŠ změním své chování, vyzařování do okolí a v důsledku toho se mění chování ostatních vůči  mě. Pokud na 100% vím, že je něco tak, jak to je, je to tak. Budete-li jistě, bez sebemenších pochyb vědět, že se po požití jedu neotrávíte, pak se tak stane. Proč byste to ale dělal? Pokud to víte, nemáte potřebu to testovat, dokazovat si, číhat, bude-li to tak. Je-li tam taková potřeba, není to zcela čisté. Pokud VÍTE, jste v klidu a nepřemýšlíte o tom, nekombinujete. VÍTE, že to tak je a je to v pořádku tak, jak to je. Příklad: máte-li děti, víte, že je máte? Nepotřebujete si to neustále dokazovat a přesvědčovat se o tom. Při praktikování metody RUŠ doporučuji nejprve se zaměřit na tuto nedůvěru vůči metodě RUŠ a nemožnost najít hranice. Tato nejistota má ve vás nějakou příčinu a může vám bránit v hladké práci metodou RUŠ a plné důvěře k ní. Změnit doufám-věřím na vím lze též metodou RUŠ. Co vám brání v tom, abyste to věděl? Najít příčinu - vyřešit. Nejlépe na individuální terapii.

Zobrazit odpověď

IVA , 10. 9. 2016

Dobrý den,mohu se zeptat, mám problémy se synem zjistili jsme, že bere drogy má 17 let a přestal s námi komunikovat, ale konečně přistoupil na to, že potřebuje pomoc. Závislost netrvá dlouho, ale nemá žádný smysl jeho život. A my jako rodina jsme zoufalí. Dočetla jsem se o této Metodě RUŠ, ale nikde nepíšou, jestli by mu tohle pomohlo.

Dobrý den paní Ivo, ano, terapie metodou RUŠ může vašemu synovi pomoci. Podstatné a zásadní ale je, aby se váš syn rozhodl pro terapii sám, bez nucení. On musí být rozhodnutý svůj problém vyřešit a i způsob řešení si musí vybrat on sám. Nucení kohokoliv do terapie a šťastného života nefunguje. RUŠ je jednoduchá metoda, ovšem základní zásada je "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše co mi vadí, musím zpracovat (vyřešit). Já v sobě. Vy jste ta, co píše, kterou to všechno trápí (bolí, mrzí, je líto, má s ním starosti), tedy jste to Vy, kdo by měl začít u sebe a svoje problémy vyřešit. Terapie RUŠ vám opravdu může pomoci. Jde přece o Vás a Váš život. Když budete šťastná a spokojená, budete i na svoje okolí působit a možná, až uvidí syn vaše výsledky, rád také terapii podstoupí. Sám a bez tlaku. Musí to chtít on.

Zobrazit odpověď

jana , 8. 9. 2016

Dobrý den, je možné RUŠ metodou se zbavit počínající demence?

Krásný den, ano, metodou RUŠ lze vyřešit i problém, který popisujete. Předpokladem je, že daná osoba chce svůj problém vyřešit. Více informací naleznete na našem webu https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/, kde si  můžete zvolit vhodného terapeuta.

Zobrazit odpověď

Andrea , 21. 8. 2016

Dobrý den.Koupila jsem si Vaši knihu. Je to fakt velmi zajímavé a ráda bych tuto metodu ráda zkusila. Beru antidepresiva již několik let,trpím panickými strachy a úzkostmi a ráda bych byla abych se touto metodou zbavila všech mých psychickým problémů a léky již nemusela užívat.Vím, že mám nevyřešené vztahy s rodiči,tam si myslím,že bude původ všech mých problémů.Chci se zeptat zda kurzy Metody RUŠ pořádáte i v Plzeňském kraji?Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Metoda RUŠ vám může pomoci vyřešit vaše problémy. Kurzy v současné době pořádáme v Hotelu Chytrov v okolí Dačic. Nicméně ve vašem případě (braní antidepresiv) doporučujeme nejdřív návštěvu námi doporučeného terapeuta a zároveň lektora, u kterého si jednak můžete vyřešit to nejzávažnější, co vás zatěžuje a je důvodem braní antidepresiv a také na konci terapie vám doporučí, jestli je pro vás vhodné absolvovat kurz s ohledem na to, aby pro vás byl maximálně přínosný, nebo vám doporučí se ještě před kurzem objednat na individuální terapii. Nejblíž vašeho bydliště je v Plzni Kristýna Kouhotová nebo v Příbrami Barbora Daňhová. Kontakty na ně najdete tady (do vyhledávače zadejte jméno terapeuta): https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, na začátku terapie informujte terapeuta o tom, že chcete absolvovat kurz a pobíráte antidepresiva.

Zobrazit odpověď

Petra , 12. 8. 2016

Dobrý den, mohu absolvovat terapii při kojení?

Dobrý den, nevím, jak přesně svou otázku myslíte. Terapii můžete absolvovat, i když kojíte. Jen počítejte s tím, že terapie trvá 3-4 hodiny, je potřeba, abyste po tu dobu nebyla nikým a ničím vyrušovaná a měla v tu dobu klid a čas jen pro sebe.

Zobrazit odpověď

Jana , 2. 8. 2016

Dobrý den,byla jsem na terapii a přečetla knihu o Metodě RUŠ.Zbavila jsem se většiny bloků ,ale jeden mám pořád,že lidé kolem mě mají problémy se mnou.Nechci aby mě zatěžovaly problémy druhých...

Krásný den, i tento váš blok/problém lze metodou RUŠ vyřešit, postupujete stejně jako při řešení jakéhokoliv problému podle návodu v knize. Důležité je dát si dobrý záměr, co vlastně chcete (co nechcete je nízká laťka). Pokud si netroufáte sama podle knihy, můžete využít možnost objednat se na terapii a problém vyřešit, případně přihlásit se na kurz, kde se naučíte používat metodu RUŠ na sobě a pracovat ve dvojici. Přejeme hodně štěstí.

Zobrazit odpověď

Martina , 26. 7. 2016

Dobry den, mohla by som sa opytat, ci je vhodne zacinat cistenie s metodou RUS v tehotenstve? Dakujem. Martina

Milá Martinko,ano, lze začít i v těhotenství, ale je lepší pod dohledem terapeuta nebo na kurzu než sama podle knihy. Existuje speciální postup pro maminky před tím, než začnou čištění.

Zobrazit odpověď

Jana F. , 9. 7. 2016

Dobrý den, ještě jako malá jsem si vyslechla, že nějak neodpovídám představám ideálu krásy svých příbuzných a v podstatě od 12 let nepřetržitě hubnu. Skutečnost je však taková, že ve svých 37 letech mám za sebou desítky (!) pokusů a z objektivně štíhlé dívky jsem se proměnila v maminu s 20kilovou nadváhou a hlavně zdecimovanou vírou, že to ještě někdy povede k žádoucímu výsledku. Moje matka stejnou panikou to zvládla dotáhnout ze 60kil na 135 a žít v naprosté apatii, ze které ji proberou jen obrovské zdravotní problémy. Já vnímám tento rok přelomový a poslední měsíc jsem praktikovala Loydovy kódy, které mi připadají ne nepodobné Vaší metodě. Můj základní problém jsem však do cíle opět nedovedla. Myslíte, že mám s RUŠkou ještě nějaké možnosti? Nebo už jsem ten překombinovaný typ (mám toho za sebou již velmi mnoho) Děkuji za odpověď

Dobrý den, Metodou RUŠ se dá vyřešit jakýkoliv problém, všechno, co vám vadí. Příčiny problému se hledají a čistí v dětství, převážně ve vztahu s rodiči. Váš problém je řešitelný. Výsledkem bude, že budete naprosto spokojená sama se sebou, se svým tělem. Ať už se rozhodnete zhubnout nebo zůstat taková, jaká jste. Můžete využít terapii metodou RUŠ (https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/) nebo se přihlásit na kurz, kde ses metodou RUŠ naučíte pracovat sama a ve dvojici (https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/). Poslední možností je koupit si knihu a naučit se pracovat podle ní (http://www.jatomamjinak.cz/).

Zobrazit odpověď

Lucka , 2. 7. 2016

Dobrý den, přihlásila jsem se na kurz, jenže vážné okolnosti v rodině a můj zdravotní stav nedovoluje se zúčastnit. Je možné požádat o vrácení zálohy? Děkuji velice za odpověď Lucka

Krásný den, ano, záloha vám bude vrácena na účet, pokud ji nechcete převést na kurz v jiném termínu. Pohlídejte si, abyste se, pokud jste účastnice kurzu, odhlásila dříve než týden před kurzem, pak nabíhají stornopoplatky, 1000,- Kč při odhlášení 3 - 7 dní před kurzem a pokud se odhlásíte méně než 3 dny před kurzem, propadá záloha celá.

Zobrazit odpověď

vaclav , 1. 7. 2016

Dobrý den hledám kontakt na terapeuta RUŠ,  který má lékařské vzdělání v Praze. Děkuji hezké dny V.

Dobrý den, u terapie metodou RUŠ nezáleží na předchozích vzděláních, neboť každý začíná od začátku a naučí se metodu výborně (jinak by nedostal certifikát terapeuta). Odpovídám ale na váš dotaz - lékařské vzdělání nejblíže Praze má Barbora Daňhová, která provozuje terapie metodou RUŠ v Příbrami. Více o ni naleznete na webu https://www.metodarus.cz/cz/barbora-danhova-1471/.

Zobrazit odpověď

Lenka Hanousková , 10. 6. 2016

Dobrý den. 1) Jestli má smysl absolvovat zatím pouze kurz 1. stupně, abych pocítila nějaké zlepšení ve svém životě a další až třeba za rok, nebo později? 2) Když si nejsem vědoma toho, kdy a co prožité v minulosti (dětství) způsobuje moje nynější negativní myšlení, pesimismus a bloky v dospělosti, což mi ovlivňuje všechny oblasti v dospělém životě... jestli má smysl absolvovat kurz 1., a k těm příčinám ,,zablokování" mne dovede terapeut? Děkuji za odpověď

Dobrý den, na kurz RUŠ 1 se může přihlásit každý, vyjímky jsou uvedeny zde: Kurz není vhodný pro lidi užívající psychofarmaka, prášky na spaní a pro nervově labilní jedince. Pokud nespadáte do některé výše uvedené skupiny, klidně se můžete na kurz přihlásit. Vše, co potřebujete k efektivní práci na sobě, se tam postupně naučíte. Celá Metoda RUŠ pro práci se sebou se učí postupně ve třech základních kurzech - RUŠ1, 2 a 3. Jak rychle za sebou absolvovat kurzy metody RUŠ je individuální. Minimální odstup je jeden měsíc a maximální jeden rok. Jestliže to cítíte jako lepší pro vás, můžete ještě před kurzem absolvovat terapii metodou RUŠ, kde si pod vedením terapeuta vyřešíte problém, který vás nejvíce zatěžuje. Rozdíl mezi terapií a kurzem je takový, že po terapii se vám velmi uleví, ale neumíte si pomoci sama s dalšími problémy, které případně přijdou, na kurzu se naučíte postupně používat metodu RUŠ v praxi, a tudíž si pomoci sama.

Zobrazit odpověď

Jiřina Bartoníková , 5. 6. 2016

Dobrý den, mám dotaz ohledně Vaší knihy. Postačí mi prostudovat ji a naučím se vše jako v kurzu? Děkuji

V knize je podrobně popsán princip metody RUŠ i postup, jak touto metodou na sobě pracovat. Podle knihy lze pracovat samostatně, máme i reference některých čtenářů, že se jim to daří. Někteří se po přečtení knihy přece jen rozhodnou pro účast na kurzu nebo pro terapii. Je to individuální, je to na každém, jaký způsob mu vyhovuje.

Zobrazit odpověď

Charlott , 2. 6. 2016

Dobrý den mám dotaz. Zajímalo by mě, co s těmi klienty děláte, když vám řeknou, jaký mají problém a jaký by měl být výsledek. Co děláte potom - zkoušíte volné asociace?

Volné asociace nezkoušíme. I když na principu asociativního působení naší psychiky Metoda RUŠ založena je. Cíleně a přesně nacházíme konkrétní příčiny současných problémů, které vznikly v dětství převážně s rodiči/vychovateli. Po nalezení negativních příčin/negací se tyto vyčistí a zkontrolují. Výsledkem je, že klient problém, se kterým přišel, už nevnímá jako problém a má ho vyřešený i do budoucna. Podrobnější informace o terapii metodou RUŠ naleznete na našich webových stránkách https://www.metodarus.cz/cz/terapie/rus-terapie/424/

Zobrazit odpověď

Jana , 27. 5. 2016

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zdali by šlo metodou pomoci v nápravě rychlé a nesrozumitelné řeči u 12 letého syna. Děkuji

RUŠ je jednoduchá metoda, dokáže pomoci s jakýmkoliv problémem, ovšem základní zásada je "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše co mi vadí musím zpracovat (vyřešit). Já v sobě. Vy jste ta, kdo píše, kterou to všechno trápí (mrzí, je líto, máte se synem starosti), tedy jste to vy, kdo by měl začít u sebe a svoje problémy vyřešit. Terapie RUŠ vám opravdu může pomoci.Když budete šťastná a spokojená, budete působit i na svoje okolí. Mít šťastnou maminku je to nejvíc, co můžete pro svého syna udělat a jak mu pomoci. Máme zkušenosti, že když se vyčistí maminka (raději oba rodiče), zvlášť u hodně malých dětí problémy spontánně vymizí. Bez jakékoliv jejich terapie. A kdyby přece jenom synovy problémy přetrvávaly, pak můžete na terapii objednat i jeho. Ovšem zase platí, že je si vědomý, že má problém/y a chce je SÁM vyřešit. Nucení kohokoliv do terapie a šťastného života nefunguje, byť je mu teprve dvanáct.

Zobrazit odpověď

Marie Augustinová , 24. 5. 2016

Dobrý den, mohu praktikovat metodu RUŠ i v těhotenství? Nemůžou být moje emoce a tím pádem RUŠení zkreslené? Mohlo by to mít dopad na plod? Děkuji.

Metodu RUŠ můžete praktikovat i v těhotenství, jen v takovém případě používáme při práci speciální postup. Pokud se chystáte na terapii nebo na kurz, upozorněte na svoje těhotensví terapeuta/lektora. Pokud se chystáte pracovat sama podle knihy, doporučujeme objednat se nejprve k terapeutovi, on vám ukáže postup a potom můžete pracovat i samostatně.

Zobrazit odpověď

Ondřej Vejsada , 24. 5. 2016

Pěkný den, děkuji za uveřejnění mého poděkování pro Karlíčka a Evičku. Mám ještě dva dotazy a dovolím si je napsat sem, protože mám dojem, že by mohly pomoci i ostatním... 1) V knize není úplně přesně specifikováno, kdy použít zkrácenou formu "děkovačky" - možná to není důležité, ale přeci jen jako můj postřeh... 2) Nějak nemohu zpracovat větu: "Váš život bude vždycky plný problémů" - str.30 = možná je to otázka vnímání a chápání slova "problém" a je to tedy na delší vysvětlování, ale já to chápal tak, že "vyčištěný" člověk už nežije problémy - žije ideálně šťastný život = a to jsem chápal jako život bez problémů...mýlím se? Děkuji, Ondra V.

Milý Ondro.Díky za všechno, co jsi napsal.​Ad 1) Zkrácenou Děkovačku používám, když je to bezproblémový vztah od partnerek dál. Pokud se tam začnou ale vyvalovat další negace, použiju celou Děkovačku.​ Ad 2) Máš naprostou pravdu přesně tak, jak to vnímáš. Ten článek jsem převzal z internetu a autor tím chce vyjádřit podle mě hlavně to, že problémy byly, jsou a budou, ale když se teď soustředíme na přítomnost, tak už teď můžeme žít šťastně. A obdobně s RUŠkou: když si problémy vyřeším, žiju šťastně, ale na 1. místě je záměr. A když se teď rozhodnu pro štěstí, tak ho většinou začínám teď žít...bez ohledu na počet negací v sobě.Ondro, krásné dny.S láskou a úctou Karel

Zobrazit odpověď

Michaela , 19. 5. 2016

Dobrý den, je kurz RUŠ 1 podmínkou pro postoupení k RUŠ 2 atd.? A další,  je "RUŠ" vhodný pro pochopení sama sebe? Nemám problém s nikým, ale se sebou... Chápu správně, že metoda pomůže i od zdravotních problemů, i když zdravotně jsou vyřešené a operované?

Ano, nejdříve je potřeba absolvovat kurz RUŠ 1, teprve potom RUŠ 2  poté RUŠ 3. Na kuzu RUŠ 1 se účastníci učí zpracovávat základní vztahy - vztahy s rodiči, se sourozenci, partnery a součástí je i vztah sám se sebou. Metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém nebo zdravotní problém. Příčina Vašeho problému se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno, co jsme jako malé děti prožili, se nám promítá do dnešního dne a to ve všech oblastech našeho života. Základní čištění je vyřešit všechny základní vztahy, tzn. vztahy s rodiči, vychovateli, sourozenci a sama se sebou​, resp. najít příčinu vzniku Vašeho zdravotního problému. ​Během čištění se Vám bude ulevovat a sekundárně se uzdravuje i tělo.​ Samozřejmě fyzickou změnu, např. vyoperovaný orgán, "opravit" nelze, ale po zpracování příčin zdravotního problému se budete cítit dobře.

Zobrazit odpověď

Petr , 7. 5. 2016

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, mám problémy z myšlenkama, jsou to nesmysly. Každou chvíli se mi objevujou a mě to prostě vadí, mám z nich nepříjemný pocit, tak si tu každou myšlenku přetvořím podle sebe do správného, když to neudělám, cítím se zablokovaný. Začal jsem se o to zajímat, myslím, že jsem se ztotožnil s myslí. Tak mě napadlo, co kdybych ty myslenky teď všechny začal přijímat. A nebo se mám vzdát.

Krásný den, pokud se vám v hlavě objevují nepříjemné myšlenky, má to určitě nějakou příčinu. Pomocí metodoy RUŠ lze tuto příčinu vašeho problému najít a vyčistit. Výsledek bude, že budete s vaší myslí v klidu. Pokud chcete svůj problém skutečně vyřešit, doporučujeme se objednat na terapii k cerifikovanému terapeutovi, jejichž seznam naleznete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Další možností je naučit se metodu RUŠ praktikovat. K tomu slouží kurz metody RUŠ, na který se můžete přihlásit také na webu: https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/. Přejeme vám, ať se daří váš problém vyřešit.

Zobrazit odpověď

Jana , 30. 4. 2016

Dobrý den, opakovaně mi ztroskotávají milostné vztahy, i když se vždy snažím jim dát všechno a následně dělám maximum pro jejich záchranu. Začínám mít pocit, že čím víc se snažím, tím víc se mi nedaří. Může mi Metoda RUŠ pomoci vyřešit problém, který v sobě pravděpodobně mám? Děkuji.

Milá Jano,metoda RUŠ dokáže vyřešit jakýkoliv problém. Závisí to na klientovi, zda svůj problém je rozhodnut 100% vyřešit. Pokud se rozhodnete pro metodu RUŠ, zde si můžete vybrat terapeuta:https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Další možností je přihlásit se na kurz metody RUŠ, kde se ji naučíte používat v praxi. Přejeme hodně štěstí.

Zobrazit odpověď

Tina , 27. 4. 2016

...metodu ste vymysleli sám. Cez to všetko mi nedá neopýtat sa. Prislo ku osvieteniu bez studia literatury, alebo máte odrazový mostík napr. Kafku, alebo Murphyho....žial, nikde som sa nic nedočitala. Napr. Loyd sa netají základmi svojho kódu. Vďaka za odpoveď.

To, jak Karel Nejedlý dospěl ke svojí metodě si můžete přečíst přímo jeho slovy: https://www.metodarus.cz/cz/metoda-rus/o-autorovi/67/ http://www.karelnejedly.cz/index.asp?menu=9, anebo v jeho knize. Přečetl stovky knih, vyzkoušel různé metody a pracoval s ticíci klienty. Sám říká, že by bylo nelogické, aby si přitom všem nevšiml zákonitostí fungování člověka. A jeho vnitřní touha/záměr: "Chci lidem měnit vlastnosti" ho dovedly k jeho geniálnímu (a přitom prostému) nápadu. O tom, co je záměr, se podrobněji můžete také dočíst v knize o metodě RUŠ aneb Já to mám jinak.

Zobrazit odpověď

Kateřina , 25. 4. 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli by mi Vaše metoda mohla pomoci s problémem, se kterým se potýkám už spoustu let. Mám strach z toho, že udělám něco špatně, nějakou chybu, takže po sobě všechno neustále a opakovaně kontroluju. Tyto potíže mám v práci, doma ne. Neřeším, jestli jsem zamkla dům nebo vypnula sporák. Ale v práci kontroluju, jestli správně zadám číslo účtu, termíny, adresy apod. A hrozně mě to zdržuje a vyčerpává. Poradíte mi, na koho se mám případně obrátit. Děkuji.

Ano, metoda RUŠ vám může pomoci s vaším problémem. Příčina Vašeho problému se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno co jsme jako malé děti prožily, se nám promítá do dnešního dne a to ve všech oblastech našeho života. S vašimi problémy vám může pomoct kterýkoliv terapeut metody RUŠ uvedený na našich stránkách:  https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Můžete se také přihlásit na kurz metody RUŠ, kde se naučíte pracovat se sebou sama.

Zobrazit odpověď

Lenka , 9. 4. 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik terapií mi pomůže vyřešit větší množství problémů, se kterými se dlouhodobě i zrovna aktuálně potýkám. Je mi 29 let a nemám žádný cíl a žádný smysl života. Jediné, co mě naplňuje a na co se upínám, bývají partneři, o které když jsem přišla, nedokážu to unést a smířit se s tím a jen trpím.

Kolik terapií budete potřebovat - to vám nikdo nedokáže říct. Je to velice individuální. Záleží na počtu probémů, které máte, na jejich hloubce a v neposlední řadě i na intenzitě vašeho rozhodnutí s problémy skoncovat. Jisté je, že pokud jste rozhodnutá svoje problémy vyřešit, Metoda RUŠ vám může pomoci. Tereputa si můžete vybrat na našich stránkách tady: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Renata , 9. 4. 2016

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se dá RUŠ metodou léčit již několik let přetrvávajcí nespavost? Lékaři kromě léků na spaní či jiných "tlumičů" (které odmítám užívat) pomoci nedokázali. Děkuji.

Ano, metodou RUŠ se dá vyřešit jakýkoliv problém nebo zdravotní problém. Příčina vašeho problému se dá najít a zpracovat. Pokud máte zájem o terapii, doporučuji vybrat si terapeuta na našich stránkách:https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/

Zobrazit odpověď

Markéta , 28. 3. 2016

Dobrý den, ráda bych věděla jak dlouho "RUŠIT" jednu věc. U hodně věcí to jde snadno, ale v jedné oblasti, kde je přesvědčení nejsilnější, jsem zatím úspěšná nebyla. Tam kde to jde snadno, tam za cca 15 minut pocítím úlevu a pustím se toho momentálního problému. Ale co považuji za zásadní, že chci vyřešit, tak tam cítím rezistenci. Mám se tomu věnovat třeba i hodinu či dvě? Zaměřit se na to a přijmout? Děkuji.

Pravděpodobně pracujete podle knihy. Čemu říkáte "jednu věc"? Máte na mysli celý vztah nebo problém nebo jednu negaci? Abych vám mohla lépe poradit, napište mi prosím podrobněji, jak postupujete. Vyřešení/vyčištění celého vztahu (nebo vyřešení problému) může trvat delší dobu, i několik hodin, záleží to na počtu negací, které jste si ke vztahu/problému nahromadila. Přijímání jedné negace by mělo trvat tak dlouho, dokud se u toho mění vaše pocity - což většinou bývá několik sekund, maximálně okolo minuty.

Zobrazit odpověď

Pastrňáková Daniela , 21. 3. 2016

Dobrý den, chci se zeptat na možnost akreditace vašeho kurzu ministerstvem školství, ráda bych absolvovala váš kurz rekvalifikačně, je-li to možné.Děkuji za odpověď

Kurzy metody RUŠ nejsou akreditované ministerstvem školství, v blízké době toto ani neplánujeme.

Zobrazit odpověď

Martina , 16. 3. 2016

Je třeba mít jiz před příchodem na terapii definovaný konkretní problém, který chci řesit nebo je terapie vhodná i pro člověka, ktrerý chce být prostě šťastný a neví "co se sebou"?

Na terapii se nemusíte nijak připravovat, pokud se na ni chystáte, je zřejmé, že máte nějaký problém, že chcete něco vyřešit. Jestli si nevíte rady s pojmenováním problému, terapeut vám pomůže a navede vás.

Zobrazit odpověď

Renata , 14. 3. 2016

Dobrý den, ve vaší knize Metoda RUŠ aneb já to mám jinak jsou návody, jak aplikovat metodu RUŠ? Dokáže si člověk sám vyRUŠit co je potřeba pouze po přečtení knihy? Nebo je nutné absolvovat terapii či kurz? Děkuji.

Ano, v knize je podrobný návod, jak postupovat při čištění, je možné postupovat podle knihy i bez kurzu a terapie.

Zobrazit odpověď

Růžena , 14. 3. 2016

Dobrý den, jak se může někdo dozvědět více o této metodě, než se dostane na výukovou akci? Je metoda vhodná pro každého? Je lepší si to vše vyčíst z vaší knížky něž si zaplatit drahý kurz??

Dobrý den paní Růženo, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. O metodě RUŠ se můžete dozvědět na našich stránkách tady: https://www.metodarus.cz/cz/metoda-rus/o-metode-rus/407/ , nebo ještě více se dočtete v knize Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak. Vše o kurzech a terapiích se dozvíte také na našich stránkách. Metoda RUŠ je vhodná pro každého, kdo je rozhodnutý svůj život změnit a zbavit se svých problémů. Je na každém, jestli si zvolí kurz, terapii, nebo přečtení knihy, záleží na tom, kdo co chce a na co se cítí. Absolvování kurzů není vhodné pro lidi, kteří užívají psychofarmaka, v takovém případě doporučujeme individuální terapii. V knize je podrobně vysvětleno vše o principech metody RUŠ, jak jako lidé fungujeme a je v ní i podrobný návod, jak sám se sebou pracovat a jak si svoje problémy vyřešit.

Zobrazit odpověď

Lenka Škorpová , 8. 3. 2016

Dobrý den, mám dotaz ohledně šestiletého syna. Má diagnostikovanou ADHD i úzkostnou poruchu. Psychofarmaka jsem mu po sedmi měsících odmítla již dávat, stal se z něho akorát depresivní človíček. Teď bez léků se vrací ke své původní povaze a chtěla bych mu ještě dopomoci v jeho životě, aby se zbavil svoji úzkosti a zlepšil koncentraci. Lze toho dosáhnout pomocí této metody? Děkuji.

Dobrý den, paní Lenko,děkujeme za váš mail i zájem o metodu RUŠ, nicméně nucení kohokoliv do terapie a šťastného života nefunguje, byť je mu teprve šest. RUŠ je jednoduchá metoda, dokáže pomoci s jakýmkoliv problémem, ovšem základní zádsada je "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše co mi vadí musím zpracovat (vyřešit). Já v sobě. Vy jste ta, kdo píše, kterou to všechno trápí (mrzí, je líto, máte se synem starosti), tedy jste to vy, kdo by měl začít u sebe a svoje problémy vyřešit. Terapie RUŠ vám opravdu může pomoci. Když budete šťastná a spokojená, budete působit i na svoje okolí. Mít šťastnou maminku je to nejvíc, co můžete pro svého syna udělat a jak mu pomoci. Máme zkušenosti, že když se vyčistí maminka (raději oba rodiče), zvlášť u hodně malých dětí problémy spontánně vymizí. Bez jakékoliv jejich terapie. A kdyby přece jenom jeho problémy přetrvávaly, pak můžete na terapii objednat i jeho. Ovšem zase platí, že je si vědomý, že má problém/y a chce je SÁM vyřešit. Přeji Vám hezký den a spokojený život, s pozdravem za RUŠtým Eva

Zobrazit odpověď

Katarína , 17. 2. 2016

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa touto metódou dá riešiť aj telesné ochorenie? Mojej neveste diagnostikovali lymfatické ochorenie a doporučujú jej chemoterapiu. Ja verím, že keby prestala mať strach, tak by sa uzdravila, aj keby podstúpila túto liečbu. Ďakujem za odpoveď

Dobrý den. Ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, nebo zdravotní problém. Příčina problému se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno, co jsme jako malé děti prožily, se nám promítá do dnešního dne a to ve všech oblastech našeho života. Základní čištění je vyřešit všechny základní vztahy, tzn. vztahy s rodiči, vychovateli, sourozenci a sama se sebou​, resp. najít příčinu vzniku zdravotního problému. ​Během čištění se člověku bude ulevovat a sekundárně se uzdravuje i tělo.​ Podmínkou úspěchu je rozhodnutí dotyčného (zdravotní) problém vyřešit. Můžete vaší nevěstě ukázat naše stránky, určitě jí ale do ničeho netlačte, je důležité, aby se rozhodla ona sama.

Zobrazit odpověď

Jana , 11. 2. 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda tato metoda má zkušenosti s někým kdo trpěl psoriázou a jaký to mělo na něj vliv? Děkuji

Dobrý den, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, včetně zdravotního. Příčina Vašeho problému se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno, co jsme jako malé děti prožily, se nám promítá do dnešního dne a to ve všech oblastech našeho života. ​Během čištění se Vám bude ulevovat a sekundárně se uzdravuje i tělo.​ Za tým metody RUŠ asistentka Milota Kadaňková P.S. Konkrétně s psoriázou mám zkušenost osobní, je téměř pryč :-). Beru to ale spíš jako bonus, psychická úleva je mnohem podstatnější, psoriáza byl "jen" důsledek.

Zobrazit odpověď

Jan , 2. 2. 2016

Dobrý den, chci se zeptat, zda se touto metodou dají odstranit například i závratě z výšek, nebo úzkostné stavy při pohledu na krev apod., nebo jsou tyto věci již vrozeny geneticky? Děkuji!

Dobrý den, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, kam patří i strach z výšek a  úzkostné stavy při pohledu na krev. Příčina Vašeho problému se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno co jsme jako malé děti prožili, se nám promítá do dnešního dne a to ve všech oblastech našeho života. ​Během čištění se Vám bude ulevovat a sekundárně se uzdravuje i tělo. ​Můžete se buď přihlásit na kurz, kde se naučíte pracovat sám se sebou, nebo se můžete objednat k terapeutovi, odkazy na oboje najdete na našich stránkách: https://metodarus.cz/cz/.

Zobrazit odpověď

Karel Moc , 2. 2. 2016

Dobrý den, mám o devatenáct let mladšího partnera, žijeme spolu ve společné domácnosti v domě, ve kterém žije o patro níž i jeho dědeček. Partner má kvůli soužití se mnou ze strany dědy a otce obrovské problémy, oba jsou to psychotičtí lidé a ze života nám dělají obrovské peklo. Samozřejmě tato situace se odrazila i na psychickém stavu mého partnera, koktá, při řešení jakéhokoliv problému se dostane do silně afektovaného stavu, což se projevuje až histerickým řevem spojeným s agresivitou. V tomto stavu není téměř schopen vnímat realitu a není možné s ním rozumně mluvit. Zajímalo by mě, zda by mu tato metoda pomohla zlepšit jeho psychycký stav  nebo jej zcela vyřešit. Stačilo by se obrátit na terapeuta a nebo navštívit kurz? Partnerovi je 20let a moc bych mu přál klidný život. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, nebo zdravotní problém. Důležité je rozhodnutí člověka s problémem skoncovat. Příčina partnerova problému se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno co jsme v dětství prožili, se nám promítá do dnešního dne a to ve všech oblastech našeho života. Podle toho jak, popisujete stavy přítele, bude ideální, když se objedná ke zkušenému terapeutovi, nejlépe k lektorovi nebo asistentovi, to zjistíte, když si rozkliknete mapu. Seznam terapeutů najdete na našich stránkách: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Po absolvování terapie, pokud lektor nebo asistent toto doporučí, je možné absolvovat i kurz. Připomínám ale, že je důležité, aby se pro terapii rozhodl váš partner a sám se objednal. Pokud vy máte nepříjemné pocity z přítelova stavu (což asi ano, když nám píšete) a pociťujete strach, nebo obavu o něj, doporučujeme si to v sobě zpracovat i vám, také pomocí terapie RUŠ.

Zobrazit odpověď

Ludmila , 19. 1. 2016

Trpím postherpetickou neuralgii. Bolest a svědění mi znepříjemňují život chtěla bych zkusit Vaší terapii RUŠ, protože zatím mi nic nepomohlo a trápím se už šest let. Můžete mi doporučit popřípadě terapeuta, který se tím zabývá a mohl mi pomoci z Ostravy, Opavy a okolí. Děkuji Vám.

Dobrý den, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. S vaším problémem vám může pomoct každý terapeut, který je uvedený na našich stránkách. Odkaz viz níže - zadejte si buď do vyhledávače město, nebo klikněte na "zobrazit mapu". Odkaz tady: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Petr , 13. 1. 2016

Dobrý den, chci se zeptat, z jakého důvodu kurz není vhodný pro lidi užívající prášky na spaní? Je to (kurz) pro ně zakázaný nebo pouze nevhodný? Na kurzu by si ten problém se spánkem mohl vyřešit ne? :-) Děkuji

Dobrý den, těší nás váš zájem o metodu RUŠ. Kurzy RUŠ jsou intenzivní, na kurzech je potřeba vnímat, soustředit se na výuku naplno a celý den, také pracovat s jinými ve dvojici, budete ubytován s několika jinými účastníky. Prášky na spaní ovlivňují mozkovou činnost a mohou bránit v plné aktivitě. Doporučujeme nejprve absolvovat terapii, vyřešit problémy se spaním (resp. problém, proč vlastně ty léky potřebujete) a přijet na kurz, až když žádné prášky ovlivňující mozkovou činnost nepotřebujete. Je to kvůli Vám, abyste měl z kurzu co největší užitek. Na kurzech se metoda teprve učí, na kurzu RUŠ 1 se učí jenom třetina všech technik a teprve po absolvování všech tří budete mít kompletní informace k jejímu správnému používání. Konkrétní problém a zdravotní problém se učí řešit na kurzu RUŠ 2. Ano, mnozí si už na RUŠ 1 odstraní kopec problémů, ale nejde se spoléhat, že si vyřešíte právě tento. U terapeuta se zaměříte na konkrétní (největší) problémy a pak (pokud budete ještě chtít) půjde učení se metody snadno a hravě...Terapeuta najdete tady: https://metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Rozhodnutí je ale samozřejmě na Vás.

Zobrazit odpověď

Petr , 12. 1. 2016

Dobrý den, chci se zeptat, zda jste zkoušeli RUŠku na léčbu závislostí na nikotinu nebo alkoholu a s jakými výsledky. Děkuji :-)

Dobrý den, těší nás Váš zájem o metodu RUŠ. Metoda RUŠ funguje na každý problém, tedy i na závislosti. Víme o účastnících kurzů i klientech terapií, kteří si podobný problém úspěšně zpracovali. Úspěch/výsledek terapie v zásadní míře záleží na záměru klienta - na jeho rozhodnutí s problémem skoncovat.

Zobrazit odpověď

Katarina Blahová , 22. 11. 2015

Vravíte že Metoda RUŠ je vhodná pre všetkých ale na kurz RUŠ 1 nie je vhodný pre nervovo labilných ludí. Čo sa tým myslí a prečo?

Dobrý den, těší nás Váš zájem o metodu RUŠ. Na kurzech bývá 32 účastníků, těm se věnují dva lektoři a čtyři asistenti. Pokud je někdo více labilní, tzn. reaguje nepřiměřeně, či užívá psychofarmaka, není možné mu věnovat dostatečnou pozornost a péči, a také to omezuje práci ostatních účastníků kurzu. V takovém případě doporučujeme nejdříve individuální terapii u zkušeného lektora, který po skončení terapie dokáže posoudit, jestli klient je schopen absolvovat kurz, nebo mu doporučí ještě další terapii pro vyřešení problémů, které mu v tom brání. Na vyžádání zašleme jejich seznam.

Zobrazit odpověď

Miriam , 22. 11. 2015

Dobrý deň, rada by som sa zúčastnila kurzu, vidím, že ste ich organizovali aj na Slovensku - plánujete u nás nejaký? Ďakujem. Miriam

Dobrý deň, teší nás Váš záujem o metódu RUŠ. Na Slovensku kurzy nechystáme. Momentálne prebiehajú kurzy iba v Čechách, v hotelu Chytrov u Dačic a účastnia sa ich ľudia z celého sveta, zo Slovenska na každý kurz prichádza niekolko účastníkov, a tak neni problém si napríklad s niekým dohodnúť dopravu. Želáme krásne dni.

Zobrazit odpověď

Lucie , 19. 11. 2015

Dobrý den, Mám dlouhodobé psychické problémy, postupuji ve všem velmi pomalu, ale tak nějak jsem upadla a přestala jsem chodit mezi lidi - již téměř rok nikam nechodím, jen kousek od domu. Problémem jsou panické stavy, kdy mám strach opustit domov. Vyrůstala jsem ve velmi negativní rodině, kde vládl strach. Ráda bych se zeptala, zda lze metodu RUŠ praktikovat online. Bohužel nejsem schopna se někam vydat. Za své problémy se velmi stydím. Děkuji za odpověď. Lucie

Dobrý den Lucie, těší nás Váš zájem o metodu RUŠ. S metodou RUŠ se dá pracovat i přes Skype, když se domluvíte s terapeutem. Lepší je však osobní kontakt, zejména při první terapii. Záleží na tom, jak se rozhodnete. Terapeuta si můžete vybrat tady: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Doporučuji taky zapracovat na Vašem záměru, co Vy chcete? O záměrech, jaký mají vliv na naše životy, i o tom jak na sobě sama pracovat pomocí metody RUŠ, se dočtete v knize Karla Nejedlého: http://jatomamjinak.cz/.

Zobrazit odpověď

Petr , 18. 11. 2015

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ,zda lze terapíí RUŠ vyřešit problém s koktáním? Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den, děkujeme za dotaz a Váš zájem o metodu RUŠ. Ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, nebo zdravotní problém, i problém s koktáním. Příčina problému se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno co jsme jako malé děti prožily, se nám promítá do dnešního dne a to ve všech oblastech našeho života.

Zobrazit odpověď

Michaela , 17. 11. 2015

Dobrý den, pokud mám doma Vaši knihu, mohu si řešit problémy bez konzultace podle ní, nebo raději prvně zajet na kurz či vyhledat terapeuta a až pak užívat knihu jako podporu? Děkuji.

Dobrý den, těší nás Váš zájem o metodu RUŠ. Kniha je koncipovaná tak, aby podle ní mohl každý pracovat samostatně. Je ovšem na každém, jak se cítí a jak to zvládne. V případě potřeby a zájmu můžete vyhledat terapeuta, nebo se přihlásit na kurz, to je jen na Vás.

Zobrazit odpověď

Iveta , 4. 11. 2015

Dobrý den, moc by mě zajímalo, zda Metodou RUŠ jde pomoci i při onemocnění tourettovým syndromem, což jsou hlavně tiky, sebepoškozování a velmi nízké sebevědomí.

Dobrý den Iveto, děkujeme za dotaz, těší nás Váš zájem o metodu RUŠ. Metodou RUŠ jde vyřešit jakýkoliv problém, i zdravotní problém. Podstatné je rozhodnutí člověka daný problém vyřešit. Ptáte se za sebe, nebo se jedná o někoho blízkého? Metodou RUŠ se pracuje podle zásady "co mi vadí, je můj problém". Pokud má někdo starost o druhého, doporučujeme vyřešit si pomocí terapie metodou RUŠ vlastní negativní pocity, v důsledku tím pomůže sobě, i osobě, které se to týká.

Zobrazit odpověď

Blanka , 31. 10. 2015

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je nutné absolvovat Váš kurz, nebo na sobě mohu pracovat pouze s pomocí Vaší knihy. Jsou výsledky srovnatelné? Děkuji pěkně.

Dobrý den Blanko, děkujeme za Váš dotaz a zájem o metodu RUŠ. Kniha je koncipovaná tak, aby podle ní mohl každý na sobě pracovat. Jak to komu úspěšně půjde, záleží ale do velké míry na konkrétním člověku. Na kurzu se také učí postupy, jak pracovat se sebou, ale i ve dvojici, jsou k dispozici lektoři a asistenti, když něco není jasné. Největší práci ale musí každý udělat sám za sebe, na tom metoda RUŠ stojí. Rozhodnutí je na Vás. :-)

Zobrazit odpověď

Martina , 26. 10. 2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, po velmi dobré osobní zkušenosti s metodou :-) bych ráda, aby i děti si vše pěkně vyčistily. Od jakého věku je vhodné si projít terapií?  Děkuji.

Dobrý den Martino, děkujeme za Váš dotaz a zájem o metodu RUŠ. S dětmi se dá pracovat od té doby, kdy je dítě schopné komunikovat, tedy naslouchat a odpovídat. Podmínkou ovšem je, že dítě pociťuje problém a chce ho řešit. V žádném případě děti do terapie netlačte. U menších, ale i větších dětí se často stává, že si problém zpracuje rodič, tedy všechno to, co vůči dítěti vadí rodiči - a dítě je v pohodě. :-)

Zobrazit odpověď

Veronika , 22. 10. 2015

Dobrý večer, je možné vyléčit touto metodou bulimii? Nevím si už rady po skoro deseti letech, je to asi návyk. Děkuji Verča

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz a zájem o metodu RUŠ. Metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém včetně bulimie. Podstatné je rozhodnutí člověka problém vyřešit. Příčina Vašeho problému se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno co jsme jako malé děti prožily, se nám promítá do dnešního dne a to ve všech oblastech našeho života. Během čištění se Vám bude ulevovat a sekundárně se uzdravuje i tělo. Doporučujeme absolvovat individuální terapii, odkaz zde https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Po absolvování terapie jsou možnosti přihlásit se na kurz nebo si zakoupit knihu a naučit se pracovat podle ní. 

Zobrazit odpověď

Šárka Dudková , 15. 10. 2015

Dobry den, uvazujete do budoucna o kurzech v němčině? Zkoušela jsem najít terapeuta v Německu ci Rakousku, který mluví také německy, ale nenašla. Slyšela jsem ale, že jsou tací, kteri delaji terapie v NJ...dá se na ně prosim někde najít kontakt? Děkuji Šárka D.

Dobrý den, zatím nemáme německy mluvícího lektora, kurzy pořádáme jen v češtině. Vybrat terapeuta si můžete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Do kolonky "vyberte jazyk terapie" zadáte němčina.

Zobrazit odpověď

Karin , 14. 10. 2015

Dobrý den, chci se zeptat, zda mohu vyřešit své plánované těhotenství. Pokoušíme se půl roku o miminko a zatím se nedaří. Vzhledem k tomu, že se o tématu hodně hovoří v médiích, jsem vnitřně přesvědčená, že se tento problém týká i mě. Žádné reálné důvody tomu však nenasvědčují, jelikož jsme s manželem oba zdraví. Chci se zbavit strachu z toho, že nemůžu otěhotnět. Je RUŠ cestou? Děkuji Karin

Dobrý den Karin. Ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, i strach z toho, že nemůžete otěhotnět. Příčina Vašeho problému se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno co jsme jako malé děti prožily, se nám promítá do dnešního dne a to ve všech oblastech našeho života. Můžete se objednat na terapii ke kterémukoliv terapeutovi, uvedenému na stránkách https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/, nebo se přihlásit rovnou na kurz, kde se naučíte s metodou RUŠ pracovat sama na sobě a zároveň už během kurzu si vyčistíte spoustu svých negací a bloků.

Zobrazit odpověď

Žaneta , 7. 10. 2015

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či kurzy RUŠ plánujete organizovať aj na Slovensku, prípadne na Morave. Ďakujem pekne Žaneta

Dobrý deň Žaneta, ďakujeme za otázku a záujem o metódu RUŠ. Kurzy prebiehajú na Chytrove, ako možete vidieť na stránkach www.metodarus.cz. Na iných miestach sa v blízkej dobe kurzy neplánujú.

Zobrazit odpověď

Lenka , 3. 10. 2015

Dobrý den, pane Nejedlý. S Metodou RUŠ jsem se ve snaze vyřešit své problémy setkala již u 2 terapeutů. Neměla jsem ale nikdy po sezenich úplný pocit vyřešení... Za 2 nebo 3 dny se mi myšlenky opět draly zpět. Můj dotaz tedy je: kdybych metodu chtěla používat sama na sobě, je to možné? Lze úspěšně metodu zvládnout přectenim Vaší knihy? Děkuji. Lenka

Dobrý den Lenko. Je důležité o svých pocitech informovat terapeuty, u kterých jste terapie absolvovala. Oni vědí, co jste řešili a dokáží Vám nejlépe poradit, jak dál postupovat. Také jim řekněte, že jste byla u jiného terapeuta. Pokud se to děje opakovaně, můžete mít blok typu "vrací se to" nebo "opakuje se to". V tom Vám nejlíp pomůže terapeut. V knize je návod, jak metodou RUŠ pracovat sama na sobě. Můžete také navštívit kurz, kde se dá nejlépe naučit, jak s metodou RUŠ sama pracovat.

Zobrazit odpověď

Peter , 1. 10. 2015

Dobrý den dá sa touto metodou vyriešiť kožný problém ... teda lupénka ???

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, nebo zdravotní problém. Příčina Vašeho problému se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno co jsme jako malé děti prožily, se nám promítá do dnešního dne a to ve všech oblastech našeho života. Základní čištění je vyřešit všechny základní vztahy, tzn. vztahy s rodiči, vychovateli, sourozenci a sám se sebou, resp. najít příčinu vzniku Vašeho zdravotního problému. Během čištění se Vám bude ulevovat a sekundárně se uzdravuje i tělo.

Zobrazit odpověď

Jarmila , 27. 9. 2015

Po přečtení vaší webové stránky mi připadá technika podobná Kineziologii One brain. Pracujete tedy s lidmi na stejný způsob? Mohu vědět cenu sezení prosím? Děkuji a přeji pěkný den.

Dobrý den Jarmilo, s kineziologií One brain nemám osobní zkušenost. Metoda RUŠ je přímá a věcná, probíhá přes přímé uvědomění. Cenu za terapii si určuje každý terapeut sám, pohybuje se v rozmezí většinou 2000 - 5000 Kč. Seznam terapeutů najdete na našich stránkách tady: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Jana , 25. 9. 2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Byla jsem na terapii Metodou RUŠ a zakoupila jsem si knihu. Když bych podle návodu zpracovávala nějaký problém, můžu si nějak uškodit, když to neumím a zpracuji to špatně? Děkuji za odpověď Jana

Dobrý den Jano, děkujeme za dotaz a za zájem o Metodu RUŠ. Když budete postupovat opravdu podle návodů v knize, pak si uškodit nemůžete. Začněte nikoliv s problémy, ale se vztahy podle časové osy. Napřed s rodiči, a to s tím, u koho máte horší pocity. A rozhodně napřed knihu přečtěte celou a potom pracujte. Jednotlivý negativní program nemůžete zpracovat špatně, jde o to, opakovat tak dlouho, dokud se něco ve vás mění. To je prosté a jednoduché. Pokud jsou vaše obavy "neumím to" a "udělám to špatně" silné tak, že si na práci sama se sebou netroufáte, navštivte terapeuta RUŠ (najdete je na www.metodarus.cz, pomůže vám je vyřešit, a potom už můžete pracovat sama. Ostatně to je v knize napsáno také :-)

Zobrazit odpověď

Taňa , 24. 9. 2015

Jsem z Frýdku - Místku. Mám psychosomatické problémy a hledám řešení. Poradíte mi, kde je nejbližši terapeut? Děkuji.

Dobrý den, terapeuta můžete vyhledat podle místa na tomto webu, pro jistotu posílám odkaz: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.  Přejeme úspěšnou terapii a hezké dny, za RUŠtým Eva

Zobrazit odpověď

Barbora , 14. 9. 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se dá touto metodou vyléčit i akné, protože někteří zastávají názor, že je jeho příčinou psychika. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Barboro, Váš problém s akné je možné vyřešit pomocí metody RUŠ, pokud jste sama rozhodnuta svůj problém vyřešit.

Zobrazit odpověď

Šárka , 11. 9. 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze terapíí RUŠ vyřešit diabetes a zlepšit stav u dializovaného pacienta? Děkuju.

Dobrý den, Šárko, děkujeme za mail. RUŠ je jednoduchá metoda, pomocí které jsou "vyčištěny" negativní programy (přesvědčení), které nám způsobují problémy ve všech oblastech života. Vyčistí se tedy všechny nepříjemné emoce, které Vám ztrpčují život. Pracuje se podle zásady "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše co mi vadí musím zpracovat (vyřešit). Podmínkou ovšem je, že to nemocný chce vyřešit a žít zdravý život. Přejeme vám hodně úspěchů a hezké dny, za RUŠtým Eva

Zobrazit odpověď

Simona , 6. 9. 2015

Dobrý den, dá se Metodou RUŠ zkrotit mysl (hyperaktivní), která se neumí zastavit od myšlenek, kriticky zaměřených? Mockrát Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, Simono, děkujeme za Váš mail. Ano, problémy které popisujete je možné metodou RUŠ vyřešit. Co se týče individuálních terapií, pak si terapeuta ve svém okolí můžete vybrat na těchto stránkách https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Katka , 31. 8. 2015

Dobrý den, mám jednu otázku, prosím. Jak RUŠ metodu využít, pokud mám pocit, že jsem odříznutá od vlastních pocitů? Je nějaká možnost, jak vyřešit i takový problém? Mám zkušenost s terapeutkou RUŠ, ale spíše jsme bloudily v kruhu a nebyly jsme schopné přesně pojmenovat problém. Za celou dobu sezení došlo k jednomu výraznému odbloku (výrazné zhoršení vystřídalo nepopsatelně výrazné zlepšení a to analogicky i v životě), jehož účinek má cenu zlata a i proto cítím, že nějaká možnost je, ale odkud začít, jak se odrazit? Děkuji Katka

Dobrý den, Katko, ano, jde to, jistě :-). Je potřeba mít dobrý záměr, aby vám terapie hezky šla a potom si vybrat terapeuta opravdu zkušeného (který je na tomto webu a ve vašem případě doporučuji asistenta RUŠ) a říkat mu všechno, co se vám honí hlavou, tedy i to, že máte pocit, že vám to nejde a neumíte to pojmenovat. Co neřeknete, nevyřešíte. Možná je "zakopaný pes" právě ten program "musím to pojmenovat přesně". Ale to by posoudil/a ten/ta terapeut/ka, se kterou jste pracovala, ví jak jste reagovala a co jste čistili. Přeji vám hodně úspěchů při řešení vašich problémů, jejich rychlé vyřešení a spokojený život. S pozdravem Eva

Zobrazit odpověď

Martina , 21. 8. 2015

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je možné vyřešit touto metodou opravdu hluboké bloky z dětství.. nenávist k sobě, sebepoškozování, problémy s přílišnou sebekontrolou atd... a pokud tyto problémy souvisí s týráním v dětství atd. Kolik sezení a jak časté jsou průměrně potřeba? Velmi ráda bych začala normálně žít, ale má-li člověk hluboké problémy, není většinou úspěšný, ani co se financí týče, a tak bych stěží dala dohromady peníze na jedno sezení. Vím, že to člověk dělá pro sebe, ale jako student bez rodiny opravdu nemám moc peněz a nerada bych pak nedořešila mé problémy kvůli tomu, že mi došly peníze. Moc děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den, Martino, děkujeme za Váš dotaz i zájem o Metodu RUŠ. Ano, traumata z dětství se dají vyřešit touto metodou, stejně tak jako týrání a sebepoškozování. Výsledek terapie záleží na tom, jestli je klient pevně rozhodnut své problémy vyřešit a dělá to, co mu terapeut říká. Počet negací u každého klienta je různý, takže někomu stačí terapie jedna, někdo jich absolvuje víc.. 

Zobrazit odpověď

Markéta , 10. 7. 2015

Dobrý den, od malička nejím zeleninu a ovoce, nepamatuji si proč, mám k tomu odpor. Myslím, že je to nějaký psychický blok. Chtěla bych se zeptat zda by mi Metoda RUŠ mohla pomoct se tohoto bloku zbavit. Děkuji za odpověď. Přeji hezký zbytek dne.

Krásný den, i tato vaše nechuť k ovoci a zelenině má nějakou příčinu a pokud vám to vadí, můžete ji vyřešit pomocí Metody RUŠ. Krásný den RUŠtým

Zobrazit odpověď

Petra , 3. 7. 2015

Můj muž je se mnou nespokojený. Málo mu dávám, podle jeho slov, projevů lásky. Uzavírá se. Strašně mě to vyděsilo a zároven mám pocit, že je zřejmě ve mě nějaký eror, který něco blokuje. Chci aby byl můj můž šťastný, ale nevím jak.

Dobrý den, Petro, Váš problém je možné vyřešit pomocí metody RUŠ. Jestliže jste vyděšená vy, je na vás, abyste to v době zpracovala. Pokud bude váš muž šťastný, to záleží čistě na něm, ale vy v sobě vyčistíte vše, co vám na tom vadí.

Zobrazit odpověď

Miroslav , 2. 7. 2015

Dobrý den trpím velkou spoustou nepříjemných myšlenek, které mi brání chodit do práce, vykonávat běžné činnosti a vůbec žít spokojený život. Dá se touto metodou vyřešit můj problém? Děkuji

Dobrý den, i tyto vaše problémy lze vyřešit pomocí metody RUŠ. Obraťte se na některého z certifikovaných terapeutů, vybrat si můžete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Jana Vebrová , 1. 7. 2015

Dobrý den, před časem jsem si zakoupila vaši knihu, kde je mimo jiné i odkaz na TAHÁKY, které lze získat z vašich www... Bohužel se mi to zatím nepodařilo, ač adresu, která je v knize uvedená opisuji správně. http://www.metodarus.cz/knihatahak/ heslo: tahacek. vždycky se mi zobrazí hlavní stránka vašich stránek a přiznám se, že další odkazy nenacházím (nebo se špatně dívám a nevidím). Děkuji, že mi poradíte. S pozdravem Jana V. - Plzeň

Dobrý den, Jani, zadejte odkaz přímo do řádku prohlížeče, ne do vyhledávacího okýnka s lupou, anebo pak zvolte jiný prohlížeč. Kontrolovala jsem odkaz a je funkční.

Zobrazit odpověď

Miroslav , 1. 7. 2015

Dobry den, trpím úzkostnou poruchou s vtíravými myšlenkami.Veškeré strachy a úzkostné pocity se mi dějí vetšinou v práci, což vede k tomu, že do práce chodím se strachem, pocitem na omdlení, zvracení a myšlenkami, které mi neumožňují v práci dlouho zůstat.Tento týden mám dovolenou a od prvního dne dovolené mám děsný strach a obavy se do práce vrátit. Je možné to touto metodou zcela vyřešit tak, že bych zas chodil do práce s úsměvem a bez nepříjemných myšlenek? Děkuji.

Určitě ano, Miroslave, pokud se rozhodnete problém vyřešit, kterýkoliv z terapeutů uvedených na tomto webu se vás ujme. Nejlépe je objednat se telefonicky, je to rychlejší :-)

Zobrazit odpověď

Václav Procházka , 28. 6. 2015

Dobrý den podle odpovědí, které jsou zde uvedeny, se dá asi říct, že není pro tuhle metodu problém kde by nepomohla. Zeptám se jak je to u lidí kteří jsou na antidepresívech dlouho. Vlastně jsou psychiatr. pacienti. Slyšel jsem, že medikace bývá překážkou. Vlastně říkají, že se nedá pod léky s lidmi moc dobře pracovat. Je to tak, že investice do téhle metody je v tomhle případě ztrátová? Děkuju hezký den.

Dobrý den, Václave, děkujeme za otázku. Metodou RUŠ pracujeme i s "psychiatrickými pacienty". I jejich problémy mají nějakou příčinu, jako všechny jiné, a ta se dá dohledat a odstranit. Někteří, kteří dlouhodobě užívají antidepresiva reagují a orientují se ve svých pocitech úplně normálně, jiní trochu hůř a někdy to mají složitější. I s takovými klienty jsme pracovali a úspěšně. Je to individuální člověk od člověka. Záleží jednak na tom, jak hodně negací v sobě dotyčný má a především na tom, jak opravdově je rozhodnutý a chce svoje problémy vyřešit a žít spokojený a šťastný život. Kam člověk s léky nemůže, to je kurz, protože kdyby patřil právě do té skupiny, která se sebou pracuje složitěji, zabral by spoustu času lektorům a asistentům a omezoval a zdržoval celou skupinu. Individuální terapie jsou v pohodě, tam se terapeut věnuje pouze jemu.

Zobrazit odpověď

Kvetuse , 25. 6. 2015

Dobry den, jsem nadšená z vaší knížky RUŠ ,prosím můžete mi odpovědět, jak to mají s negacíi tzv. "splachovacíi lidi", ti si žádnou nepřipouští nebo v omezeném množství? Děkuji.

Milá Květuše, děkuji za otázku. Je to jako se vším: 1. "splachovací" typ, který svoje problémy přehlíží, okecává, válcuje "pozitivně" nebo je zatlačuje nějakým silným rozhodnutím... 2. vypadá jako "splachovací", ale on je opravdu v pohodě. Buď na sobě pracoval v hluboké minulosti a teď si život užívá, nebo k tomu došel/dozrál/dospěl během tohoto života, nějakým/jakýmkoli způsobem, příp. RUŠkou. Krásné dny, s láskou a úctou Karel

Zobrazit odpověď

Jana , 24. 6. 2015

Dá se odstranit strach z budovy a vesnice ve které bydlím a kde na mne všechno padá?

Dobrý den, metodou RUŠ se dá odstranit i tento váš konkrétní strach.

Zobrazit odpověď

Katka , 13. 5. 2015

Dobrý den, s velkou radostí a plná víry se na Vás obracím s prosbou. Proto že jsem ID a nemůžu si dovolit Váš kurz, tak touto cestou se chci vyléčit. Konečne vím, že dosáhnu cíle. Mám polyvalentní alergii na léky.Trpím revmatoidní polyartritidou lV. stupně, mám těžkou poruchu statodynamiky páteře a z toho plynoucí dost bolestivé stavy. Léčím se jenom stravou, bylinkami a pozitivním myšlením a držím se. Stále na sobě pracuji a nejvíce mě trápí bušení srdce a papilace. Vše způsobené dupáním sousedů nad hlavou. Už jsem vše řešila s psychologem...ale zatím se stále potýkám s těmi nepříjemnými pocity. Nyní vím, že s Vaší pomocí to zvládnu a začnu žít klidný a bezbolestný život. Děkuji a jsem Vám vděčná už předem. A jsem naplněná klidem a vírou. Všechna literatura dopusud krůček po krůčku pomáhala, poslední Tajemství sedmi závojů ,kterou jsem nesla známému, mě ukázala cestu k Vám .On mě doporučil Vaši knihu. Zvládnu to sama....nebo potřebuji Vaši blízkost? Přeji Vám krásný den, klid v duši i v srdci a těším se na odpověď....

Milá Katko, děkujeme za Váš mail i za zájem o metodu RUŠ. Co se týče sezení RUŠ, tak se jedná o jednoduchou metodu, pomocí které jsou "vyčištěny" negativní programy (přesvědčení), které nám způsobují problémy ve všech oblastech života. Vyčistí se tedy všechny nepříjemné emoce, které Vám ztrpčují život a sekundárně k tomu se uzdravuje i tělo. Pokud byste se chtěla objednat na terapii, pak si můžete terapeuta vybrat zde:https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/. Knihu s návodem, jak na sobě pracovat (pokud ji ještě nemáte), si můžete objednat zde: http://www.jatomamjinak.cz/.

Zobrazit odpověď

Susanna Schmidlin , 1. 5. 2015

Žijem v cudzine a moja mama v Sokolove. Bola som tento týžden na návšteve a na thajskej masáži. Paní masérka Romana Margetova mi "z ničoho nic" polozila otazku: co mám s očima? Ano, som velmi krátkozraká, začlo to od 2 triedy na základnej škole. Doporučila mi Vašu metódu RUŠ. Velmi rada by som chcela termín na individuálnu očnu liecbu metódou RUŠ. Musím mať tie 3 kurzy RUŠ, alebo sa to dá liečbou u terapeuta bez kurzu? Velmi túžim po dobrom zraku - úplne velmi a už dávno. Čo a kde mi možte doporučiť? Namaste Zuzana

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz i zájem o Metodu RUŠ. Můžete se objednat na individuální terapii, kde si vyřešíte svoje problémy, terapeuty najdete na https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/ anebo se přihlásit na kurz, kde se naučíte postupně během tří základních kurzů metody RUŠ Metodu sama používat: https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/. Abyste mohla na terapii, nepotřebujete před tím absolvovat žádný kurz.

Zobrazit odpověď

Lenka , 22. 4. 2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi Metodou RUŠ a regresní terapií. Na regresní terapii jsem už byla a když jsem slyšela, jak probíhá Metoda RUŠ (vyčištění vzpomínky, příjímám ... , dokud není vzpomínka prosta negativních emocí), přijde mi to úplně to samé. Děkuji Lenka

Dobrý den, při terapii metodou RUŠ hledáte příčiny vědomě, snadno, terapeut vás "jen" vede. Opravdu je vyřešíte, také vědomě a poměrně rychle; hlavní podíl práce je na vás jako na klientovi, nikoliv na terapeutovi. Vše se řeší a zpracovává pouze v rámci tohoto života, tzn. v dětství, kde vznikají příčiny problémů, ne v minulých životech.

Zobrazit odpověď

Iva , 21. 4. 2015

Dobrý den. Mám dlouhodobě problém s chutí do života. Vůbec se mi nechce být, nechce se mi vůbec nic, ani pracovat, ani chodit mezi lidi, ani ráno vstát z postele, prostě se mi nechce vůbec nic, jako bych neměla sílu. Dívám se na lidi kolem sebe, jak pracují a mají z toho radost, jak sportují a je jim dobře. Jen na ně hledím a nechápu, proč to dělají, co je posiluje a vede jít dál den za dnem. Dokázala by mi RUŠ metoda pomoci?

Dobrý den, Ivano, ano, metoda RUŠ může pomoci i vám. Jenom potřebujete rozhodnutí svoje problémy vyřešit a žít spokojený život. A pak taky se objednat na terapii a přijít :-). Zde jsou naše stránky, kde si můžete zvolit terapeuta: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Daniel , 16. 4. 2015

Dobrý den, na webových stránkách jsem nenašel žádnou vaší poštovní adresu. Možná nemáte tolik volného času, abyste se věnovali lidem, kteří za vámi na tuto adresu příjdou, nebo máte jiné důvody anebo jsem tu adresu jenom přehlédl. Chci jen říci, že stejně jako v případě internetových obchodů ve mně budí více důvěry obchod, který má i kamennou prodejnu. Možná mi odpovíte, že Metodou RUŠ se tohoto "strachu" zbavím, ale mě jde i o praktickou funkci pevné adresy. Například kniha pana Nejedlého se prodává pouze na dobírku poštou bez možnosti volby - co když tuto knihu rozesíláte třeba z vedlejšího vchodu vedle mého bydliště, a já ač nechci, tak musím souhlasit s dobírkou a platit navíc poště 122,- kč i když mám zdravé nohy a mohl bych si pro knihu, nebo zaplatit kurz, zajít přímo na vaší adresu? Nemám ani potuchy, zda jste z Prahy, Aše nebo Ostravy. Předem děkuji za odpověď a mějte se fajn! Dan

Dobrý den, Dane, metoda RUŠ nemá pevnou adresu, protože terapeutů je mnoho v celé republice i na Slovensku, každý funguje na té svojí (těch svých). Ta je (nebo jsou) uvedena vždy v jeho terapeutickém profilu. Kurzy metody se nyní konají v hotelu Chytrov, adresu na webu dohledáte. Knihu si můžete objednat na dobírku, zaplatit předem bankovním převodem, ale běžně ji mají na prodej právě terapeuti na různých místech republiky, u nich si ji můžete osobně vyzvednout bez placení poštovného a balného a tato místa jsou na webu jatomamjinak.cz také uvedena (odkazy na ně), jen stačí "sjet" myškou kousek níž na stránce. Přeji vám příjemné dny a spokojený život. Srdečně Eva

Zobrazit odpověď

Markéta , 13. 4. 2015

Dobrý den, Vaše metoda vypadá velice efektivně. Co si prosím myslíte o metodě EFT a v čem by mohla být RUŠka výhodnější? Nebo myslíte, že by je šlo kombinovat? Děkuji pěkně za odpověď a přeji hodně spokojenosti a úspěchů s lidmi. Markéta

Dobrý den, Markéto, EFT známe pouze zprostředkovaně od účastníků našich kurzů, RUŠka je podle nic rychlejší a přímější metoda. Pokud člověk zažije výsledky s metodou RUŠ, používá ji správně, jak se naučil na kurzu, pak nemá potřebu ji s ničím kombinovat. Certifikovaní terapeuti ani míchat metody nesmějí, (mohou je použít odděleně, což většinou nedělají, používají RUŠ), aby tím nesnižovali účinnost RUŠky.

Zobrazit odpověď

Dagmar , 27. 2. 2015

Po absolvování jedné 4 hod. terapie terapeutem Metody RUŠ mám pocit, že se mi nepodařilo vyřešit nic - i když bych moc chtěla, nešlo mi pojmenovat, vybavit si a popsat pocity z dětství, jen vím, co mi vadí dnes a co mi vadilo u terapeuta - věci intimního rázu nedokážu někomu popisovat - po terapii mám ještě větší chaos a neustále mi probíhá v hlavě, co jsem říkala. Je to jen můj problém nebo záleží i na osobnosti terapeuta? Nebylo by účinnější absolvovat kurz? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, základem úspěšné terapie je rozhodnutí klienta, že svůj problém vyřeší. Tzn. on sám pro to musí něco udělat, v tomto případě to je pojmenovat a říct vše, co chcete zpracovat. Pokud to terapeutovi neřeknete, zůstane to ve vás a budete to žít dál. Nikdo toto za Vás nemůže udělat :). Na kurzu si nejen zpracováváte své programy, ale učíte se i metodu sama používat. Pracuje se tam ve dvojicích, takže opět musíte svá přesvědčení pojmenovat nahlas. Pokud máte problém to říci a jste rozhodnuta to vyřešit, pak při případné další individuální terapii na to upozorněte terapeuta předem, abyste i toto mohli zpracovat.

Zobrazit odpověď

Jitka Svobodová , 25. 2. 2015

Dobrý den, moje dvě dcery mají (jedna od 10 let, nyní je jí 28 let a druhá od 8 let nyní 25 let , obě od té doby na inzulínu) cukrovku 1. typu. Lze ji "vyléčit" Metodou RUŠ? Děkuji mockrát za odpověď. 

Dobrý den, pomocí metody RUŠ lze odstranit i tyto důsledky, jako je cukrovka. Příčiny se hledají v dětství, kde se čistí a tím vymizí i důsledky - nepříjemné pocity a tělesné projevy v současnosti. Předpokladem je, že se vaše dcery samy rozhodnou svůj problém (pokud cukrovku vnímají jako problém - vadí jim) vyřešit. Vy osobně můžete udělat to, že si pomocí metody RUŠ zpracujete, že vám vadí, že dcery jsou nemocné.

Zobrazit odpověď

Pavlína , 17. 2. 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu jít rovnou na kurz Metody RUŠ nebo je nejprve vhodné abych absolvovala terapeutické sezení. Mám totiž strach, kdybych šla rovnou na kurz, že si nebudu umět správně pomoci. Nebo myslíte, že se to naučím dobře a budu šťastná? Budu po kurzu umět zacházet se svými emocemi? Nebudu mít strach z některých lidí a budoucna? Je možně někoho před kurzem osobně navštívit? Mám spousty otázek :-) Je vhodné změnit i způsob života? Myslím tím změnu životosprávy atd. Velice děkuji za odpověď. Přeji hezký den. Pavlína

Krásný den, obě varianty jsou v pořádku, záleží na tom, jak to máte vy. Na terapii si vyřešíte problém. Na kurzu se Metodu RUŠ naučíte. Máte - li veliké obavy, jak kurz zvládnete, terapii doporučujeme, aby kurz pro vás měl co největší užitek. Pokud se rozhodnete být šťastná a Metodu RUŠ se naučit a zapracujete na tom, podaří se vám to. Strachy a obavy o cokoli se dají také vyřešit - buď odezní už na kurzu při řešení vztahů s rodiči a blízkými nebo je zpracujete v rámci terapie.

Zobrazit odpověď

Hanka , 17. 2. 2015

Dobrý den, potřebovala bych se zeptat ohledně terapií. Nevěřím lidem a nedokážu se svěřit cizím, ale ráda bych v sobě negace vyřešila. Není v tomto problém, když bych chtěla jít na terapii ale styděla bych se za své myšlenky, šlo by i toto vyřešit? Nedůvěra a stud? Děkuji, přeji krásný den

Dobrý den, metodou RUŠ lze vyřešit opravdu všechno, ale klient musí spolupracovat. Pokud negace neřekne a nevyčistí, nezbaví se jich. Na terapii by jste přednostně vyřešila nedůvěru k lidem a stud z toho pramenící, a pak už by vám nic nebránilo na sobě efektivně a beze studu pracovat a pojmenovávat negace i před terapeutem. Pokud se neodhodláte k tomuto kroku, je další možností zakoupit si knihu o metodě RUŠ a pracovat sama podle ní.

Zobrazit odpověď

Tereza , 16. 2. 2015

Dobrý den, dalo by se touto metodou vyřešit silné bolesti zubů a Crohnova choroba, která je vlastně vyvolána hlubokými depresemi, strachem a negací? Ještě bych se chtěla zeptat, kolik myslíte, že by k těmto problémům stačilo terapií? Vše to začalo už při prvních vzpomínkách. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

 Co se týče sezení RUŠ, tak se jedná o jednoduchou metodu, pomocí které jsou "vyčištěny" negativní programy (přesvědčení), které nám způsobují problémy ve všech oblastech života. I deprese a nemoci, mají nějakou příčinu v dětství. Všichni terapeuti, které najdete na webu RUŠ, dokážou rozhodnutému člověku pomoci najít a vyčistit příčiny jeho nemoci nebo jiných problémů. Podmínka je, že onen člověk musí chtít a taky pro to něco udělat ;-). Kolik terapií klient potřebuje je individuální, ale často stačí jedno sezení, u silně "zablokovaných" jedinců mohou být i dvě až tři terapie. Záleží na síle rozhodnutí klienta problém vyřešit a na tom, co doopravdy chce, počtu bloků/negací a efektivitě práce.

Zobrazit odpověď

Anna , 4. 2. 2015

Chtela jsem se zeptat na jednu věc. Mam velky zajem ucastnit se kurzu Metoda rus 1. Ale priznam se, ze uplne nechapu, jakym zpusobem funguje prihlasovani. Hlasila jsem se jit nekolikrat, ale prestoze se prihlasim v době, kdy jsou volna mista, tak mi potom stejne prijde email, ze jsem pouze nahradnik a nebo ze jsem pouze zadatel. Dokonce ani netusim, jaky je rozdil mezi nahradnikem a zadatelem…. Snazila jsem se odpovedi najit, ale bohuzel marne. Protože kurzy se prece jen neporadaji zase az tak často, neustale se mi posouva termin a ja netusim, jak mam teda zajistit, abych se kurzu mohla ucastnit.

Dobrý den, ve chvíli, kdy se přihlásíte na kurz, jste vedená jako žadatel (zájemce) a přijde vám mail s informacemi o záloze. Je v něm i instrukce, že do kurzu zařazujeme účastníky podle data a času došlé zálohy. Je tedy potřeba co nejrychleji zálohu zaplatit. Pokud dojde záloha brzo, jste zařazená do kurzu (32 účastníků), dalších 8, jejichž záloha přijde později, dostává místo náhradníka a mají šanci se do kurzu dostat, pokud se uvolní místo. Tedy pokud někdo ze zařazených účastníků do kurzu nemůže jet. Případní další zájemci o kurz mají šanci se posunout na náhradnické pozice ve chvíli, když se odhlásí zařazený do kurzu anebo náhradník. Nestává se ovšem, že by se uvolnilo na kurzu dvanáct míst, proto jim doporučujeme zajistit si místo v dalším termínu. Pokud má člověk zaplacenou zálohu z předchozích kurzů, pak je pro zařazení do kurzu rozhodující datum a čas jeho přihlášky na nový kurz. Zase spravedlivě postupně :-). Doporučujeme všem sledovat web, (a ty, kteří se hlásili na kurz dříve a nedostali se obvykle informujeme, že je nový termín na webu), co nejdřív se přihlásit a co nejdřív poslat zálohu, kurzy se plní opravdu rychle.

Zobrazit odpověď

Veronika , 2. 2. 2015

Dobrý den, chci se zeptat, je možné se naučit na sebe aplikovat metodu RUŠ jen s pomocí vydané knihy o RUŠ, nebo je vždy potřeba návštěva terapeuta? Terapie samotná je pro mě jako pro studentku velice nákladná, zvažuji proto koupi knihy.

Krásný den, kniha je napsaná tak, aby ji mohl používat každý, ale zároveň každý z nás jsme originál a potřebujeme něco jiného. Doporučuji nejprve pracovat podle knihy a kdyby jste potřebovala pomoc, vedení nebo měla nějaké akutní problémy, objednat se na terapii.

Zobrazit odpověď

Dagmar , 28. 1. 2015

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se dá Metodou RUŠ pomoci při klinických depresích, popřípadě je zcela vyléčit. Děkuji Dagmar

Dobrý den, Dagmar, metodou RUŠ se dá pomoci i při klinických depresích, dokonce je i vyléčit. RUŠ je jednoduchá metoda, pomocí které jsou "vyčištěny" negativní programy (přesvědčení), které nám způsobují problémy ve všech oblastech života (i deprese). Pracuje se podle zásady "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše co mi vadí musím zpracovat (vyřešit) jen já, nikdo jiný to za mě neudělá. Všechny příčiny problémů někdy poprvé vznikly (v dětství). Všechno co jsme jako malé děti prožily se nám promítá do dnešního dne a ve všech oblastech našeho života. Přejeme Vám mnoho úspěchů!

Zobrazit odpověď

Jan , 17. 1. 2015

Dobrý den, rád bych se zůčastnil kurzu RUŠ 1, ale mám několik otázek. Probíhá terapie v soukromí mezi čtyřma očima, nebo společně? Nedovedu si představit, že budu odkrývat své niterné pocity a zážitky z minulosti před místností plnou cizích lidí. Kolik vyučujících/terapeutů je na kurzu? Je to co se člověk na kurzu naučí dostačující a použitelné dlohodobě, nebo tato zkušenost časem vybledne? Kolik stojí ubytování a strava? Děkuji, Jan

Dobrý den, Honzo, děkujeme za Váš zájem o kurz metody RUŠ. Bližší informace o kurzech a ubytování najdete na našich stránkách https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/. Co se Týče Vašich dotazů, tak na kurzu bývá většinou 32 účastníků. Cílem a smyslem kurzu NENÍ terapie, ale učení se metody, abyste ji uměl pro sebe sám použít. I když tím, že na sobě pracujete a řešíte svoje vztahy, řešíte samozřejmě i svoje problémy. Po teoretické části pracuje se ve dvojicích a ty se mění, takže své pocity budete řešit cca s 4-5 kolegy s kurzu mezi čtyřma očima. Pokud nechcete, nemusíte nikomu více sdělovat před celou místností :)... Na kurzu jsou 2 lektoři a 2 asistenti, kteří dohlíží na pracující dvojice. Co se člověk na kurzu naučí, je použitelné dlouhodobě. Základní kurzy jsou RUŠ 1 - RUŠ 3, kde se základy z prvního kurzu dále rozvíjejí a doplňují. Pokud máte obavy z vellého kolektivu nebo z čehokoliv dalšího, doporučujeme individuální terapii. Terapeuta si můžete vybrat na našem webu: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Mira , 11. 1. 2015

Dobry den. Kupila som si knihu Metody RUŠ a chcela by som si zacat cistit negacie, ale chcela by som najskor vediet, ze ci tie negacie pri cisteni treba vyslovovat nahlas, alebo staci v duchu. Za odpoved vam vopred dakujem.

Při čištění negací je potřeba si vždy představovat tu danou osobu, se kterou řeším vztah a negace opakovat nahlas. Je to proto, že lépe vnímáte, co opakujete a lépe můžete pozorovat své pocity (emoce a tělesné pocity).

Zobrazit odpověď

Kateřina , 11. 1. 2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné Metodou RUŠ vyřešit i problém s alkoholem. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, problém s alkoholem je možné vyřešit pomocí Metody RUŠ. Je to jednoduchá metoda, pomocí které jsou "vyčištěny" negativní programy (přesvědčení), které nám způsobují problémy ve všech oblastech života. Vyčistí se tedy všechny nepříjemné emoce, které Vám ztrpčují život. Pracuje se podle zásady "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše co mi vadí musím zpracovat (vyřešit). Přejeme mnoho úspěchů.

Zobrazit odpověď

Yaba , 7. 1. 2015

Dobrý den, dá se Metodou RUŠ odstranit nechuť k sexu - jakýsi strach, blok, protože chuť na sex přichází pouze při vědomí, že se nemůže z nějakého důvodu odehrát - přestože není známá příčina, důvod strachu?

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz a zájem o metodu RUŠ. Váš problém, který popisujete, lze Metodou RUŠ vyřešit. Kontaktujte terapeuta metody RUŠ a pod jeho vedením příčinu nechuti na sex najdete, vyčistíte a problém si vyřešíte.

Zobrazit odpověď

Josef , 12. 12. 2014

Dobrý den,po embolii plic užívám již devět let warfarin.Mám ucpanou levou dolní končetinu z 34% trombem,lze toto vyléčit?Děkuji

Dobrý den, Josefe,metodou RUŠ lidi neléčíme v tom smyslu jako lékaři. Pouze si pod vedením terapeuta zpracujete příčiny vašich problémů - většinou v raném dětství - a tím zmizí důsledek, tedy bolesti a problémy v současnosti. Máme dobré výsledky například s roztroušenou sklerózou, rozedmou plic, rakovinou, bulimií, anorexií, i s bolestmi kloubů, žlučníkem.... U někoho zmizí problém úplně, u někoho se výrazně zlepší. Je to vždy individuální a záleží hodně na rozhodnutí klienta se problémů zbavit a pracovat na sobě. Přejeme vám příjemné dny a rychlé vyřešení vašeho problému. S pozdravem Eva

Zobrazit odpověď

Ivana , 25. 11. 2014

Je možné, aby som použila metódu RUŠ na vyriešenie mojich problémov, hoci si nepamätám na zážitky z detstva?

Je to možné pod vedením zkušeného terapeuta. Najdete je na našem webu: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Otmar , 22. 11. 2014

Příjemný den přeji.Prosím mohl bych se zůčastnit kurzu RUŠ2,když jsem neabsolvoval jedničku? Byl jsem však u jednoho z Vaších terapeutů,který mi pomohl vyčistit mé dřívější bloky. O tuto oblast se zajímám již déle a v podstatě si myslím,že objev pana Nejedlého, jak vyrušit vliv minulosti na jedince je lidmi nedoceňován.Já bych mu udělil NOBELOVU CENU.Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Otmare, není možné začínat kurzem R2, je nutné absolvovat kurzy hezky popořádku. Pro vás platí - zopakovat si kurz RUŠ 1 a naučit se praktikovat techniky z ní, pak teprve pokračovat kurzem R2. Přejeme vám příjemné dny, za tým RUŠ Eva

Zobrazit odpověď

Libor , 6. 11. 2014

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, čistí se ruškou i karmické vztahy z minulých životů? Jestli ano, tak postupně jak přichází v průběhu života v různých formách, nebo hned pokud je absolvent schopen identifikovat? Děkuji.

Dobrý den, Libore, děkujeme za Váš dotaz. Všechny vztahy a problémy se metodou RUŠ řeší pouze v tomto životě. Takže všechny příčiny vzniku negativních programů se čistí tak, jak od početí do dnes přicházely do našeho života, tím se vyčistí všechno a všude.  

Zobrazit odpověď

Marcel , 1. 10. 2014

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o odpoveď na otázku, či by ste individuálnou terapiou vedeli pomôcť aj 11 r. dievčatku, ktorej psychiater diagnostikoval obsedantno-kompulzívnu poruchu. V prípade, že áno, je treba obrátiť sa priamo na Vás alebo jej vie pomôcť aj niekto na Slovensku. Vopred ďakujem za odpoveď.

Krásný den, pomocí RUŠ lze vyřešit i tento problém, předpoklad je, že děvče to vnímá jako problém a chce ho vyřešit. V opačném případě je vhodné, aby terapii absolvoval ten, komu problémy dítěte vadí, rodiče, případně další příbuzní. To je vhodné v každém případě. Máme zkušenosti, že pokud se vyčistí rodiče, problémy dítěte samovolně vymizí. Terapeuty i na Slovensku najdete zde: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Marcel , 1. 10. 2014

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o odpoveď na otázku, či by ste individuálnou terapiou vedeli pomôcť aj 11 r. dievčatku, ktorej psychiater diagnostikoval obsedantno-kompulzívnu poruchu. V prípade, že áno, je treba obrátiť sa priamo na Vás alebo jej vie pomôcť aj niekto na Slovensku. Vopred ďakujem za odpoveď.

Problém, který uvádíte,  je možné vyřešit pomocí metody RUŠ. Je to jednoduchá metoda, pomocí které jsou "vyčištěny" negativní programy (přesvědčení), které nám (komukoliv) způsobují problémy ve všech oblastech života. Vyčistí se tedy všechny nepříjemné emoce, které Vám (komukoliv) ztrpčují život. Pracuje se podle zásady "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše co mi vadí musím zpracovat (vyřešit). Proto je důležité, aby kromě děvčátka, na sobě pracovali všichni, kterým "vadí" (trápí, atd), že je děvčátko nemocné. Už tak se mu velice uleví a třeba u ní nebude nutné již více pracovat. Pokud ne, i jí se může touto metodou pomoci, pokud ona sama bude chtít.

Zobrazit odpověď

Kateřina , 29. 9. 2014

Dobrý den,rády bychom se s mou dcerou zúčastnily kurzu RUŠ 1, je vhodné, abychom se ho zúčastnily současně? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Kurzu se můžete úplně klidně zúčastnit i se svojí dcerou. Běžně máme na kurzech rodinné příslušníky, partnery či manžele. Naopak to vítáme, když na sobě chce pracovat více členů rodiny. Při praxi ve dvojicích se na kurzu pracuje tak, že dvojici tvoříte s tím, s kým se znáte nejméně, takže se nemusíte obávat, že budete s dcerou řešit své osobní záležitosti. Na pokoji pak můžete být společně (pokud budete chtít vy samy), to je v pořádku.  

Zobrazit odpověď

Anetta , 21. 9. 2014

Dobrý den, mám dotaz, který se týká zdraví. Jistá žena prošla léčbou onkologického onemocnění. Momentálně by měla býti zdravá. Bohužel si neustále stěžuje na bolesti kostí, hrudi a nespavost. Jak jí mám slovně podpořit, jak se toho může zbavit? Už jsem zkoušela vysvětlit, že na to má vliv mysl, myšlenky...Děkuji

Dobrý den, Anetto, děkujeme za Váš dotaz. Vaši známou můžete zcela jistě slovně podpořit, ale výsledky se dostaví, pokud ona sama chce svoje problémy vyřešit. RUŠ je jednoduchá metoda, pomocí které jsou "vyčištěny" negativní programy (přesvědčení=myšlenky), které nám způsobují problémy ve všech oblastech života (i zdravotní). Vyčistí se tedy všechny nepříjemné emoce, které Vám ztrpčují život. Pracuje se podle zásady "všechno co mi vadí, je můj problém", tzn. vše co mi vadí musím zpracovat (vyřešit). Vy sama si můžete zpracovat, co vám vadí na tom, že známá je pořád nemocná. Pokud by ona sama chtěla vyřešit svoje problémy, pak doporučujeme individuální terapii u některého z našich certifikovaných terapeutů. Vše najde na našich stránkách:https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.

Zobrazit odpověď

Mary , 18. 9. 2014

Když klient provádí tuto metodu, nemusí se už vůbec bát o svůj život? Může takovému člověku připadat zbytečné mít třeba zajištěný svůj příjem, kdyby nastala pro něj ze zdravotního hlediska neřešitelná situace? Např. přijde o ruce, které ho živí, tím pádem bude absolutně bez jakéhokoliv příjmu a bez životní úrovně, na kterou byl zvyklý...může mi tento člověk podepsat prohlášení, že se mu nikdy nic nestane, protože tento strach z této situace v sobě zpracoval?

Klient sám tuto metodu neprovádí, na indiviální terapii pracujete s terapeutem.Účastník kurzu se naopak učí zpracovávat svoje problémy sám na sobě.  To jak dobře se naučí metodu používat, a jestli ji používat bude, je na něm. A ano, uvažujete správně, touto metodou si jakékoliv strachy, tedy i ten, že přijdete o ruce a neuživíte se, že budete bez příjmu, zpracovat/odstranit můžete. Navždy a poměrně rychle. Potom člověk takové věci neřeší, nepřemýšlí o nich a užívá si života.  

Zobrazit odpověď

Jana Hlavatá , 10. 9. 2014

Dobrý den, nepodařilo se mi na stránkách najít ceník, zajímalo by mě, jaká je cena za absolvování základního kurzu a jaká je cena terapie. Zajímalo by mě, jestli Metoda RUŠ může nějak ovlivnit DMO nebo roztroušenou sklerózu. Děkuji.

Ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, i zdravotní problém. I ten Váš. Během čištění se Vám bude ulevovat a sekundárně se uzdravuje i tělo. Informace o kurzu i jeho cenu najdete na stránkách metody RUŠ. Cena terapie se u jednotlivých terapeutů liší, najdete jí vždy u konkrétního terapeuta/terapeutky.

Zobrazit odpověď

Tamara , 10. 9. 2014

Dobry den, moze mi robit RUSku aj rodinny clen, ak absolvoval kurzy? Nie je to kontraproduktivne? Dakujem.

Ano, RUŠku Vám může dělat i rodinný člen, pokud on sám má s Vámi dobře vyčištěný vztah - tzn. je při vedení jako "třetí osoba" a nedotýká se ho z čištění k Vám nic, a pokud Vy se nebudete bát říkat mu naprosto všechno.Také pokud má za sebou kurz T2 - tedy je certifikovaný terapeut metody, protože teprve ti znají všechny techniky potřebné k dobrému vedení druhého člověka a mají náš souhlas terapie provádět. Pokud to tak není, doporučujeme zvolit si někoho ze zkušených terapeutů z našich stránek: https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/.  

Zobrazit odpověď

Martina , 9. 9. 2014

Dobrý den, prosím, dá se metodou RUŠ odstranit revmatoidní artritida? Diagnozu zatím potvrzenou nemám, ale jsem na ni léčena. Pokud to je možné, prosím, na koho se mohu obrátit v okolí Děčína? Vyhledávání mi nikoho nenabídlo. Děkuji Martina

Ano, metodou RUŠ lze vyřešit jakýkoliv problém, nebo zdravotní problém. Příčina Vaší artritidy se dá najít. Vznikla někdy poprvé v dětství. Všechno co jsme jako malé děti prožily se nám promítá do dnešního dne a ve všech oblastech našeho života. Během čištění se Vám bude ulevovat a sekundárně se uzdravuje i tělo. Zadejte si okolí Děčína - okruh v km a v okruhu 30 km se vám už někdo objeví.

Zobrazit odpověď

Dana , 28. 6. 2014

Dobrý den, prosím o informaci, na koho se obrátit v Irsku, když chci studovat metodu RUŠ jako terapeut. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, na nikoho, studovat RUŠ můžete zatím pouze v Čechách, metodu vyučuje autor metody Karlel Nejedlý a jeho lektoři. Takže pokud opravdu chcete být terapeutkou, je potřeba přijet do Čech :-). Informace o kurzech najdete tady: https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/. Podrobnosti o místě a podobně najdete vždy u toho kterého určitého termínu. Termíny pak najdete v pravém sloupci na listech kurzy. V Irsku zatím není ani certifikovaný terapeut/ka s oprávněním vést terapie.

Zobrazit odpověď

Marie , 2. 6. 2014

Dobrý den. Mohla bych se účastnit kurzu s pejskem??

Krásný den, to možné není, program je velmi intenzivní a pejskovi byste se nemohla moc věnovat, protože na kurzu se věnujete především sobě. Je lépe pro vás i pro něj ho dát pohlídat někomu z rodiny, přítel, známých...

Zobrazit odpověď

David Novotný , 6. 4. 2014

Dobrý den, je možno Metodou RUŠ odstranit panickou poruchu/panická ataka? Děkuji za odpověď... Novotný

Ano, dá. Hezký den.

Zobrazit odpověď

Marie , 26. 3. 2014

Jde mi o to se metodu naučit pro sebe, z dotazů, které máte na vašich stránkách se mne týká snad jeden bod (již jsem v důchodu a přece jen, spousta záležitostí je tímto stavem jasná). Můžete poradit, KDE se mohu metodu naučit? Mohu kontaktovat terapeuta? Jak postupovat v případě učení se pro sebe ? Přiznám se, že raději se učím od toho, kdo cokoliv vymyslel, než mít informace zprostředkovaně.

Naučit se metodu pro svoji vlastní potřebu můžete na na kurzech metody RUŠ https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/ Kurzy R1 - R3 jsou určené právě k tomu, aby se ji člověk naučil pro sebe. Terapeuti uvedení na webu mají oprávnění k provádění individuálních terapiií, nikoliv k výuce. Kurzy vedou lektoři metody RUŠ a vyšší kurzy i Karel Nejedlý.

Zobrazit odpověď

Tomáš , 24. 2. 2014

Dobrý den, velice by mně zajímala otázka ohledně podvědomí. Pokud si formuluji nějaké afirmace (přání) v přítomném čase s určitým přesvědčením s dostatečným emočním nábojem v bdělém stavu nebo si toto cvičení provádím v relaxačním stavu v hladině alfa. Samozřejmně v hladině alfa nemohu do mého přání vložit tak silné emoce jako v bdělém stavu. Proto mně velice zajímá, která z těchto dvou variant má větší sílu na podvědomí, které vysílá vibrace do vesmíru a ten na naši energii reaguje viz. zákon přitažlivosti. Předem velice děkuji za odpověď.

My při práci s metodou RUŠ nepoužíváme afirmace, naopak odstraníme/vyčistíme/vyrušíme negace, které způsobují, že to, co si přeji, nemám/nežiju. Podle našich zkušeností, je to ta nejrychlejší a nejpřímější cesta k cíli. Když nemám žádné negace, které mi brání mít to či ono, pak to prostě mám. Nemusím dělat nic navíc.

Zobrazit odpověď

Michal , 14. 2. 2014

Dobrý den.měl bych dotaz - dají se Metodou RUŠ rešit zdravotní problémy jako je dlouhodobé pískání v uších, které dost ovlivňuje kvalitu života? Z lékařského hlediska je to neřešitelné. Děkuji za odpověď a pokud je možné nějaké řešení problému, tak se obrátit na Vašeho terapeuta nebo navštívit kurz?

Dobrý den, Michale, ano, takové problémy se odstranit dají. Jestli zvolit terapii nebo kurz záleží na tom, co chcete. Individuální terapie vám pomůže odstranit problém a celkově zkvalitnit život. Na kurzu (postupně během 3 základních kurzů) se naučíte rozeznávat svoje emoce, proč a jak fungujete a používat metodu pro sebe, pokud by se ve vašem životě objevil jakýkoliv další problém.

Zobrazit odpověď

Eva , 1. 12. 2013

Dobrý den, byla jsem na jednom sezení u terapeuta a bohužel mi to vůbec nepomohlo. Tak jsem si koupila knížku a rozhodla jsem se, že se budu "čistit" sama. Chci se zeptat, jestli si myslíte, že RUŠkou lze odstranit i logopedický problém, případně sociální fobii, strach z telefonování, pavouků apod. Je třeba při čištění formulovat problém přesně, nebo můžu říkat pro mě příjemnější synonyma a efekt bude stejný? Ještě bych chtěla pochválit pana Nejedlého za výbornou knížku, hlavně ty vtipy se mi moc líbí. Děkuji

Dobrý den Evo, těší nás Váš zájem o metodu RUŠ. Předně bych Vám chtěla doporučit, abyste kontaktovala terapeuta, u kterého jste byla a řekla mu svoje pocity z terapie, měl by vědět, jak se cítíte, jednak pro jeho zpětnou vazbu, a taky by Vám mohl poradit a doporučit, jak pokračovat. Někdy se jedná o dva, tři bloky, které když se zpracují, problém se vyřeší, někdy je potřeba absolvovat další terapii. Ano, RUŠkou jdou zpracovat (odstranit) všechny problémy, které popisujete. Je ale potřeba postupovat přesně podle návodu v knížce. V případě, že Vám něco brání postupovat podle pokyn/vyřknout konkrétní věty, pak se taky jedná o nějaký blok, který je třeba zpracovat. Je potřeba formulovat přesně, tak, jak to z vás "vypadne", právě ty nejvíc nepříjemné věci, jinak problém obejdete a nevyřešíte to, co vyřešit potřebujete. Doporučuji Vám i účast na kurzu, tam se nejlíp naučíte metodou RUŠ pracovat a čistit sama.

Zobrazit odpověď

zlata hamtakova , 21. 11. 2013

Zdravim Karlika a Evicku, zajimala by me vase odpoved na otazku co se stane potom co se clovek maximalne vycisti? Ja si myslim, ze potom budu zit idealne stastny zivot jako vy dva. Mate idealniho partnera, domov, vztahy... Ptam se protoze jedna kamaradka si mysli, ze kdyz ma clovek uz vse vyreseno, tak by tady uz ani nemusel byt. Ale ja si myslim, ze ikdyz ma clovek vse vyreseno, tak zase muze pomahat dal ostatnim a ucit je. Dekuji predem za odpoved. Zlata

Ahoj Zlatko. Ano, uvažuješ správně. Když se člověk vyčistí, žije šťastný a spokojený život, asi jako malinké dítě. Je radostné, když přijde nějaký problém, odžije si to naplno a v tom okamžiku a zase si hraje. Je aktivní, objevuje, hledá, zkoumá, učí se.... :-) Pokud s tím má kamarádka starosti, může si to vyčistit. Aby nemusela kvůli těmto obavám znovu a znovu hledat a nacházet nějaké problémy/negace/starosti a čistit je, místo toho, aby žila spokojeně a užívala si všeho, co život nabízí.

Zobrazit odpověď

Eva , 7. 10. 2013

Dobrý den :-) mám na vás dotaz. Podle toho, co jsem četla na internetu, to na mne působí, že je to velmi podobné Hlubinné abreaktivní psychoterapii, která vychází z Informační teorie psychiky, která původně vychází ze starého Egypta. Zajímalo by mne, zda u vaší metody také probíhá uvědomění skrze prožití oné primární události, dokud, díky znovu prožití, nedojde k pochopení souvislostí a tudíž vytvoření korektivní události. Takže když se v budoucnu vybaví z paměti nějaká nepříjemná asociace zároveň se vybaví i korektivní událost, kterou si vytvořil klient během předešlého sezení, čímž je výsledná emoce neutrální, nebo dokonce pozitivní. Moc vám děkuji za odpověď a držím palce - působíte velmi příjemně :-)

Dobrý den, nikoliv, metoda RUŠ nevytváří žádnou korektivní událost. Nemyslíme si, jako HAP, že příčinou jsou události, ale myšlenky spojené s emocí. RUŠ odstraňuje/čistí/gumuje/ruší přímo "spouštěče" událostí - tedy myšlenky s nepříjemnými pocity - tělesnými i emocemi, které způsobují, že se nám ony situace dějí.

Zobrazit odpověď

Luboš , 4. 10. 2013

Pekny den prajem. Rád by som sa zúčastnil kurzu RUŠ 1. Dočítal som sa, že seminár nie je vhodný pre ludí užívajúci psychofarmaka. Ja som začal mať zdravotné problémy v lete tohoto roku. Po dlhšom čase mi neurologička zistila že mam tetaniu aj ked sa neprejavuje typickými krčmi... Nasadila mi vitaminy B, Mg, a tiež SSRI, ktoré sa radí medzi antidepresiva na zvýšenie hladiny serotonínu. Ja si myslím že moje zdravotné problemi majú jasný psychosomatický zaklad... Jedno sedenie Metodou RUŠ som už absolvoval s priatelom ktorý mi veľmi pomohol. Viem že som to tažšie znašal v noci som dobre nespal a druhý den som mal uzkostne dozvuky ale viem že to čo sme RUŠkou riešili to zafungovalo. Rad by som touto metodou pokračoval a vyriešil si svoje problemi a pomohol svojim blízkym. Rad by som prešiel seminarom Metodou RUŠ a tak by som chcel vedieť čo si o tom myslíte. Dakujem vopred. Pekný den

Krásný den, pokud chcete jet na kurz a berete psychofarmaka, je třeba se nejprve objednat ke garantovanému terapeutovi metody RUŠ - je to zároveň i lektor, který umí posoudit, zda je kurz pro vás vhodný či zatím ještě ne. Jmenovitě to jsou tito terapeuti: Miloslav Štrunc, Barbora Daňhová, Otto Rusek, Kristina Kohoutová, Martina Abrahámová, Jan Roneš a Roman Prítula.

Zobrazit odpověď

Eva , 30. 9. 2013

Je terapie Metodou RUŠ lékařská péče? Mohu potom přestat brát léky, které užívám a které mi předepsal lékař?

Nikoliv, metoda RUŠ NENÍ lékařská ani zdravotní služba, ani ji nenahrazuje. Většinou nejsme vystudovaní lékaři ani psychiatři nebo psychologové, většina z nás nemá takové vzdělání. (I když mezi absolventy našich kurzů již nějací jsou) Nepředepisujeme léky. Metoda RUŠ není oficiální psychoterapie. Svým „zákazníkům“ říkáme klienti – jako třeba v bance. Nikoliv pacienti, jako je tomu u lékařů. Terapeut metody RUŠ je průvodcem/pomocníkem/ poradcem/konzultantem člověku, který si v sobě SÁM nalézá a poté SÁM zpracovává negace, které v životě nasbíral. Je běžné, že se tím, že klient změní svůj postoj k životu, svoje zvyky a návyky, a odstraní mentální překážky v sobě, změní se také jeho zdravotní stav k lepšímu. Úpravu dávky léků ale musíte vždy konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Ani žádné potvrzení pro zaměstnavatele od nás nedostanete, pouze potvrzení o zaplacení za konzultaci /poradenství osobního rozvoje.

Zobrazit odpověď

Petra , 25. 7. 2013

Dobrý den, mám jen jednu otázku. Chtěla bych se zeptat jaká je cena jednotlivých kurzů. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, aktuální ceny kurzů jsou 9680,- + ubytování a strava (4900,-). U jednotlivých kurzů je to uvedeno na webu https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/.

Zobrazit odpověď

Jana , 4. 6. 2013

Myslíte, že to čeho se lidé bojí, to si přitahují do života? Pokud svůj strach po nějaké době zvládnou a začnou myslet pozitivně - musí se přesto vyplnit to negativní (to čeho se předtím báli) čím si předtím ovlivňovali život? Pomáhá pro toto Metoda RUŠ? Snad to není zamotaná otázka :)

Opravdu je to tak, že čeho se lidé bojí, si do života přitahují. Pokud začnou myslet pozitivně, je otázka, jestli tomu novému pozitivnímu scénáři opravdu uvěří - vědí, že to tak bude. Pokud ano, je to v pořádku. Většina lidí ale nemá takový záměr, aby předchozí negace "převálcovali" pozitivním tvrzením. A potom se jejich strachy realizují - přitáhnou si to. Metoda RUŠ na to jde obráceně: najdeme a vyčistíme negace a následně už je nežijete. To pozitivní pak přijde samo, bez úsilí, není třeba se o nic snažit. Na to pozitivní jsme totiž nastaveni od přírody :-)

Zobrazit odpověď

Honza , 4. 6. 2013

Je těžké se Metodu RUŠ naučit?

Jeden přítel (původně klient) řekl: "Ta metoda je geniálně jednoduchá, ovšem tím je zároveň pro některé lidi složitá". Ani netušíte, jak rád bych vám ji předal co nejjednodušším způsobem. Tříletý Kryštof se bál draka ve školce. Během několika vteřin se strachu pod mým vedením zbavil. Po téměř dvou letech mi jeho maminka sdělila, že její synek tento způsob řešení problémů od té doby běžně používá; přitom ani já, ani ona, ani nikdo jiný mu nic nevysvětloval. Jednou jedinkrát to se mnou aplikoval. Oproti tříletému dítěti to dospělým někdy vysvětluji i dvě hodiny a stejně se občas stává, že to moc nechápou, právě proto, že jsou zvyklí uvažovat složitě. Proto nabízíme základní kurzy metody RUŠ – https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/kurzy/13/, kde vysvětlujeme vše podrobně tak, aby to pochopil každý.

Zobrazit odpověď

Milan , 4. 6. 2013

Vaše metoda mě velmi zaujala. Ráda bych se zeptala, zda vychází i z konceptů dalších psychologů :)? Studoval autor metody Karel Nejedlý psychologii?

Karel Nejedlý psychologii nestudoval, "pouze" pomáhal řadu let lidem "alternativními postupy“. Metoda RUŠ vychází z jeho osobních zkušeností s klienty. Praxí došel k závěrům, které jsou blízké postupům, jež se dotýkajících samotné podstaty života. Tedy, že: - za svůj život je zodpovědný každý sám - co mi vadí, je můj problém a já ho mám vyřešit v sobě, ne venku - vše začíná ve vztazích s blízkými, zejména s rodiči v dětství - emoce a tělesné pocity vznikají po myšlenkách. Princip zpracování jednotlivých negací je však jedinečný. Také systematický přístup k jejich vyhledání a možnost praktikovat metodu sám bez pomoci terapeuta ji činí velmi přístupnou běžným lidem.

Zobrazit odpověď

Pavlína , 4. 6. 2013

Kdy a jak vznikla Metoda RUŠ?

Řadu let jsem pracoval s lidmi různými technikami. Přitom jsem si uvědomil určité principy, podle nichž všichni žijeme, a které mi zásadně pomohly při vzniku i rozvíjení metody RUŠ. Zlomový okamžik pro vznik RUŠky byla přednáška v ašramu v jižní Indii, kde jsem pobýval mimo jiné v předjaří roku 2005. Měl jsem tam problém, se kterým mi dasaji (učitelé, mniši) neuměli pomoci. Hloubal jsem, jak z toho ven. Přišel mi na mysl princip, který jsem hned použil sám na sobě a zjistil, že funguje. Bylo to pro mě obrovské překvapení, tak rychle, jednoduše, přímočaře jsem se zbavoval toho, co mě zatěžovalo! Po příjezdu domů jsem tento princip aplikoval u svých klientů a účastníků seminářů. Postupně jsem z toho vytvořil metodu, kterou jsem později nazval RUŠ. Během další praxe jsem ji ještě více zjednodušil a zprůhlednil. Získáváním dalších zkušeností vznikl postupně kompaktní, ucelený systém, kterým se dají řešit problémy ve všech oblastech života (vztahy, zdraví, finance, osobní rozvoj...).

Zobrazit odpověď

Petr , 4. 6. 2013

Dobrý den, mám syna, kterému je necelých 12 let a trpí Obsedantně kompulsivní poruchou. Dostaly se ke mně informace o Vaší metodě a chci se zeptat, jestli se jí dá řešit i tento problém?

Jak konkrétně se jeho porucha projevuje? Je to trochu silná diagnóza na dvanáctileté dítě. Ovšem z našeho pohledu psychické problémy jakéhokoliv rázu se dají metodou RUŠ řešit velmi dobře, zvlášť děti většinou fungují velice spontánně a rychle se čistí. Trošku těžší to někdy bývá s maminkami (a tatínky)?, které/kteří mají starosti, trápí se a hroutí a jsou nešťastné/í z nemocí svých dětí a vůbec si přitom neuvědomují, že by si to také ony/i měly/i vyřešit v sobě. Vždyť jen vedle spokojené a vyrovnané maminky vyrůstá přirozeně spokojené a zdravé dítě. A pokud se maminka (oba rodiče) nechá přesvědčit a přijde na terapii jako první, často se problémy dítěte až zázračně zlepší a u hodně malých dětí vymizí úplně. Naše děti jsou zrcadlem toho, co v sobě dosud nemáme zpracované.

Zobrazit odpověď

Oldřich , 4. 6. 2013

Jak vlastně všichni fungujeme?

Odborníci tvrdí, že nás podvědomí hodně ovlivňuje. S tím souhlasím. Dále říkají, že my ale nevíme, co v podvědomí máme. Moje zkušenosti se sebou a s přibližně 11 000 klienty jsou jiné: negace, které máme uloženy v podvědomí, nás napadají, průběžně se nám "honí" v hlavě a více či méně je žijeme na fyzické úrovni. Pokud tyto negace z podvědomí "vytáhneme" a následně zpracujeme tak, že na nás nemají sebemenší vliv (zbavíme je všech nepříjemných emocí, "vyčistíme" je), pak je následně přestaneme žít.

Zobrazit odpověď

Petra , 4. 6. 2013

Na Vašem webu jsem nalezla informace o Metodě RUŠ, můžu se zeptat, zda Metoda RUŠ je práce s karmou?

Při práci metodou RUŠ si člověk zpracovává svoje negace, které si vytvořil v minulosti, tak, že je už dále nežije. Takže ano, dá se říci, že je to také práce s karmou. Záleží na tom, jak to člověk vnímá, čemu věří.

Zobrazit odpověď

Ilona , 4. 6. 2013

Dá se Vaší metodou vyřešit i nadváha? I přes veškeré pokusy se mi nikdy nepodařilo zhubnout. Neumím si představit, že bych se měla vzdát sladkého a jiných dobrot. Jak dlouho by v mém případě terapie trvala? A jak vypadá průběh terapie?

I nadváha se dá řešit a vyřešit metodou RUŠ. Jako všechny ostatní problémy v životě má i ona svoje logické příčiny v minulosti. A ty je možné najít a vyčistit. Nedokážu říci, jak dlouho potrvá terapie, to závisí jednak na Vašem záměru, na rozhodnutí, že to vyřešit chcete taky na počtu Vašich konkrétních negací. Většinou na vyřešení jednoho konkrétního problému stačí jedna, dvě terapie. O průběhu terapie si více přečtěte https://www.metodarus.cz/cz/terapie/rus-terapie/424/. Zvažte také možnost přijet na kurz, kde se metodu správně naučíte používat a můžete si pak do budoucna sama sobě pomoci i s mnoha jinými problémy.

Zobrazit odpověď

Kamil , 4. 6. 2013

Dobrý den, momentálně čtu knihu Prvotní výkřik on Arthura Janova. Pátral jsem na webu po terapeutovi v Čechách, který metodu "prvotní terapie" používá - a tím jsem narazil na vás, kdosi v diskuzích tvrdil, že vaše Metoda RUŠ je podobná. Prostudoval jsem tedy Váš web, a moje pocity jsou rozporuplné. Tvrdíte, že Vaše metoda je jednoduchá, zázračně účinná, a během několika minut je hotovo. Proč tedy tu metodu tak úzkostlivě tajíte?

Metoda RUŠ je jednoduchá pro ty, kteří jsou jasní a přirození - třeba malé děti. Většina z nás takových není a nasbírali jsme si cestou životem různé pohledy na svět. Čím víc, tím jsme složitější a hůř chápeme jednoduchost. Ani po čtyřhodinové terapii každý nedokáže dále se sebou metodou RUŠ pracovat. Neví, co jsme dělali a proč. Někteří ovšem ano. Musí to "zapadnout". K tomu jsou určené naše kurzy. Učíme a předáváme naše poznání moc rádi :-). Aby to "zapadlo" do co největšího počtu lidí, nezjednodušujeme princip - to nejde, je opravdu geniálně jednoduchý. Ale zdokonalujeme systém, jak se dostat k lidem přes jejich bloky, přesvědčení, negace. Aby se metoda šířila jasně a přesně. Odborně a kvalitně. Aby se právě na webech nediskutovalo o tom, že : "metoda RUŠ je jako..... radikální odpuštění... ho opono pono... primární terapie..... a jiné." Není. Je podobná. Protože obsahuje základní životní principy, které jsou stejné pro všechny metody. Pro život sám. A protože je tak přirozená, hodně lidí si myslí, že je tohle už znají. Většinou takto bohužel soudí ti bez vlastního zážitku. A ještě: není hotovo během pár minut. Cca minuty vyčistíte jeden blok - jednu negaci. Délka čištění každého jedince závisí na počtu negací, které nahromadil a na síle jeho záměru se jich zbavit. A je opravdu nádherný zážitek pracovat s klientem, kterému to jde "jak z praku" a za pár hodin má vyčištěné VŠECHNO. Jsou takoví. Věřte - nevěřte :-).

Zobrazit odpověď

Karla , 4. 6. 2013

Pomůže Metoda RUŠ každému?

Ano. Podmínky k vyřešení problémů pomocí RUŠky jsou: - je rozhodnutý, např. že chce vyřešit svoje problémy, nebo že chce žít šťastně a podobně - během terapie dělá to, co mu terapeut říká - je otevřený, říká všechny negace, na které během terapie myslí.

Zobrazit odpověď

Lýdie , 4. 6. 2013

Jak poznám, že je problém vyřešený?

Kontrola je jasná a logická: pokud žijete štěstí ve všech oblastech vašeho života – pak není co řešit :-), problém je vyřešený. Pokud jste vyřešili nějakou situaci nebo vztah (jakýmkoli způsobem), pak při vzpomínce na tu situaci nebo člověka, zvířátko, sebe… jste v úplné pohodě, jste "nad věcí". Pokud však máte nepříjemné pocity, je tam ještě nějaká (jedna nebo více) negativní myšlenka – vaše. Dá se to vyčistit úplně a je jedno jak moc nebo jak dlouho Vás to zlobí.

Zobrazit odpověď

Josef , 4. 6. 2013

K čemu vede Metoda RUŠ?

Vede k prožívání šťastného, naplněného života, svobodě, hlubokému vnitřnímu klidu, stavu bez myšlenek, radosti, bezprostřednosti a prožívání každého okamžiku naplno. Vede ve svém základu k harmonickým vztahům – s okolím, se sebou, s vesmírem. Život je úspěšný bez usilování. Prodělanou terapií se zvyšuje odolnost vůči stresu. Vede ke šťastnějšímu a spokojenému životu (ve všech oblastech) tím, že odstraní negace, které nám způsobují nepříjemné pocity, k uvědomění a zodpovědnosti za vlastní život. Dále také člověka učí vyznat se ve svých pocitech, uvědomovat si je, rozumět sobě i ostatním. Metoda RUŠ směřuje k hlubšímu pochopení souvislostí, vytvoření a rozšíření vnitřního prostoru – klidného, čistého, hlubokého.

Zobrazit odpověď

Pavel , 4. 6. 2013

Chcel by som sa spýtat, ci a ako sa vo Vasej metode pracuje s podvedomim, aby sa zistila napr. pricina nejakeho psychickeho problemu. A co ma tento sposob spolocne v urcitom zmysle s hypnozou ake su tam spolocne paralely)

RUŠka je věcná a logická. Odstraňuje hned problémy bez patlání se v podvědomí. Hypnózu nepoužíváme. Klient je při plném vědomí, maximálně lze hovořit o hladině alfa, což jak je stav jako při usínání/probouzení a při vyprazdňování na WC.

Zobrazit odpověď

Anka , 4. 6. 2013

Jací lidé přicházejí na terapii nebo jezdí na kurzy?

Metodu vyhledávají nejčastěji dva typy lidí: - ti, kteří rozumově "dozrají" k poznání, že mají problém/y a chtějí je vyřešit - ti, kteří jsou na dně a nevědí, kudy kam. Stále častěji přicházejí ti, kteří se o metodě dověděli od svých přátel, kteří mají za sebou terapii nebo kurz. Výsledek je na nich obvykle zřetelně vidět. Často ani nemusí nic říkat. Jsou spokojenější, rozzářenější, klidnější... A ti, co je vidí, to chtějí taky :).

Zobrazit odpověď

Petr P. , 4. 6. 2013

Je lepší individuální terapie, nebo kurz?

Záleží na tom, jaký výsledek očekáváte. Během terapie https://www.metodarus.cz/cz/vyber-terapeuta/ si odstraníte problém, který vás zatěžuje. Během tří pětidenních základních kurzů https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/ si účastníci řeší postupně všechny oblasti svého života. Tím se jejich život zásadně mění. Získávají nadhled, jsou otevření, uvažují pozitivně bez úsilí, užívají si přítomný okamžik. S případnými příštími starostmi si snadno poradí použitím metody RUŠ. Během následných terapeutických kurzů se účastníci učí, jak být dobrým terapeutem metody RUŠ. Získávají tím novou profesi.

Zobrazit odpověď

David , 4. 6. 2013

Dá se Metoda RUŠ naučit? Rád bych se stal terapeutem.

Metodu RUŠ se můžete naučit na terapeutických kurzech. Tyto kurzy jsou dva a před nimi je potřeba absolvovat tři základní kurzy. Více o kurzech https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/13/.

Zobrazit odpověď

Jolana , 4. 6. 2013

Kolik sezení je nutných nebo spíše vhodných pro celkové odblokování více stresů, a problémů?

Je to různé, podle toho, kolik bloků člověk má a taky podle toho, jaký má záměr je vyřešit. Když má někdo tisíc negací, je zřejmé, že si je vyřeší dříve, než ten, který si jich za život "vymyslel" desetkrát víc. Většině klientů však stačí pro odblokování základních problémů jedno, dvě sezení, (jedno může trvat až 4 hodiny) občas někdo složitější musí přijít i víckrát. Někteří vnímaví a bystří lidé metodu pochopí; a i po jednom sezení si umějí pomoci sami, pokud přijdou další trable. Někdo naopak po terapii neví, co a jak jsme dělali :-). To úplně nejlepší, co vřele doporučujeme, jsou kurzy https://www.metodarus.cz/cz/kurzy/kurzy/13/, kde se vyčistíte mnohem více, než na jedné terapii, byť u toho nejlepšího terapeuta. A navíc se naučíte metodu správně používat.

Zobrazit odpověď

Karel , 4. 6. 2013

Proč vznikla Metoda RUŠ?

Od dětství jsem hledal účinný, jednoduchý způsob, jak pomoci lidem v mém okolí; každý měl nějaké problémy – i já, a nikdo nevěděl, jak se jich zbavit. Toužil jsem pomoci sobě i jim.

Zobrazit odpověď

Created by people in Arsyline.cz © 2015 - 2024